Kancelária

Multifunkcia Epson L6190

Multifunkčné zariadenie spoločnosti Epson, model Epson L6190 patrí k novej rade modelov, ktorá je vhodná do malej a strednej firmy pre pracovnú skupinu 5 - 10 užívateľov, ale uplatnenie nájde aj vo viac člennej domácnosti. Výkon tejto multifunkcie je zárukou veľmi dobrej produktivity práce ajpri vyššej záťaži.

 

Stručná charakteristika 

Multifunkčné zariadenie/ atramentová farebná tlač/ skener/ kopírka/fax/ Duplex/ A4/ USB/ Wi-Fi/ LAN/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print/Epson Connect

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 347 mm/ šírka 375 mm/ výška 231 mm/ hmotnosť 7,30 kg

Dizajn

Hneď na úvod musíme pochváliť dizajn. Ten je naozaj veľmi príjemný. Jemne zaoblené hrany, výborne usporiadanie ovládacích prvkov na paneli a luxusne veľký displej, to všetko spolu ladí v štýlovom dizajne. Farebné prevedenie je v decentnej sivej, ako sme pri väčšine tlačiarní a multifunkcií zvyknutý. Ovládací panel je výklopný do určitého uhlu a nachádza sa v strede čelnej strany, čím je vytvorený priestor pre bezproblémový prístup k ovládaniu. V strede panelu je dotykový farebný LCD displej s uhlopriečkou  6,1 cm. Na ľavo od displeja sa nachádza podsvietené tlačidlo zapínania a vypínania, stavová dióda a tlačidlo domov. Vpravo zase tlačidlo pre pomoc, keď sa objaví správa s hviezdičkou. Pravá strana zariadenia patrí tankovému zásobníku na atrament. Stav náplní je viditeľný cez prehľadné okienka, ktoré majú aj jednoduchú mierku rozdelenú na  4 časti. Podľa nej viete hneď vizuálne skontrolovať, koľko atramentu sa v ktorom zásobníku nachádza. Výstupný zásobník je v spodnej časti a výsuvná lišta je dostatočne pevná.

 

Funkcie

Okrem vysoko kvalitnej tlače môžete s touto multifunkciou, kopírovať, skenovať a faxovať. Výbornú kvalitu zabezpečuje technológia s použitím tlačovej hlavy Precision Core. Čo tejto multifunkcií chýba? Dovolíme si povedať, že nič podstatné. Okrem 4 funkcií práce s tlačou, má bohatú konektivitu. Ak vám nevyhovuje klasické pripojenie USB káblom, môžete využiť zapojenie do siete LAN alebo možnosť bezdrôtového pripojenia a vykonávanie tlačových úloh pomocou Wi-Fi z mobilných zariadení. Na to vám poslúži aplikácia Epson Print, ktorá vám umožní posielanie dokumentov pomocou Wi-Fi a Wi-Fi Direct.Bohatá ponuka funkcií pre tlač je doplnená automatickou obojstrannou tlačou a prácu vám môže zrýchliť aj automatický podávač dokumentov. Kopírovaniu a skenovaniu nechýba výborná kvalita a fax, hoci jeho používanie je v dnešnej dobe otázne, dokáže odosielať bez nutnosti zapínania PC rýchlosťou 33,6 kbps, čo je asi 3 sekundy na stranu. Nechýba pamäť na 100 strán a rýchle vytáčanie 60 mien a čísiel. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače nás mimoriadne prekvapila a to nie len pri bežných dokumentoch, ale aj tlač fotografií. Samozrejme tá závisí v určitej miere aj od kvalitného fotopapiera. Multifunkcia Epson L6190 dokáže vytlačiť za minútu 15 čiernobielych alebo 8 farebných strán vo formáte A4 v najvyššej možnej kvalite podľa ISO/ IEC 24734. Na vytlačenie farebnej fotografie s rozmermi 10 x 15 cm potrebuje približne 69 sekúnd, pri použití kvalitného lesklého fotopapiera Epson. Pri štandardnom nastavení tlače, však dokáže zariadenia tlačiť rýchlosťou 33 strán čiernobiele a 20 strán farebne. Rozlíšenie tlače dosahuje až 4 800 x 1 200 Dpi a pri skenovaní je to 1 200 x 2 400 Dpi. Pri použití Duplexu sa rýchlosť pre obojstrannú tlač pohybuje pri formáte A4 okolo 6,5 strán čiernobiele a 4,5 strán farebne za minútu. Rýchlosť a kvalita tlače sú na veľmi dobrej úrovni. Multifunkcia má vstupný zásobník s kapacitou 250 listov a podávač dokumentov na 30 strán (ADF). Prekvapivo výrobca v balení prikladá zásobu atramentu (2 úplne sady atramentu)s ktorou dokážete vytlačiť až 14 000 strán čiernobielo alebo 11 200 strán farebne. Náklady na tlač sú nízke a kvalita tlače naopak vysoká.

 

Plusy tlačiarne

- štýlový moderný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- ergonómia dizajnu a kompaktné rozmery
- pohodlný prístup k ovládaciemu panelu
- veľký prehľadný grafický displej 
- kvalita a rýchlosť tlače
- funkcie tlač, kopírovanie, skenovanie a fax
- bohatá konektivita
- nízke náklady vďaka systému ECO Tank ITS
- výborný systém plnenia atramentu + dobre umiestnený zásobník 
- 2 sady atramentu v balení 

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena

Náplne do tlačiarne

Model Epson L6190 využíva pre tlač 4 tankové zásobníky vo farbách čierna, azúrová, žltá a purpurová. Do zásobníkov sa plní pomocou fľaštičiek s atramentom, ktoré majú označenie 101 ECOTANK black ink bottle (čierna) 127 ml, 101 ECOTANK cyan ink bottle (azúrová), 101 ECOTANK magenta ink bottle (purpurová) a 101 ECOTANK yellow ink bottle (žltá) 70 ml. 

Zhodnotenie

S tankovými zásobníkmi sme sa už pár krát stretli, ale spôsob akým sa napĺňa táto multifunkcia je výborný a absolútne pohodlný. Otvoríte zásobník a zabezpečovaciu krytku,priložíte fľaštičku s atramentom a je to. Pri napĺňaní atramentu do vnútra, vám zároveň cez predelený otvor vychádza prebytočný vzduch a tak si môžete byt istý,že v náplni neostanú žiadne vzduchové bubliny. Jednoduchý, pohodlný a maximálne čistý spôsob dopĺňania atramentu do zariadenia. 

Tip pre vás

Po bezplatnej registrácií na stránke výrobcu získate 3-ročnú záruku. Pri tomto modeli môžete využiť aj Cashback vo výške až 55 €.