Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Recenzia HP DeskJet Ink Advantage 4675

HP DeskJet Ink Advantage 4675

Zariadenia všetko v jednom, All-in-One sú obľúbené hlavne v domácnostiach. Jedno zariadenie vám ponúkne tlač, kopírovanie, skenovanie a v prípade tejto multifunkcie aj fax. Model HP DeskJet Ink Advantage 4675 je vhodný pre bežného užívateľa, študenta alebo živnostníka, ktorý tlačí mesačne 200 a viac strán, využíva skenovanie a kopírovanie. V domácnosti ho využijú viacerí členovia, či už je to tlač dokumentov alebo farebných fotografií. Táto multifunkcia je zariadením pre všetko s možnosťou tlače cez Wi-Fi.

 

Stručná charakteristika

Atramentová multifunkčná tlačiareň/ farebná tlač/ A4/ USB / Wi-Fi/ Apple AirPrint/ HP ePrint

 

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 564 mm/ šírka 445 mm/ výška 198 mm/ hmotnosť  6,55 kg

Dizajn

Na prvý pohľad pôsobí multifunkcia robustne, čo je spôsobené mierne zaobleným dizajnom. Jej kompaktné rozmery a hmotnosť sú však na multifunkciu veľmi dobré. Práve zaoblené línie a pekne usporiadané prvky jej pridávajú na kráse. Oproti tým klasickým hranatým a vysokým zariadeniam je tento dizajn svieži a pôsobí moderne.  Na prednej strane nájdete mierne skosený ovládací panel na ktorom je v strede umiestený čiernobiely monochromatický LCD displej s vysokým rozlíšením o uhlopriečke 5,5 cm. Jediné tlačidlo pre zapínanie a vypínanie je vľavo na paneli. Okrem loga na vrchnej strane a označenia modelu na pravo od displeja nenájdete nič, čo by tento čistý dizajn rušilo. Port pre pripojenie USB kábla a sieťového kábla sa ukrýva v zadnej časti zariadenia. Vstupný zásobník sa vysúva vpredu a jeho kapacita je 100 listov. 

Funkcie

Multifunkcia HP DeskJet Ink Advantage tlačí atramentovou technológiou pomocou dvoch atramentových náplní v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi pre farebnú tlač a 1 200 x 1 200 Dpi pre čiernobielu tlač. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni. Čo sa týka rýchlosti, tak tá v tej najlepšej kvalite ISO dokáže vytlačiť za minútu 9,5 strán čiernobiele alebo 6,8 strán farebne na  formát A4. Pri znížení kvality, však v oboch prípadoch môžete dosiahnuť  väčší objem tlače. Tlač prvej strany trvá zhruba 17 sekúnd. Čo tejto multifunkcií nechýba jej automatická obojstranná tlač, za čo má plus a rovnako aj automatický podávač papiera s kapacitou 35 listov. Zásobník papiera má kapacitu 100 listov na vstupe a iba 25 listov pre výstup, ale v domácnosti to určite, ako obmedzenie nepocítite. Rozlíšenie skeneru je 1 200 Dpi a za minútu dokáže zariadenie oskenovať 8 strán. Nechýba skenovanie priamo do emailu. Okrem tlače, skenovania a kopírovanie môžete využiť aj farebný fax. Multifunkciu môžete samozrejme pripojiť k PC USB káblom, ale čo je zaujímavejšie je tlač na diaľku pomocou smartfónu alebo tabletu. Ovládanie je jednoduché a to určite oceníte v domácnosti, keď bez zložitého nastavovania dokážete zadať tlačové úlohy. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Ak budeme hodnotiť kvalitu tlače, musíme vziať do úvahy, že ide o multifunkčné zariadenie. To spĺňa vlastne funkcie štyroch zariadení, tlačiareň, kopírka, skener a fax. Tvrdiť, že s takou  multifunkciou budete tlačiť vysokokvalitné dokumenty a fotografie v špičkovej kvalite, by bolo prehnané. Ale veľmi dobrú tlač dokumentov aj fotografií dosiahnete. Znovu tu musíte zhodnotiť , aká je cena zariadenia, množstvo funkcií a celková kvalita. Náplne nie sú samostatné, čo je mierna nevýhoda. Rýchlosť tlače pre domáce používanie je dostatočná a kvalita v ISO vyhovujúca. Maximálna záťaž tohto zariadenie je až  1 200 strán mesačne.

 

Plusy tlačiarne

- multifunckcia  All-in-One
- bezdrôtové pripojenie Wi-Fi
- automatická obojstranná tlač
- automatický podávač (35 listov)
- farebná tlač
- jednoduché ovládanie
- dizajn (čisté línie)
- kvalitné továrenské spracovanie

Mínusy tlačiarne

- trochu vyššia hlučnosť
- spoločná farebná náplň

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia HP DeskJet Ink Advantage 4675 je atramentové zariadenie s dvomi atramentovými kazetami. Jedna náplň s označením HP 652 Black pre čierny atrament s kapacitou 360 strán a druhá náplň HP 652 Tricolor, trojfarebná s kapacitou 200 strán.  

Zhodnotenie

Ak hľadáte multifunkčné zariadenie, ktoré dokáže okrem tlače, kopírovať, skenovať a poslúži vám aj ako fax do domácnosti, alebo pre malú domácu kanceláriu, dostanete z tejto multifunkcie slušný výkon, veľmi dobrú kvalitu a to všetko za dostupnú cenu. Dizajnovo ide o veľmi pekné zariadenie, ktoré v žiadnej miestnosti nebude pôsobiť rušivo, práve naopak čisté línie a zaoblený tvar zapadnú do každého priestoru.

Tip pre vás

Alternatívou k modelu HP DeskJet Ink Advantage 4675 je model HP DeskJet Ink Advantage 4535, ktorý má o niečo nižšiu odporúčanú mesačnú záťaž a neobsahuje fax, alebo  model HP DeskJet Ink Advantage  3835, ktorému zase chýba automatická obojstranná tlač (možnosť manuálnej s podporou ovládača) a disponuje menším vstupným zásobníkom na papier (60 listov). Obidva alternatívne modely sú na trhu za nižšiu cenu, oproti multifunkcií HP DeskJet Ink Advantage 4675. Ak oželiete automatickú obojstrannú tlač alebo fax môžete tak ušetriť zhruba 30 €. Nákupom alternatívnych náplní ušetríte pri všetkých menovaných modeloch ďalšiu sumu.