Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Multifunkcia Epson L6190

Multifunkčné zariadenie spoločnosti Epson, model Epson L6190 patrí k novej rade modelov, ktorá je vhodná do malej a strednej firmy pre pracovnú skupinu 5 - 10 užívateľov, ale uplatnenie nájde aj vo viac člennej domácnosti. Výkon tejto multifunkcie je zárukou veľmi dobrej produktivity práce ajpri vyššej záťaži.

 

Stručná charakteristika 

Multifunkčné zariadenie/ atramentová farebná tlač/ skener/ kopírka/fax/ Duplex/ A4/ USB/ Wi-Fi/ LAN/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print/Epson Connect

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 347 mm/ šírka 375 mm/ výška 231 mm/ hmotnosť 7,30 kg

Dizajn

Hneď na úvod musíme pochváliť dizajn. Ten je naozaj veľmi príjemný. Jemne zaoblené hrany, výborne usporiadanie ovládacích prvkov na paneli a luxusne veľký displej, to všetko spolu ladí v štýlovom dizajne. Farebné prevedenie je v decentnej sivej, ako sme pri väčšine tlačiarní a multifunkcií zvyknutý. Ovládací panel je výklopný do určitého uhlu a nachádza sa v strede čelnej strany, čím je vytvorený priestor pre bezproblémový prístup k ovládaniu. V strede panelu je dotykový farebný LCD displej s uhlopriečkou  6,1 cm. Na ľavo od displeja sa nachádza podsvietené tlačidlo zapínania a vypínania, stavová dióda a tlačidlo domov. Vpravo zase tlačidlo pre pomoc, keď sa objaví správa s hviezdičkou. Pravá strana zariadenia patrí tankovému zásobníku na atrament. Stav náplní je viditeľný cez prehľadné okienka, ktoré majú aj jednoduchú mierku rozdelenú na  4 časti. Podľa nej viete hneď vizuálne skontrolovať, koľko atramentu sa v ktorom zásobníku nachádza. Výstupný zásobník je v spodnej časti a výsuvná lišta je dostatočne pevná.

 

Funkcie

Okrem vysoko kvalitnej tlače môžete s touto multifunkciou, kopírovať, skenovať a faxovať. Výbornú kvalitu zabezpečuje technológia s použitím tlačovej hlavy Precision Core. Čo tejto multifunkcií chýba? Dovolíme si povedať, že nič podstatné. Okrem 4 funkcií práce s tlačou, má bohatú konektivitu. Ak vám nevyhovuje klasické pripojenie USB káblom, môžete využiť zapojenie do siete LAN alebo možnosť bezdrôtového pripojenia a vykonávanie tlačových úloh pomocou Wi-Fi z mobilných zariadení. Na to vám poslúži aplikácia Epson Print, ktorá vám umožní posielanie dokumentov pomocou Wi-Fi a Wi-Fi Direct.Bohatá ponuka funkcií pre tlač je doplnená automatickou obojstrannou tlačou a prácu vám môže zrýchliť aj automatický podávač dokumentov. Kopírovaniu a skenovaniu nechýba výborná kvalita a fax, hoci jeho používanie je v dnešnej dobe otázne, dokáže odosielať bez nutnosti zapínania PC rýchlosťou 33,6 kbps, čo je asi 3 sekundy na stranu. Nechýba pamäť na 100 strán a rýchle vytáčanie 60 mien a čísiel. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače nás mimoriadne prekvapila a to nie len pri bežných dokumentoch, ale aj tlač fotografií. Samozrejme tá závisí v určitej miere aj od kvalitného fotopapiera. Multifunkcia Epson L6190 dokáže vytlačiť za minútu 15 čiernobielych alebo 8 farebných strán vo formáte A4 v najvyššej možnej kvalite podľa ISO/ IEC 24734. Na vytlačenie farebnej fotografie s rozmermi 10 x 15 cm potrebuje približne 69 sekúnd, pri použití kvalitného lesklého fotopapiera Epson. Pri štandardnom nastavení tlače, však dokáže zariadenia tlačiť rýchlosťou 33 strán čiernobiele a 20 strán farebne. Rozlíšenie tlače dosahuje až 4 800 x 1 200 Dpi a pri skenovaní je to 1 200 x 2 400 Dpi. Pri použití Duplexu sa rýchlosť pre obojstrannú tlač pohybuje pri formáte A4 okolo 6,5 strán čiernobiele a 4,5 strán farebne za minútu. Rýchlosť a kvalita tlače sú na veľmi dobrej úrovni. Multifunkcia má vstupný zásobník s kapacitou 250 listov a podávač dokumentov na 30 strán (ADF). Prekvapivo výrobca v balení prikladá zásobu atramentu (2 úplne sady atramentu)s ktorou dokážete vytlačiť až 14 000 strán čiernobielo alebo 11 200 strán farebne. Náklady na tlač sú nízke a kvalita tlače naopak vysoká.

 

Plusy tlačiarne

- štýlový moderný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- ergonómia dizajnu a kompaktné rozmery
- pohodlný prístup k ovládaciemu panelu
- veľký prehľadný grafický displej 
- kvalita a rýchlosť tlače
- funkcie tlač, kopírovanie, skenovanie a fax
- bohatá konektivita
- nízke náklady vďaka systému ECO Tank ITS
- výborný systém plnenia atramentu + dobre umiestnený zásobník 
- 2 sady atramentu v balení 

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena

Náplne do tlačiarne

Model Epson L6190 využíva pre tlač 4 tankové zásobníky vo farbách čierna, azúrová, žltá a purpurová. Do zásobníkov sa plní pomocou fľaštičiek s atramentom, ktoré majú označenie 101 ECOTANK black ink bottle (čierna) 127 ml, 101 ECOTANK cyan ink bottle (azúrová), 101 ECOTANK magenta ink bottle (purpurová) a 101 ECOTANK yellow ink bottle (žltá) 70 ml. 

Zhodnotenie

S tankovými zásobníkmi sme sa už pár krát stretli, ale spôsob akým sa napĺňa táto multifunkcia je výborný a absolútne pohodlný. Otvoríte zásobník a zabezpečovaciu krytku,priložíte fľaštičku s atramentom a je to. Pri napĺňaní atramentu do vnútra, vám zároveň cez predelený otvor vychádza prebytočný vzduch a tak si môžete byt istý,že v náplni neostanú žiadne vzduchové bubliny. Jednoduchý, pohodlný a maximálne čistý spôsob dopĺňania atramentu do zariadenia. 

Tip pre vás

Po bezplatnej registrácií na stránke výrobcu získate 3-ročnú záruku. Pri tomto modeli môžete využiť aj Cashback vo výške až 55 €.