Multifunkcia 4 v 1 - Epson WorkForce WF-7710DWF


Pre náročného užívateľa, ktorý potrebuje spoľahlivú tlačiareň do domácnosti alebo pre živnostníka do malej, až stredne veľkej firmy, sú vhodné laserové aj atramentové tlačiarne. V poslednej dobe vzhľadom na dobré ceny atramentových náplní a vysokej kvality tlače pri atramentovej technológii, siahajú zákazníci po atramentových farebných multifunkciach. Ceny zariadení sú dostupné, kvalita tlače výborná a náklady na tlač prijateľné. Do takej kategórie patrí aj model Epson WorkForce WF-7710DWF. Ide o kompaktnú multifunkciu typu 4 v 1, ktorá tlačí farebne vo formáte A3. Vhodná je do menších firiem a kancelárií s malou pracovnou skupinou, kde je potrebná vysoká produktivita, rýchlosť, kvalita a nízke náklady na tlač.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá firma alebo pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Maximálny formát tlače: A3/ A3+
Automatická obojstranná tlač: áno 
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 567 mm
Hĺbka: 452 mm
Výška: 340 mm
Hmotnosť: 18,7 kg

Kompaktná veľkosť v modernom dizajne

Zariadenie je v čiernom farebnom prevedení v matnej verzii. Dizajn je ergonomický s mierne zaoblenými hranami. Kompaktná veľkosť dodáva tlačiarni moderný svieži vzhľad. Oproti väčším zariadeniam pre firemnú tlač má tento model rovnako vysoký výkon v menšom tele. Dominantným prvkom je ovládací panel s prehľadným 10,9 cm veľkým, dotykovým displejom. Panel je vyklápací. Nachádza sa na prednej strane zariadenia, kde je k nemu výborný prístup pre ovládanie. Okrem farebného displeja nájdete na paneli niekoľko tlačidiel a numerickú klávesnicu. Na prednej strane sa nachádza hostiteľský USB port a v spodnej časti vstupný zásobník papiera. Vrchná časť patrí výstupu papiera a po odklopení sa dostanete k plochému skeneru. Celkový dizajn je veľmi príjemný, zariadenie je kvalitne spracované a usporiadanie ovládacích prvkov prispieva k užívateľskému komfortu.

Funkcie 4 v 1

Tento model obsahuje 4 funkčné zariadenia v jednom. Okrem farebnej atramentovej tlače, tak získa užívateľ funkciu kopírovania, skenovania a faxu. Skener má obojstranný automatický podávač na 35 listov. Pre úsporu pri tlači môžete využiť automatickú obojstrannú tlač a nechýba ani bezokrajová tlač. Možnosti nastavenia tlače sú bohaté a rovnako aj možnosti konektivity. Štandardné pripojenie USB káblom, dopľňa možnosť pripojenia do siete LAN, podpora bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi a tlač z mobilných zariadení. Okrem rozhrania Wi-Fi Direct podporuje tento model aj technológiu NFC. Užívateľ môže využiť túto možnosť spárovania mobilného telefónnu (s podporou NFC) pre rýchlu tlač dokumentov. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Epson WorkForce WF-7710DWF s vylepšenou tlačovou hlavou PrecisionCore, dokáže tlačiť vo vysokom rozlíšení 4 800 x 2 400 Dpi v profesionálnej kvalite vo formáte A3/ A3+. Vstupný zásobník papiera má kapacitu 250 ks papiera a na výstupe je to 150 ks papiera. Rýchlosť tlače je 20 strán za minútu vo farebnom režime a 32 strán za minútu v čiernobielom režime (štandardné rozlíšenie). V najvyššom rozlíšení je to 10 strán farebne a 18 strán čiernobiele. Maximálne mesačné zaťaženie je až 20 000 strán. Tlač je vo vysokej kvalite. Dokumenty sú ostré a farebné obrázky, grafika majú živé realistické farby. Pri farebnom dokumente s väčším alebo niekoľkými obrázkami sa tlač mierne spomalí. Čiernobiela tlač dokumentov je oproti tomu svižná a rýchla. 

 

Plusy 

- moderný dizajn v kvalitnom továrenskom spracovaní 
- kompaktné rozmery
- kvalita tlače
- farebná tlač 
- ovládací panel a veľký dotykový displej
- užívateľské prostredie a jednoduché ovládanie
- funkčnosť 4 v 1 
- bohatá konektivita (LAN, Wi-Fi, NFC)
- skenovanie do emailu
- podpora mobilne tlače (Google Cloud Print, Apple AirPrint, Epson Connect)
- formát A3/ A3+
- duplex, DADF 

Mínusy 

- zásobník papiera (voliteľný vždy iba pre 1 formát)

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia používa k tlači samostatné atramentové kazety, farby (CMYK). Tie sú pre tento model k dispozícií v štandardnej veľkosti aj ako veľkokapacitné náplne XL a XXL. Od veľkosti sa odvíja vyťaženosť. Tá začína od 350 strán pre čierny atrament a 300 strán pre farebné atramenty, až po 2200 strán pri XXL verzii kazety. Nákupom voliteľných veľkokapacitných kaziet ušetríte na nákladoch tlače. Ďalšie zníženie môžete dosiahnuť nákupom alternatívnych a prémiových atramentových kaziet pre model Epson WorkForce WF-7710DWF.

Zhodnotenie

Multifunkcia sa predáva za dobrú cenu. Ak pre ňu nájdete využitie, hodí sa aj do domácnosti s 3 až 5-timi užívateľmi. Vhodná je do malých firiem a pre živnostníka do kancelárie. Je vybavená všetkým, čo v rámci kancelárie a tlače môžete potrebovať a to vrátane faxu. Žiadne väčšie nedostatky sme nezaznamenali, možno trochu väčšia hlučnosť oproti laserovej tlačiarni, ktorú máme v kancelárii. Pri farebných dokumentoch, hlavne ak obsahujú obrázky je tlač pomalšia. Menší nedostatok vidíme vo vstupnom zásobníku papiera, kde je to potrebné pri zmene formátu nastaviť. Uvedomujeme si však, že s dvomi zásobníkmi, by zariadenie nabralo na rozmeroch a už by sa nejednalo o kompaktnú multifunkciu. V pomere výkon, kvalita tlače, náklady na tlač a cena zariadenia ide o dobrú voľbu. 

Infolinka (PO-PI: 8:00-15:30)