Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
Akcie a zľavy

Multifunkcia 4 v 1 - Epson WorkForce WF-7710DWF

Pre náročného užívateľa, ktorý potrebuje spoľahlivú tlačiareň do domácnosti alebo pre živnostníka do malej, až stredne veľkej firmy, sú vhodné laserové aj atramentové tlačiarne. V poslednej dobe vzhľadom na dobré ceny atramentových náplní a vysokej kvality tlače pri atramentovej technológii, siahajú zákazníci po atramentových farebných multifunkciach. Ceny zariadení sú dostupné, kvalita tlače výborná a náklady na tlač prijateľné. Do takej kategórie patrí aj model Epson WorkForce WF-7710DWF. Ide o kompaktnú multifunkciu typu 4 v 1, ktorá tlačí farebne vo formáte A3. Vhodná je do menších firiem a kancelárií s malou pracovnou skupinou, kde je potrebná vysoká produktivita, rýchlosť, kvalita a nízke náklady na tlač.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá firma alebo pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Maximálny formát tlače: A3/ A3+
Automatická obojstranná tlač: áno 
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 567 mm
Hĺbka: 452 mm
Výška: 340 mm
Hmotnosť: 18,7 kg

Kompaktná veľkosť v modernom dizajne

Zariadenie je v čiernom farebnom prevedení v matnej verzii. Dizajn je ergonomický s mierne zaoblenými hranami. Kompaktná veľkosť dodáva tlačiarni moderný svieži vzhľad. Oproti väčším zariadeniam pre firemnú tlač má tento model rovnako vysoký výkon v menšom tele. Dominantným prvkom je ovládací panel s prehľadným 10,9 cm veľkým, dotykovým displejom. Panel je vyklápací. Nachádza sa na prednej strane zariadenia, kde je k nemu výborný prístup pre ovládanie. Okrem farebného displeja nájdete na paneli niekoľko tlačidiel a numerickú klávesnicu. Na prednej strane sa nachádza hostiteľský USB port a v spodnej časti vstupný zásobník papiera. Vrchná časť patrí výstupu papiera a po odklopení sa dostanete k plochému skeneru. Celkový dizajn je veľmi príjemný, zariadenie je kvalitne spracované a usporiadanie ovládacích prvkov prispieva k užívateľskému komfortu.

Funkcie 4 v 1

Tento model obsahuje 4 funkčné zariadenia v jednom. Okrem farebnej atramentovej tlače, tak získa užívateľ funkciu kopírovania, skenovania a faxu. Skener má obojstranný automatický podávač na 35 listov. Pre úsporu pri tlači môžete využiť automatickú obojstrannú tlač a nechýba ani bezokrajová tlač. Možnosti nastavenia tlače sú bohaté a rovnako aj možnosti konektivity. Štandardné pripojenie USB káblom, dopľňa možnosť pripojenia do siete LAN, podpora bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi a tlač z mobilných zariadení. Okrem rozhrania Wi-Fi Direct podporuje tento model aj technológiu NFC. Užívateľ môže využiť túto možnosť spárovania mobilného telefónnu (s podporou NFC) pre rýchlu tlač dokumentov. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Epson WorkForce WF-7710DWF s vylepšenou tlačovou hlavou PrecisionCore, dokáže tlačiť vo vysokom rozlíšení 4 800 x 2 400 Dpi v profesionálnej kvalite vo formáte A3/ A3+. Vstupný zásobník papiera má kapacitu 250 ks papiera a na výstupe je to 150 ks papiera. Rýchlosť tlače je 20 strán za minútu vo farebnom režime a 32 strán za minútu v čiernobielom režime (štandardné rozlíšenie). V najvyššom rozlíšení je to 10 strán farebne a 18 strán čiernobiele. Maximálne mesačné zaťaženie je až 20 000 strán. Tlač je vo vysokej kvalite. Dokumenty sú ostré a farebné obrázky, grafika majú živé realistické farby. Pri farebnom dokumente s väčším alebo niekoľkými obrázkami sa tlač mierne spomalí. Čiernobiela tlač dokumentov je oproti tomu svižná a rýchla. 

 

Plusy 

- moderný dizajn v kvalitnom továrenskom spracovaní 
- kompaktné rozmery
- kvalita tlače
- farebná tlač 
- ovládací panel a veľký dotykový displej
- užívateľské prostredie a jednoduché ovládanie
- funkčnosť 4 v 1 
- bohatá konektivita (LAN, Wi-Fi, NFC)
- skenovanie do emailu
- podpora mobilne tlače (Google Cloud Print, Apple AirPrint, Epson Connect)
- formát A3/ A3+
- duplex, DADF 

Mínusy 

- zásobník papiera (voliteľný vždy iba pre 1 formát)

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia používa k tlači samostatné atramentové kazety, farby (CMYK). Tie sú pre tento model k dispozícií v štandardnej veľkosti aj ako veľkokapacitné náplne XL a XXL. Od veľkosti sa odvíja vyťaženosť. Tá začína od 350 strán pre čierny atrament a 300 strán pre farebné atramenty, až po 2200 strán pri XXL verzii kazety. Nákupom voliteľných veľkokapacitných kaziet ušetríte na nákladoch tlače. Ďalšie zníženie môžete dosiahnuť nákupom alternatívnych a prémiových atramentových kaziet pre model Epson WorkForce WF-7710DWF.

Zhodnotenie

Multifunkcia sa predáva za dobrú cenu. Ak pre ňu nájdete využitie, hodí sa aj do domácnosti s 3 až 5-timi užívateľmi. Vhodná je do malých firiem a pre živnostníka do kancelárie. Je vybavená všetkým, čo v rámci kancelárie a tlače môžete potrebovať a to vrátane faxu. Žiadne väčšie nedostatky sme nezaznamenali, možno trochu väčšia hlučnosť oproti laserovej tlačiarni, ktorú máme v kancelárii. Pri farebných dokumentoch, hlavne ak obsahujú obrázky je tlač pomalšia. Menší nedostatok vidíme vo vstupnom zásobníku papiera, kde je to potrebné pri zmene formátu nastaviť. Uvedomujeme si však, že s dvomi zásobníkmi, by zariadenie nabralo na rozmeroch a už by sa nejednalo o kompaktnú multifunkciu. V pomere výkon, kvalita tlače, náklady na tlač a cena zariadenia ide o dobrú voľbu.