Kancelária a škola

Moderná multifunkcia do domácnosti

HP DeskJet Ink Advantage 5075

Potrebujete tlačiareň do domácnosti alebo chcete vymeniť už niekoľkoročný model za nový? Nájsť vyhotovujúce zariadenie, dnes nie je žiaden problém. Za posledné roky sa trh, čo sa týka tlačiarní a multifunkcií tak rozrástol, že jediným problémom pre zákazníka je výber z bohatej ponuky. Do rúk sa nám dostala veľmi zaujímavá multifunkčná tlačiareň, ktorá nás milo prekvapila. Ak ste ochotný investovať do multifunkčného zariadenia zhruba 70 €, získate kvalitnú tlačiareň, kopírku a skener v jednom.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť: domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ AirPrint/ HP ePrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 445 mm
Hĺbka: 367 mm
Výška: 128 mm
Hmotnosť: 5,41 kg

 

Moderný dizajn

V balení sme okrem čiernej multifunkčnej tlačiarne objavili  napájací kábel, brožúrky s návodmi, dve štartovacie náplne a CD so softvérom. To sme nevyužili, pretože priamo v užívateľskej brožúrka nájdete QR kód pomocou ktorého vás návod zavedie na webovú stránku z ktorej si všetko potrebné stiahnete hneď po pripojení k PC. Tlačiareň je v čiernej matnej farbe, ktorá je náchylná na otlačky. Továrenské spracovanie je však vo výbornej kvalite. Dizajn je moderný a tlačiareň pôsobí vďaka svojím tvarom a skosenej prednej strane zaujímavo. Rozmery sú celkom príjemné. Ide o nízkoprofilovú tlačiareň. Jedine, čo nás prekvapilo bola hĺbka zariadenia. Tým, že je výška nižšia pôsobí zariadenie, už na pohľad do hĺbky rozmernejšie. Peknú ergonómiu dopĺňa minimalistický štýl s jediným tlačidlom na zapínanie a dotykový displej na prednej strane. Po otvorení horného krytu s logom výrobcu, nájdete plochý skener a otvorením celej hornej časti sa dostanete k atramentovým kazetám (1 x farebná tricolor, 1 x čierna). Kryt sa otvára pohodlne vďaka jemne tvarovanému okraju. Spodná časť patrí vstupnému zásobníku, ktorý sa po vložení papiera dá zasunúť späť. Na zadnej strane už nájdete iba sieťový konektor a port pre USB kábel. Multifunkčná tlačiareň HP DeskJet Ink Advantage 5075 pôsobí moderne a štýlovo.

 

moderný dizajn

Funkcie 

Do domácnosti je tento model, ako stvorený. Získate tri zariadenia v jednom a to: farebnú tlačiareň, kopírku a skener. Nechýba automatická obojstranná tlač a možnosť tlače z mobilných zariadení, vďaka pripojeniu k Wi-Fi. Túto funkciu sme vyskúšali, ako prvú. Po inštalácii ovládačov si priamo na 2,2“ displeji môžete vybrať tlač cez Wi-Fi. Po výbere siete a zadaní hesla, stačí v mobile (pripojenej na tú istú sieť) vybrať fotografiu alebo dokument a zvoliť tlač. Displej je silná stránka tejto tlačiarne. Je síce iba čiernobiely, ale ovládanie pomocou dotykov je veľmi intuitívne a pohodlné. Ku komfortu prispieva aj slovenčina, ktorú si hneď na začiatku môžete vybrať z bohatej ponuky jazykov. Tento model neobsahuje možnosť pripojenia k LAN sieti, ale v domácnosti to problém nebude. Čo hodnotíme kladne je jednoduché prvé nastavenie tlače po pripojení k PC a komfortné ovládanie pomocou prehľadného displeja.

 

dotykový displej

Rýchlosť a kvalita tlače

Atramentová multifunkcia, model HP DeskJet Ink Advantage 5075 tlačí farebne s rozlíšením tlače 1 200 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 10 strán A4 v čiernobielom režime a 7 strán A4 vo farebnom režime. Šuplíkový vstupný zásobník má kapacitu 100 hárkov papiera. Výstup z tlačiarne obsahuje vysúvací držiak papiera a na seba dokáže naukladať 50 hárkov, bez okamžitého odberu. Odporúčaný mesačný objem tlače sa pohybuje v rozmedzí 100 - 400 strán. Ideálne pre domácnosť, ale aj pre malú kanceláriu živnostníka. Maximálne pracovné využitie je 1 250 strán za mesiac. Skener urobí za minútu 3 strany farebne alebo 7 strán čiernobielo. Skenovaný dokument môžete uložiť do PC vo formáte RAW, JPG, PDF alebo odoslať emailom. Kvalita tlače čiernobieleho dokumentu je na vysokej úrovni a čierna je ostrá a sýta. Tlač farebnej fotografie obstála tiež na výbornu. Horšie výsledky sme dosiahli pri tlači farebnej fotografie z mobilu, ale tam to pripisujeme aj celkovej kvalite nafotenej snímky. Milo nás prekvapila aj hlučnosť zariadenia, tá je nižšia, ako sme pri atramentových tlačiarňach zvyknutý.

 

šuplíkový zásobník papiera

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn a kvalitné továrenské spracovanie
- kvalita a rýchlosť tlače
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- automatická obojstranná tlač
- Wi-Fi (aj v 5 GHz pásme)
- prehľadný dotykový displej 
- jednoduchá inštalácia 
- pohodlné ovládanie
- tlač z mobilných zariadení
- pomer výkon, kvalita a cena
- dobrá cena náplní (aj originálnych)

Mínusy tlačiarne

- spoločná kombinovaná farebná kazeta (tricolor)
- matná povrchová úprava je trochu náchylná na otlačky
- chýba možnosť pripojenia cez ethernet 

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne idú dve atramentové kazety s označením HP 652. Čierna atramentová kazeta s kapacitou 360 strán a farebná (tricolor) atramentová kazeta s kapacitou 200 strán. Náklady na tlač s originálnymi náplňami vás budú stáť približne 0,04 €. Znížiť ich môžete používaním alternatívnych alebo značkových prémiových kaziet, ktoré majú väčší objem pre dlhšiu výdrž a sú cenovo výhodnejšie.

 

náplne do tlačiarne

 

Zhodnotenie

Multifunkčné zariadenie model HP DeskJet Ink Advantage 5075 je príjemným prekvapením v tejto cenovej hladine. Dokáže pokryť požiadavky aj náročnejšieho užívateľa. Ponúka nielen príjemný moderný dizajn a kompaktné rozmery, ale aj tri funkcie v jednom zariadení. Rýchlosť tlače a hlavne kvalita nesklamú. Manipulácia s papierom je ľahká a vstupný zasúvací zásobník môžete po vložení papiera zasunúť. To oceníte, ak netlačíte často a na papier by vám zbytočne sadal prach. Dostatočne veľký dotykový displej je zárukou komfortného ovládania. Palec hore si zaslúži výrobca aj za rýchle a intuitívne nastavenie tlačiarne po vybalení. Za niekoľko krátkych minút tak môžete tlačiť svoje dokumenty. Jediné, čo by sme tlačiarni mohli vytknúť je náchylnosť na otlačky. Tento model určite patrí medzi horúcich favoritov do domácnosti za dobrú cenu.

Tip pre vás

Pre inštaláciu určite odporúčame prejsť na stránku 123.hp.com a postupovať podľa inštrukcií na obrazovke. Na stránke stačí navoliť model tlačiarne a postupovať podľa krokov.