Kancelária a škola

Porovnanie multifunkčných tlačiarní HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276n a M276nw

Z rady modelov multifunkčných zariadení pre tlač, kopírovanie a skenovanie LaserJet Pro MFP 200 Color, si predstavíme dva skoro totožné modely M276n a M276nw. Ako to už pri takto označených modeloch býva posledné písmeno „w“ označuje funkciu pripojenia pomocou Wi-Fi. Práve tento detail je hlavným rozdielom medzi týmito modelmi. 

HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276n

 

Stručná charakteristika

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Farebná tlač/ A4/ USB/ LAN 

HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276nw

 

Stručná charakteristika

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Farebná tlač/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi

Dizajn

Absolútne totožný dizajn môžeme zaradiť medzi tie štýlovejšie, čo sa týka kancelárskych zariadení. Ergonomický tvar s decentne zaoblenými hranami zapadne do každého priestoru. Farebný dotykový displej je dostatočne veľký a ovládanie je vďaka nemu jednoduché a komfortné. Okrem označenia modelu na prednej strane žiaden iný rozdiel v prevedení týchto dvoch tlačiarní nenájdete. Rozmerovo ide o kompaktné zariadenie, ktoré nezaberie až tak veľa miesta. Čo prekvapí je vstupný zásobník na 150 listov. Pri takomto zariadení by sme očakávali vstup až 250 listov. Automatický podávač vezme ďalších 35 listov.

Funkcie

Funkčne môžeme modely hodnotiť, ako kvalitné multifunkčné zariadenia na tlačenie, kopírovanie, skenovanie a fax s možnosťou pripojenia nielen USB káblom, ale aj do siete. Model HP LaserJet Pro 200 Color MFP M726nw navyše disponuje aj pripojením Wi-Fi. Práve táto možnosť je jediným z rozdielov medzi týmito dvomi tlačiarňami. Ak využijete bezdrôtovú tlač určite si priplaťte za verziu s Wi-Fi. Cenový rozdiel nie je až taký veľký. Platí to v zásade na všetky modely z jednej modelovej rady, kde si za funkciu navyše musíte priplatiť. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Rozlíšenie tlače 600 x 600 Dpi je dostačujúca aj pre tlač fotografií. Skener má optické rozlíšenie 1 200 x 1 200 Dpi. Doba prvého výtlačku je 18,5 sekundy pre čiernobielu tlač a 19 sekúnd pre farebnú tlač. Za minútu vytlačíte 14 strán v maximálnom formáte A4. Síce to nie sú závratne rýchlosti, na kvalite tlače to neuberá. Tá je čistá a ostrá. Čo však musíte pri týchto modeloch oželieť je obojstranná tlač. Samozrejme, že si ju môžete nastaviť ručne v nastaveniach tlačiarne, ale funkcia rýchlej automatickej obojstrannej tlače týmto modelom chýba.

 

Plusy tlačiarne

- pekný dizajn
- kompaktná veľkosť
- prehľadný displej
- kvalita tlače
- farebná laserová tlač
- možnosti pripojenia LAN, Wi-Fi (iba model MFP M276nw)
- jednoduchá inštalácia a ovládanie
- pomer výkon a cena

Mínusy tlačiarne

- chýba automatická obojstranná tlač
- dlhšia doba tlače prvého listu
- vstupný zásobník na 150 listov 


Náplne do tlačiarne

Obidva modely tlačiarní využívajú pre tlač laserovú technológiu. Používajú štyri laserové tonery vo farbách: čierna - HP CF210A (131A) a HP CF210X (131X), azúrová - HP CF211A (131A), žltá - HP CF212A (131A) a purpurová - HP CF213A (131A).

Originálne laserové tonery  HP

Originálne tonery pre modely HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276n/HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276nw majú kapacitu 1 600 strán tlače.

Laserové tonery Premium TonerDepot

Aj pre tieto tlačiarne existujú aj alternatívne tonery s ktorými si znížite vaše náklady až o 60 % a viac. Jednými z najobľúbenejších variant sú vysoko kvalitné značkové tonery z rady Premium s kapacitou a kvalitou zhodnou s originálnymi tonermi.

Alternatívne farebné laserové tonery

Najekonomickejšiu verziou pre tieto multifunkčné tlačiarne sú alternatívne tonery, plne kompatibilné s obidvomi modelmi. Tie vám zabezpečia kvalitnú tlač s kapacitou 1 600 strán s garanciou vysokej kvality. Spĺňajú medzinárodné štandardy a ušetria vám 75 % a viac nákladov.

Zhodnotenie

Veľmi dobrý pomer výkon a cena, ako aj vysoká kvalita tlače sú hlavnými kladmi týchto multifunkčných tlačiarní. Pekný dizajn, výborná kvalita spracovania a hlavne použitie kovu pre všetky dôležité súčiastky vám zaručia dlhú životnosť. Hlučnosť je na dobrej úrovni a menším nedostatkom je chýbajúca automatická obojstranná tlač, ktorú by sme privítali. Ak a rozhodujete medzi týmito dvomi modelmi určite sa vyplatí priplatiť si za model s možnosťou pripojenia pomocou Wi-Fi. Tieto modely sú vhodné do domácnosti, pre študentov a do menších firiem, kde s nimi dosiahnete pracovné vyťaženie až 30 000 strán mesačne. 

Tip pre vás

Dobrou alternatívou namiesto týchto dvoch tlačiarní je dvojica novších modelov HP Color LaserJet Pro MFP M277n JetIntelligence a HP Color LaserJet Pro MFP M277dw JetIntelligence.