Canon, Paperboyo a jeho svet optických ilúzií


Keď sme si prvý krát s priateľmi prezerali na instagramovom účte príspevky Rich-a McCor-a alias Paperboya, nadchlo nás to. Ako dokonale dokázal prepojiť reálny svet na fotografiách s papierovými výstrižkami. Prvé, čo ma napadlo, že toto je novodobý Banksy. Ak existuje niekto, kto nevie, kým je Banksy v skratke: ide o anglického graffity artist, ktorý patrí medzi najznámejších street art umelcov. Jeho diela sa objavili v Londýne a iných svetových metropolách. Stali sa akýmsi kultom pouličného umenia. Banksy do svojich diel často vkladá určitý druh posolstva. Či už ide o kultúrnu, politickú alebo etickú výpovednú hodnotu, jeho tvorba priťahuje mladých ľudí z celého sveta. Aby sme príliš neodbočili, vráťme sa späť k Paperboyovi.


Kto je @paperboyo

Vlastným menom Rich McCor je londýnsky kreatívny umelec, ktorý vytvára originálny druh umenia. Spája v ňom rôzne siluety vystrihnuté z papiera a reálne fotografie. Nielen krásna fotografia, ale hlavne nápaditá kompozícia sú tým, čo jeho umeniu dodáva originálny, nezameniteľný štýl. Ten pramení z jeho absolútne kvalitnej kreativity, ako posunúť to, čo zvečnil na fotografii ešte o kúsok ďalej. Rozšíriť perspektívu pohľadu. Musím povedať, že mňa osobne uchvátil tak, ako svojho času Banksy. Obidvoch umelcov považujem za dobrý príklad toho, ako má každá doba priestor na vytváranie nového štýlu práve pre ňu vlastný. Ak navštívite na instagrame účet @paperboyo čaká vás úžasné dobrodružstvo transformácie siluet miest, ikonických bodov sveta a ruky, ktorá drží rôzne výstrižky. Dokonalé prepojenie reality a fantázie použil Rich McCor aj v svojej knihe Paperboyo: Around the world in cut-outs (po celom svete vo výrezoch, výstrižkoch). Tá ponúka 208 strán jedinečných nápadov tohto papierového umelca. Tento kreatívny umelec sa pozerá na rôzne architektúry z vlastnej perspektívy a vidí vždy niečo navyše, čo do svojej tvorby vloží.

 


zdroj: Instagram @paperboyo

 

Canon podporuje kreatívcov 

Na stránkach spoločnosti Canon môžete nájsť niekoľko príspevkov o tlači a kreativite. Práve v nich prezentuje Canon instagramovú hviezdu @paperboyo. Ten je známy tým, že miluje papier a vie byť s ním mimoriadne kreatívny. Canon ho oslovil a ponúkli mu svoju tlačiareň PIXMA TS5350 Series, ktorú uvádza spoločnosť, ako zariadenie pre kreatívnych ľudí. Vďaka tomu si @paperboyo posilnil svoju tvorbu papierových šablón a dobrých nápadov pre vytváranie optických ilúzií. Sám Rich McCor tlačiareň pochválil a vyzdvihol kvalitu tlače fotografií. K dispozícií mal niekoľko typov fotopapiera Canon, ktorý pri tvorbe využíval. A nielen to. Do svojich skvelých nápadov zahrnul aj špeciálnu nažehľovaciu fóliu na textil. To čo dokázal vykúzliť stojí naozaj za pozornosť. Na svojom instagramovom účte @paperboyo pridáva Rich McCor stále nové príspevky svojej originálnej tvorby. Inšpiráciu od ostatných užívateľov, ktorý sa snažia robiť niečo podobné nájdete tiež pod hastagom #LiveAndCreate.zdroj: Instagram @paperboyo

 

Infolinka (PO-PI: 8:00-15:30)