Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Recenzia tlačiarne HP OfficeJet Pro 8210

Potrebujete rýchlu kvalitnú tlačiareň, ktorá zvládne väčší objem tlače a cenovo vám nenavýši náklady na tlač oproti laserovej tlačiarni? Model HP OfficeJet Pro 8210 dokáže splniť vaše požiadavky v malej alebo stredne veľkej pracovnej skupine. V ponuke je za dostupnú cenu, pod hranicou 100 € a obsahuje všetko, čím by mala moderná tlačiareň disponovať. Má aj svoje mínusy, ale plusy dominujú. Dôležitá je samozrejme kvalita tlače, ktorá je na výbornej úrovni.

 

Stručná charakteristika

Atramentová tlačiareň / Farebná tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ PictBridge/ HP ePrint/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print

Rozmery a hmotnosť 

Hĺbka 420 mm/ šírka 496 mm/ výška 203 mm/ hmotnosť 8,62 kg

Dizajn

Napriek modernému dizajnu a kvalitnému továrenskému spracovaniu, pôsobí tlačiareň masívne a nie príliš atraktívne. Robustnosť, značne zaoblené hrany a málo využitý ovládací panel, to všetko podporuje prvý dojem, že ide o ťažkú tlačiareň. Opak je však pravdou a svojou hmotnosťou sa radí k tým ľahším. Jej tvary však určite neprispievajú k ľahkému prenášaniu. Zariadenie sa nepohodlne prenáša a tak je najlepšie umiestnenie nemeniť. Na čelnej strane vľavo,nájdete tlačidlo power a USB port, pre priamu tlač z USB klúča. Prednej strane dominuje ovládací panel na ktorom je displej a pár ovládacích dotykových prvkov. Hoci je panel dostatočne veľký je v podstate nevyužitý a 5,08 cm displej sa na ňom akosi stráca. Určite by veľa užívateľov uvítalo väčší grafický displej. Vpredu dole vystupuje časť, ktorá v sebe ukrývadostatočne pevný výstupný zásobník. Bohužiaľ  výstup je pevný a nedá sa zasunúť, čím vám zaberie  tlačiareň vpredu trochu miesta navyše. Vzadu nájdete port pre USB kábel a ethernetový port do LAN siete. Niekomu môže takýto robustný dizajn vyhovovať, ale úprimne, nie je to najkrajšia tlačiareň od tohto výrobcu. Na kvalitu a výkon, to nemá vplyv a čo nás nenadchlo pri dizajne, to tento model dobehol svojím výkonom.

Funkcie

Táto atramentová tlačiareň dokáže tlačiť čiernobiele dokumenty, farebné obrázky a fotografie vo výbornej kvalite. Tie sú navyše odolné voči vode, rozmazaniu, vyblednutiu a dokonca odolajú aj zvýrazňovačom. Tlačiť dokážu priamo z USB kľúča a to nielen dokumenty Wordu, ale aj prezentácie PowerPoint s grafmi a PDF dokumenty. Okrem pripojenia cez USB kábel k PC alebo notebooku, môžete zariadenie zapojiť aj do LAN siete a nechýba, ani možnosť mobilnej tlače, pripojenia pomocou Wi-Fi. Samozrejmosťou je bezokrajová tlač a automatická obojstranná tlač. Kladné hodnotenie si zaslúži aj automatický senzor papiera. Ovládanie tejto tlačiarne je jednoduché a vďaka kvalitným  funkciám sa s ňou pracuje príjemne.

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače je ukážková a v pomere výkon, kvalita a cena, táto tlačiareň obstojí veľmi dobre. Tlačí v optimalizovanom rozlíšení 2 400 x 1 200 Dpi. Štandardne nastavená tlačiareň tlačí (ISO) 22 str/ min  čiernobiele a 18 str/min farebne. Pri mierne zníženej kvalite, ak tlačíte nejaké dokumenty iba pre interné potreby môžete dosiahnuť tlač až 34 str/min. Vytlačenie prvej strany trvá 9 - 10 sekúnd, v závislosti od toho, či ide o čiernobielu alebo farebnú tlač. Tento model je stavaný na mesačnú vyťaženosť  zhruba 250 - 1 500 strán, ale jej maximálna vyťaženosť dosahuje až hranicu 30 000 strán. Berieme do úvahy formát klasického kancelárskeho papiera A4. Vstupný zásobník má kapacitu 250 listov a výstupný 150 listov.

 

Plusy tlačiarne

- kvalita a rýchlosť tlače
- čiernobiela a farebná tlač
- kvalitné továrenské spracovanie
- bohatá konektivita (USB, LAN , Wi-Fi)
- duplex (automatická obojstranná tlač)
- bezokrajová tlač
- odolnosť výtlačku
- automatický senzor papiera
- jednoduché ovládanie 
- priam tlač z USB
- podpora mobilnej tlače

Mínusy tlačiarne

- robustný dizajn
- predný výstupok zaberá miesto navyše

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň HP OfficeJet Pro 8210 tlačí atramentovou technológiou a pre tlač využíva štyri atramentové kazety  (farebný model CMYK). Okrem štandardných originálnych kaziet HP 953 (azúrová, žltá, purpurová a čierna)podporuje aj voliteľné veľkokapacitné originálne kazety XL. Aj pri tomto modeli môžete znížiť náklady na tlač používaním alternatívnych a značkových kaziet Premium

Zhodnotenie

Atramentová tlačiareň HP OfficeJet Pro 8120 je vhodná do kancelárie, kde sa tlačí väčší objem tlače a vyžaduje sa spoľahlivá, efektívna, kvalitná tlač s nízkymi nákladmi. V porovnaní s laserovými tlačiarňami sa s ňou dokážete stále dostať na nižšiu sumu za výtlačok. Kvalita a rýchlosť sú hlavnými plusmi. Nechýba jej nič, čo by mala moderná tlačiareň mať. Jediné, čo sa jej môžeme vytknúťje málo využitý ovládací panel a vystupujúca predná časť. Dizajn sám o sebe sa môže niekomu páčiť a niekomu nie. Na jednej strane síce pôsobí moderne a minimalisticky, ale na druhej sa v tej robustnosti akosi strácajú ovládacie prvky, displej a celé to pôsobí mierne prázdno.

Tip pre vás

Výborným pomocníkom pre rýchlu tlač je aplikácia HP Smart. Priamo v nej sa môžete prihlásiť na svoj účet do úložiska Dropbox, Box, Evernote, Google Drive a iné. Dostanete sa k svojím dokumentom, môžete skenovať mobilom nové, tie priamo v aplikácii vylepšiť a nasledovne vytlačiť.