Kancelária

Preskúmali sme Xerox Phaser 3052

Xerox Phaser 3052

Xerox Phaser 3052 je ultra kompaktná tlačiareň, ktorejhlavným rysom je produktivita. Poskytuje rýchlu tlač, absolútnu spoľahlivosť a zároveň úsporu miesta a ponúka pohodlie, ktoré oceníte v stiesnených priestoroch malej kancelárie, ale aj v domácnosti, vďaka malým rozmerom a tichému chodu.

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tlačiareň/ Čiernobiela tlač / A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ Google Cloud Print/ Apple AirPrint

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 335 mm/ šírka 368 mm/ výška 213 mm/ hmotnosť 7,4 kg

Dizajn

Nenápadná tlačiareň ultrakompaktných rozmerov s ergonomickým dizajnom je továrensky veľmi kvalitne spracovaná a pôsobí minimalistickým dojmom. Jemne zaoblené  bočné hrany tela tlačiarne, ktoré je v bielej farbe, dopĺňa modrá horná časť na ktorej nájdete vpravo iba minimum tlačidiel pre intuitívne ovládanie. Na prednej strane v pravom rohu je logo výrobcu . Táto tlačiareň síce nie je nijak originálna svojím vzhľadom, ale určite ani nepôsobí rušivo v akomkoľvek priestore, či už kancelárie alebo doma na pracovnom stole.

Funkcie

Tento model spĺňa funkčne všetky požiadavky na modernú tlačiareň. Okrem pripojenia cez USB a pevného pripojenia do siete pomocou Ethernet káblu, disponuje aj možnosťou bezdrôtového pripojenia cez Wi-Fi. Wi-Fi Direct umožňuje tlač  cez zabezpečené bezdrôtové spojenie s mobilnými telefónmi, tabletmi a notebookmi. Tlačové úlohy zvláda svižne vďaka 600 MHz procesoru a štandardnej 256 MB pamäti. Nechýba ani podpora Apple AirPrint pre iPhone a iPad.

Rýchlosť a kvalita tlače

Za minútu dokáže model Xerox Phaser 3052 vytlačiť 26 strán vo formáte A4. Čas pre tlač prvej strany je 8,5 sekundy. Disponuje vstupným zásobníkom na 250 listov a výstupným 150 listov, čo je pre malú firmu alebo domácnosť dostačujúca kapacita. Rozlíšenie tlače je 600 x 600 Dpi a je možné ho zvýšiť až na 4 800 Dpi. Mesačná záťaž odporúčaná výrobcom je 4 000 strán tlače. Maximálne mesačné zaťaženie je až 30 000 strán.

 

Plusy tlačiarne

- rýchlosť podporená USB 2.0
- možnosť pripojenia k Wi-Fi
- nízka spotreba, režim na šetrenie energie
- rýchlosť tlače 26 strán za minútu
- vstupný zásobník 250 listov
- výstupný zásobník na 150 listov
- ideálna pre malé firmy a domácnosti

Mínusy tlačiarne

- obojstranná tlač iba manuálne
- nemá žiaden informačný displej

Typ médií

Kancelársky papier, recyklovaný papier, obálky

Náplne do tlačiarne

Model Xerox Phaser 3052 tlačí laserovou technológiou a pre monochromatickú tlač využíva laserový čierny toner originál s označením Xerox 106R02778 (black). Ten má kapacitu 3 000 strán. Cena za nákup originálneho toneru je vyššia a pre zníženie nákladov môžete siahnuť aj po niektorom z alternatívnych možností. Tou prvou je vysokokvalitný značkový toner TonerDepot Premium, ktorý dosahuje rovnakú kapacitu 3 000 strán a 100 % kvalitu. Zakúpením tohto toneru môžete ušetriť až 30% oproti originálu. Ešte väčšiu úsporu až 45 % dosiahnete s alternatívnym tonerom, ktorý je plne kompatibilný s tlačiarňou Xerox Phaser 3052. Tento toner spĺňa medzinárodné štandardy a kapacitou je zhodný s originálom.

Zhodnotenie

Monochromatická laserová tlačiareň výrobcu Xerox model Phaser 3052 patrí k spoľahlivým zariadeniam na každodennú prácu s minimalizáciou zbytočných nákladov. Jej prednosťami sú malé kompaktné rozmery, nízke náklady a vysoký výkon. Do malej firmy, ale aj do domácnosti, kde potrebujete tlačiť veľký objem čiernobielej tlače s nízkymi nákladmi je dobrým produktom vo výhodnom pomere kvality, výkonu a ceny.

Tip pre vás

S týmto modelom môžete ušetriť aj vďaka nastaveniam režimu úspory toneru.