Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Recenzia Brother DCP-L5500DN

Úsporné monochromatické laserové multifunkčné zariadenie Brother DCP-L5500DN je vhodné pre menšie firmy. Najväčšou devízou je výkonná tlač vo vysokej kvalite, možnosť obojstrannej tlače a automatický podávač dokumentov. 

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tlačiareň/ Čiernobiela tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ ADF/

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 427 mm/ šírka 435 mm/ výška 486 mm/ hmotnosť 16,4 kg

 

Dizajn

Ak poznáte produkty pre tlač od spoločnosti Brother, tak dizajn vás nijako neprekvapí. Každá modelová rada si drží svoj vzhľad a mierne odchýlky môžete zaznamenať v rámci rozmerov a hmotnosti. Ani tento model nevybočuje z rady kancelárskych multifunkčných tlačiarní brandu Brother. Dizajn v sivom prevedení a ergonomickom dizajne zapadne do firemného prostredia. Najdôležitejší je však prístup a ovládanie a to je naozaj pohodlné. Predná strana má ovládací panel v miernom uhle, ku ktorému je naozaj komfortný prístup a veľký 9,3 cm dotykový displej. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni  a čo sa týka dizajnu, prístupu k ovládaniu tejto multifunkčnej tlačiarni niet , čo vytknúť.

Funkcie

Ide o multifunkčnú tlačiareň, ktorá spĺňa všetky požiadavky na firemnú tlač. Tlačí laserovou technológiou čiernobiele dokumenty  vo vysokej kvalite a výbornou rýchlosťou. To je dôležité v pracovnom prostredí, kde sa kladie dôraz na vysokú efektivitu práce. Okrem tlače môžete týmto zariadením kopírovať a skenovať, a to všetko do maximálneho formátu A4. Pripojenie klasicky káblom USB alebo zapojenie do LAN siete ethernet káblom, sú všetky možnosti konektivity. Bohužiaľ sa budete musieť zaobísť bez bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi alebo spárovania technológiou NFC. Vo firemnom prostredí však zaváži pripojenie do siete a využitie podporovaných funkcií, ako sú  AirPrint, Android Print Service Plugin, Box, Brother Apps, BSI, Cortado Cloud Print, Dropbox, Evernote, Facebook, Flickr, Google Cloud Print 2.0, Google Drive, iPrint&Scan, ISIS, Managed Print Services, Mopria, OneDrive, OneNote, Picasa, PrintSmart Solutions, ktoré sú priamo voliteľné na LCD s displeji. Nechýba samozrejme automatická obojstranná tlač a rovnako aj automatický podávač dokumentov.

Rýchlosť a kvalita tlače

Keďže ide zariadenia, ktoré sa najviac osvedčí vo firemnom prostredí tomu zodpovedá aj rýchlosť tlače dokumentov. Model Brother DCP L-5500dn dokáže vytlačiť 40 strán A4 za minútu a to v rozlíšení  1 200 x 1 200 Dpi. Čas pre tlač prvého listu je zhruba 7,2 sekundy. Pri obojstrannej tlači dokáže zariadenie vyprodukovať 20 strán za minútu. Vstupný zásobník má kapacitu 250 listov a na výstupe je to zásobník s kapacitou 150 listov. Nesmieme zabudnúť ani USB konektor pre priamu tlač z USB kľúča, alebo skenovanie priamo na USB kľuč alebo externý hardisk.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitná tlač
- rýchlosť tlače
- továrenské spracovanie vo vysokej kvalite
- automatická obojstranná tlač
- automatický podávač dokumentov
- pohodlné ovládanie
- nízke náklady na tlač
- prehľadný dotykový LCD displej

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena
- iba čiernobiela tlač (farebné skenovanie)

Náplne do tlačiarne

Do multifunkčnej tlačiarne Brother DCP-L5500DN, ktorá tlačí laserovou technológiou ide čierny laserový toner. Ten sa originálne predáva v troch verziách podľa kapacity. Pre tlač s kapacitou 3 000 strán je to toner Brother TN-3430, pre toner s kapacitou 8 000 strán je to toner Brother TN-3480. Náklady môžete znížiť nákupom alternatívnych značkových tonerov, ktoré sa vyrovnajú originálnym nielen kvalitou ale aj kapacitou. 

Zhodnotenie

Táto multifunkčná tlačiareň, síce nie je vhodná do domácnosti, ale do menšej firmy je ako stvorená. Dokáže tlačiť nielen kvalitne ale aj veľmi rýchlo, čo je vo vysokom pracovnom nasadení dôležité. Hoci je cena multifunkcie vyššia, náklady na samotnú tlač nie sú až také vysoké a môžeme povedať, že ide úspornú tlačiareň pre menšie firmy. Celkové náklady si môžete znížiť nielen používaním funkcie obojstranná tlač, ale aj zakúpením vhodných alternatívnych tonerov. Odporúčame vám veľmi kvalitné značkové tonery Premium TonerDepot, ktoré sú vyskúšané užívateľmi k veľkej spokojnosti.