Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Multifunkcia s vysokým výkonom

Canon imageRUNNER C1225iF

Pre náročné pracovné nasadenie sa vyžaduje výkonné, spoľahlivé zariadenie s dobrými funkciami. Práve takým je model Canon imageRUNNER C1225iF. Ide o vysoko-produktívnu, laserovú multifunkciu, ktorá udrží vysoké tempo v stredne veľkej firme. Všade, kde potrebujete bez zdĺhavých príprav tlačiť veľký objem tlače vo vysokej kvalite a hlavne s rýchlim nasadením. 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá a stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/fax/ Apple AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 511 mm
Hĺbka: 549 mm
Výška: 610 mm
Hmotnosť: 44 kg

Dizajn

Multifunkcia svojím robustnejším dizajnom a poctivou hmotnosťou dáva na prvý pohľad najavo, kam patrí. Jej miesto je vo firemnom prostredí, kde bude výkon patrične využitý. Napriek väčším rozmerom má tento model moderný dizajn s mierne zaoblenými hranami a zaujímavým ovládacím panelom. Ten sa dá v určitom uhle naklápať a obsahuje okrem tlačidiel, numerickú klávesnicu a prehľadný 8,9 cm dotykový displej. Na prednej strane nájdete otváraciu časť, kde sa nachádzajú tonerové kazety. V spodnej časti sa nachádza vysúvací vstupný zásobník s nastaviteľnými posuvníkmi pre voliteľný formát papiera až do veľkosti A4. Škoda, že multifunkcia nemá podporu pre veľkosť A3. Ovládací panel je vpredu vpravo. Má veľmi dobre logicky rozmiestené funkčné tlačidlá, obsahuje numerickú klávesnicu, ktorú využijete pri faxe a dotykový farebný displej pre pohodlné ovládanie. Na pravej strane nájdete USB konektor, pre pripojenie USB kľúča pre priamu tlač a sieťové tlačidlo zapnutie/ vypnutie. To je zaujímavo ukryté pod malou otváracou krytkou. Celkový dojem z dizajnu hodnotíme síce kladne, ale na prvý pohľad je  jasné, že toto zariadenie patrí do kancelárie. Pre domácnosť by sme vybrali určite o niečo menšiu multifunkciu.

Vysoký výkon a funkcie do náročného pracovného prostredia

Model Canon imageRUNNER C1225iF, vám okrem tlače v čiernobielom aj farebnom režime a automatickej obojstrannej tlače, ponúka kvalitné kopírovanie, skenovanie a fax. Skenovať dokáže prostredníctvom siete, ako aj  priamo do emailu. Podporuje priamu tlač z USB kľúča a tlač z mobilných zariadení. S tým súvisí konektivita. Tá je zastúpená klasickým prepojením s USB káblom a pripojením pomocou ethernet kábla do siete. Pomocou farebného dotykového displeja môžete pohodlne nastaviť zariadenie a ovládať tlačové úlohy. S pripojením k sieti získate správu softvéru a tlačiarne v podobe eMaintenance, vzdialenú aktualizáciu firmware a nástroj na konfiguráciu ovládačov Canon. Dôležitou súčasťou sú aj bezpečnostné funkcie. Štandardne je to filtrovanie IP/Mac adries, IPSEC, SNMP V3.0, IEEE 802.1X, bezpečná tlač, identifikátor oddelenia s možnosťou voliteľného príslušenstva, ako je súprava na odosielanie PDF dokumentov s bezpečnostnými funkciami. Multifunkcia vďaka 1 GB pamäti pracuje svižne a podáva vysoký výkon aj v náročnom pracovnom prostredí. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače je na vysokej úrovni. Vďaka laserovej technológii sú výtlačky ostré s verným farebným podaním a sýtou čiernou. Rozlíšenie tlače je 2 400 x 600 Dpi. Multifunkcia vytlačí v režime  čb/ farebne:  25/25 str./min. (A4 jednostranne), 26/26 str./min. (A5 jednostranne), 25/25 str./min. (A4 obojstranne), 26/26 str./min. (A5 obojstranne). Skenovať dokáže rýchlosťou 25 strán jednostranne alebo 9 strán obojstranne v čiernobielom a farebnom režime. Prvú kópiu zhotoví približne od 8,4 -10,5 sekúnd (závisí od farebného režimu). Pre nepreučovanú tlač, v čo najväčšom objeme dostal tento model vstupný zásobník s kapacitou 550 hárkov papiera, multifunkčný zásobník pre 100 listov a možnosť voliteľného zásobníka s kapacitou ďalších 550 hárkov papiera. Maximálna kapacita sa tak môže vyšplhať až na 1 200 listov na vstupe. Výstup má chudobnejšiu kapacitu 250 listov. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- ergonomický dizajn so zaoblenými hranami
- dotykový displej pre pohodlné ovládanie
- vysoká kvalita a rýchlosť tlače
- automatická obojstranná tlač
- automatický podávač dokumentov DADF
- multifunkcia (funkcie tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- možnosť zapojenia do LAN siete
- podpora mobilne tlače
- priame tlač z USB kľúča
- kapacita vstupného zásobníka s možnosťou rozšírenia
- bezpečnostné funkcie

Mínusy tlačiarne

- väčšie rozmery
- chýba podpora pripojenia pomocou Wi-Fi

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia tlačí laserovou technológiou pomocou 4 samostatných farebných tonerov. Kapacita čierneho toneru je 12 000 strán, pre farebné tonery azúrový, purpurový a žltý toner je to 7 300 strán. 

Zhodnotenie

Multifunkcia Canon imageRUNNER C1225iF je výkonným pomocníkom v malej až stredne veľkej firme, kde sa vyžaduje vysoká efektivita práce. Dokáže spracovať veľký objem tlače bez pridávania papiera, vďaka veľkorysej kapacite vstupného zásobníku, ktorú môžete zdvojnásobiť. V jednom zariadení získate farebnú tlač vo vysokej kvalite, rýchlu kopírku, skener a fax. Ovládanie je komfortné na dotykovom displeji s uhlopriečkou 8,9 cm. Pochvalu si zaslúžia bezpečnostné funkcie a plusom je možnosť rozšírenia tlačiarne o ďalšie príslušenstvo. Ušetriť môžete používaním automatickej obojstrannej tlače a veľkokapacitnými tonermi. Ako mínus hodnotíme absenciu Wi-Fi a maximálnu veľkosť papiera A4. S takouto výkonnou tlačiarňou si vieme v kancelárií predstaviť aj tlač formátu A3 pri dokumentoch s grafmi alebo tlač rôznych marketingových dokumentov.

Tip pre vás

Model Canon imageRUNNER C1225iF má pre vstup do servisného módu systém stlačenia: tlačidlo domov (ikona), tlačidlá 1 a 8 (numerická klávesnica) a znovu tlačidlo domov.