Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Skartovačka do domácnosti za dostupnú cenu

Na likvidáciu papiera a hlavne starých dokumentov, ktoré obsahujú vaše údaje je do domácnosti najlepším riešením skartovacie zariadenie. Ak si myslíte, že do skartovačky musíte veľa investovať ste na omyle. Skartovačku dnes kúpite za dobrú cenu a tak dostanete nielen funkčné, ale aj ekonomické riešenie do domácnosti. Našli sme pre vás modely, ktoré sa pohybujú v cenovej hladine do 50 €. Vďaka malým rozmerom a jednoduchej obsluhe sú ideálne do domácnosti alebo malej pracovne.

Fellowes P – 25s

Malá skatovačka v štíhlom dizajne zaberie minimum miesta, preto sa hodí do domácnosti a malej kancelárie pre občasné použitie. Plastová nádoba s objemom 11 litrov je dostatočná pre domáce účely. Horná časť je odoberateľná a nachádza sa na nej otvor pre vstup so šírkou 220 mm na 5 listov a ovládacie tlačidlá. Maximálna denná kapacita je 100 listov. Zariadenie skartuje so šírkou rezu R 7 (7 mm) a stupňom utajenia P-1. Okrem papiera  (A4 70 g/ m2) podporuje aj skartáciu spiniek. Doba nepretržitého chodu 3 minúty.

 

Rozmery

Šírka: 297 mm

Výška: 275 mm

Hĺbka: 160 mm

Hmotnosť: 1,6 kg

 

Tento model ponúka to základné, čo môžete od skartovačky očakávať. Obsluha je jednoduchá a cena sa pohybuje pod hranicou 50 €. Pre skartáciu bežných dokumentov je postačujúca.

Fellowes Powershred LX25 Cross-Cut Shredder

Ak by ste potrebovali skartovať trochu bezpečnejšie svoje dokumenty, tak si priplaťte za model Fellowes Powershred LX25. Ten má o niečo robustnejšie telo, modernejší dizajn a kôš s priehľadným oknom o objeme 11,5 litra. Skartuje naraz 6 listov s rezom 4 x 37 mm so stupňom utajenia P-4. Okrem papiera dokáže skartovať aj spinky a plastové karty. Podporuje bezpečnostný zámok „ Safety Lock“, ktorý zabraňuje náhodnému spusteniu a deaktivuje skartovačku pre zvýšenú ochranu. Doba nepretržitej skartácie sú 3 minúty, po ktorých nasleduje 30 minútové ochladenie.

 

Rozmery

Šírka:  361 mm

Výška: 310 mm

Hĺbka: 225 mm

Hmotnosť: 3,6 kg

 

Dahle PaperSAFE 60

Dahle PaperSAFE 60 je kompaktná skartovačka pre malé kancelárie alebo do domácnosti. Rovnako, ako prvý model Fellowes patrí k cenovo najdostupnejším skartovacím zariadeniam. Plastový kôš má kapacitu 11 litrov a naraz dokáže skartovať 6 listov s rezom 6 mm. Podporuje skartáciu papiera, spiniek a plastových kariet. Ponúka stupeň utajenia P-2. Obsahuje funkciu posuvu a spätného chodu pre manuálne ovládanie a funkciu automaticky „štart-stop“ pre rýchlu dostupnosť a bezpečné používanie. Doba skartovacieho cyklu je 5 minút a doba odpočinku 15 minút. Nechýba ochrana pred prehriatím.

 

Rozmery

Šírka: 313 mm

Výška: 315 mm

Hĺbka: 160 mm

Hmotnosť: 2 kg

 

Tieto skartovacie zariadenia majú jedno spoločné a to praktickú, kompaktnú veľkosť vďaka ktorej ich umiestnite aj po pracovný stôl a sú cenovo dostupné. Sú vhodné pre skartovanie bežných dokumentov do domácnosti s nižším stupňom utajenia.

 

zdroj: pixabay

Tabuľka stupňov utajenia

 

Stupeň utajenia DIN 66399 Využitie u typu dokumentov Spôsob Veľkosť rezu
P-1 bežné informácie pozdĺžny rez prúžok max. 12 mm
P-2 interné dokumenty pozdĺžny rez prúžok max. 6 mm
P-3 personálne údaje (GDPR) krížový rez častice do 320 mm²
P-4 tajné písomnosti krížový rez častice do 160 mm²
P-5 prísne tajné materiály krížový rez častice do 30 mm²
P-6 vládne kancelárie USA krížový rez častice do 10 mm
 

 

Ak potrebujte skartovať citlivejšie dokumenty poobzerajte sa skatovačkách s vyšším stupňom utajenia. Pri výbere podľa vlastných požiadaviek zohľadnite nielen stupeň utajenia a veľkosť rezu, ale aj maximálny počet listov k skartovaniu, skartovanie iných materiálov, objem koša, doplňujúce funkcie, bezpečnostné funkcie a nezabudnite na rýchlosť a hlučnosť. Tá môže byť vo väčšej kancelárii dôležitá.

Tip pre vás

Aj keď v domácnosti veľké množstvo papiera nenaskartujete, nezabudnite, že aj skartovaný papier môžete ešte využiť.

 

Tu je niekoľko našich tipov

-  využitie nájde ako obalový materiál, ktorý dokáže tlmiť rozbitné predmety (pri posielaní balíkov, sťahovaní, skladovaní vecí)

- môžete ho využiť aj ako podstielku pre mačku alebo iné domáce zvieratko

- ak ním naplníte prázdne rolky toaletného papiera alebo rolky od papierových utierok môžete to využiť, ako podpaľovač ohňa na chate alebo v kozube

- pri spevňovaní dekorácie, ako výplňový materiál

- kreatívna tvorba rôznych dekorácií

Určite aj vás napadne niečo, ako skartovaný papier využiť v domácnosti.