Kancelária

Recenzia tlačiarne HP OfficeJet Pro 8210

Potrebujete rýchlu kvalitnú tlačiareň, ktorá zvládne väčší objem tlače a cenovo vám nenavýši náklady na tlač oproti laserovej tlačiarni? Model HP OfficeJet Pro 8210 dokáže splniť vaše požiadavky v malej alebo stredne veľkej pracovnej skupine. V ponuke je za dostupnú cenu, pod hranicou 100 € a obsahuje všetko, čím by mala moderná tlačiareň disponovať. Má aj svoje mínusy, ale plusy dominujú. Dôležitá je samozrejme kvalita tlače, ktorá je na výbornej úrovni.

 

Stručná charakteristika

Atramentová tlačiareň / Farebná tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ PictBridge/ HP ePrint/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print

Rozmery a hmotnosť 

Hĺbka 420 mm/ šírka 496 mm/ výška 203 mm/ hmotnosť 8,62 kg

Dizajn

Napriek modernému dizajnu a kvalitnému továrenskému spracovaniu, pôsobí tlačiareň masívne a nie príliš atraktívne. Robustnosť, značne zaoblené hrany a málo využitý ovládací panel, to všetko podporuje prvý dojem, že ide o ťažkú tlačiareň. Opak je však pravdou a svojou hmotnosťou sa radí k tým ľahším. Jej tvary však určite neprispievajú k ľahkému prenášaniu. Zariadenie sa nepohodlne prenáša a tak je najlepšie umiestnenie nemeniť. Na čelnej strane vľavo,nájdete tlačidlo power a USB port, pre priamu tlač z USB klúča. Prednej strane dominuje ovládací panel na ktorom je displej a pár ovládacích dotykových prvkov. Hoci je panel dostatočne veľký je v podstate nevyužitý a 5,08 cm displej sa na ňom akosi stráca. Určite by veľa užívateľov uvítalo väčší grafický displej. Vpredu dole vystupuje časť, ktorá v sebe ukrývadostatočne pevný výstupný zásobník. Bohužiaľ  výstup je pevný a nedá sa zasunúť, čím vám zaberie  tlačiareň vpredu trochu miesta navyše. Vzadu nájdete port pre USB kábel a ethernetový port do LAN siete. Niekomu môže takýto robustný dizajn vyhovovať, ale úprimne, nie je to najkrajšia tlačiareň od tohto výrobcu. Na kvalitu a výkon, to nemá vplyv a čo nás nenadchlo pri dizajne, to tento model dobehol svojím výkonom.

Funkcie

Táto atramentová tlačiareň dokáže tlačiť čiernobiele dokumenty, farebné obrázky a fotografie vo výbornej kvalite. Tie sú navyše odolné voči vode, rozmazaniu, vyblednutiu a dokonca odolajú aj zvýrazňovačom. Tlačiť dokážu priamo z USB kľúča a to nielen dokumenty Wordu, ale aj prezentácie PowerPoint s grafmi a PDF dokumenty. Okrem pripojenia cez USB kábel k PC alebo notebooku, môžete zariadenie zapojiť aj do LAN siete a nechýba, ani možnosť mobilnej tlače, pripojenia pomocou Wi-Fi. Samozrejmosťou je bezokrajová tlač a automatická obojstranná tlač. Kladné hodnotenie si zaslúži aj automatický senzor papiera. Ovládanie tejto tlačiarne je jednoduché a vďaka kvalitným  funkciám sa s ňou pracuje príjemne.

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače je ukážková a v pomere výkon, kvalita a cena, táto tlačiareň obstojí veľmi dobre. Tlačí v optimalizovanom rozlíšení 2 400 x 1 200 Dpi. Štandardne nastavená tlačiareň tlačí (ISO) 22 str/ min  čiernobiele a 18 str/min farebne. Pri mierne zníženej kvalite, ak tlačíte nejaké dokumenty iba pre interné potreby môžete dosiahnuť tlač až 34 str/min. Vytlačenie prvej strany trvá 9 - 10 sekúnd, v závislosti od toho, či ide o čiernobielu alebo farebnú tlač. Tento model je stavaný na mesačnú vyťaženosť  zhruba 250 - 1 500 strán, ale jej maximálna vyťaženosť dosahuje až hranicu 30 000 strán. Berieme do úvahy formát klasického kancelárskeho papiera A4. Vstupný zásobník má kapacitu 250 listov a výstupný 150 listov.

 

Plusy tlačiarne

- kvalita a rýchlosť tlače
- čiernobiela a farebná tlač
- kvalitné továrenské spracovanie
- bohatá konektivita (USB, LAN , Wi-Fi)
- duplex (automatická obojstranná tlač)
- bezokrajová tlač
- odolnosť výtlačku
- automatický senzor papiera
- jednoduché ovládanie 
- priam tlač z USB
- podpora mobilnej tlače

Mínusy tlačiarne

- robustný dizajn
- predný výstupok zaberá miesto navyše

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň HP OfficeJet Pro 8210 tlačí atramentovou technológiou a pre tlač využíva štyri atramentové kazety  (farebný model CMYK). Okrem štandardných originálnych kaziet HP 953 (azúrová, žltá, purpurová a čierna)podporuje aj voliteľné veľkokapacitné originálne kazety XL. Aj pri tomto modeli môžete znížiť náklady na tlač používaním alternatívnych a značkových kaziet Premium

Zhodnotenie

Atramentová tlačiareň HP OfficeJet Pro 8120 je vhodná do kancelárie, kde sa tlačí väčší objem tlače a vyžaduje sa spoľahlivá, efektívna, kvalitná tlač s nízkymi nákladmi. V porovnaní s laserovými tlačiarňami sa s ňou dokážete stále dostať na nižšiu sumu za výtlačok. Kvalita a rýchlosť sú hlavnými plusmi. Nechýba jej nič, čo by mala moderná tlačiareň mať. Jediné, čo sa jej môžeme vytknúťje málo využitý ovládací panel a vystupujúca predná časť. Dizajn sám o sebe sa môže niekomu páčiť a niekomu nie. Na jednej strane síce pôsobí moderne a minimalisticky, ale na druhej sa v tej robustnosti akosi strácajú ovládacie prvky, displej a celé to pôsobí mierne prázdno.

Tip pre vás

Výborným pomocníkom pre rýchlu tlač je aplikácia HP Smart. Priamo v nej sa môžete prihlásiť na svoj účet do úložiska Dropbox, Box, Evernote, Google Drive a iné. Dostanete sa k svojím dokumentom, môžete skenovať mobilom nové, tie priamo v aplikácii vylepšiť a nasledovne vytlačiť.