Kancelária

Test Brother MFC-T910dw

Brother MFC-T910dw

Atramentové tlačiarne a multifunkcie s tankovým zásobníkom sa stali obľúbenými zariadeniami do domácností. Využite nájdu aj v menších firmách, kde je potrebné tlačiť farebné reklamné letáky alebo iný propagačný materiál s čo najnižšími nákladmi na atramentové náplne. Jednou z multifunkcií, ktorú môžeme odporučiť je model Brother MFC-T910dw. Spĺňa všetky kritéria pre kvalitnú atramentovú multifunkciu vo vynikajúcom pomere výkonu, kvality, nákladov na tlač a ceny. Ak k tomu prirátame ešte príjemné ovládanie a pohodlné dopĺňanie atramentu, je to náš favorit pre farebnú tlač. 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie:  firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/fax/ AirPrint/ Google Cloud Print 2.0/ Brother iPrint & Scan
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm
Hĺbka: 439 mm
Výška: 195 mm
Hmotnosť: 9,9 kg

Dizajn

Brother MFC-T910dw má moderný a hlavne praktický dizajn. Tankový zásobník atramentu je integrovaný priamo do tela zariadenia, čo pôsobí pekným celistvím dojmom. Takéto riešenie je oveľa krajšie, ako bočný  prídavný zásobník. Rozmery sú príjemné a multifunkcia nezaberá pôdorysom veľa miesta. Ani výškou nepatrí k tým robustným zariadeniam a preto, čo sa týka dizajnu, niet jej, čo vytknúť. Jemne zaoblené hrany prispievajú k dobrej ergonómii. Všetko potrebné je dostupné spredu na čelnej strane zariadenia. Neprehliadnuteľný je panel s prehľadným 4,5 cm LCD displejom, ovládacími tlačidlami a numerickou klávesnicou. Ovládanie je intuitívne a pohodlné. Vľavo na prednej strane nájdete hostiteľský UBS port pre priamu tlač a vpravo zásobník s nádržkami pre 4 samostatné atramenty. Spodná predná časť je vyhradená vstupnému zásobníku papiera. Horná časť zase pre výstup papiera a pod otváracím horným krytom sa nachádza plochý skener. Multifunkcia pôsobí moderne a hlavne všetko je umiestnené prakticky, pre čo najkomfortnejšiu obsluhu. 

Funkcie

Táto atramentová multifunkcia typ All-in-one obsahuje funkcie atramentovej farebnej tlače, kopírovania, skenovania a dokonca aj faxu. Takže dostanete komplexné zariadenie pre všetko, čo k tlači potrebujete. Konektivita je zastúpená v podobe klasického pripojenia USB káblom, ethernet káblom do LAN siete a možnosťou bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi. Pre tlač z mobilného zariadenia môžete využiť podporu AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Mopria, Brother iPrint & Scan. Okrem funkcií súvisiacich s tlačovými úlohami, ako sú tlač viac strán na jeden hárok a pod., obsahuje zariadenie aj ADF (automatický podávač) na 20 strán a Duplex (funkciu automatickej obojstrannej tlače). Táto šikovná multifunkcia má toho dosť, aby bol spokojný aj náročnejší užívateľ. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkciu Brother MFC-T910dw sme mali možnosť otestovať pri tlači letákov s farebnou grafikou a obstála výborne. S výsledkom sme boli spokojní. Tlačiareň vytlačí za minútu 12 strán A4 v čiernobielom režime a 10 strán vo farebnom režime. Maximálne rozlíšenie tlače je 6 000 Dpi a rozlíšenie skenera 1 200 Dpi. Vstupný štandardný zásobník má kapacitu 150 listov a výstupný 50 listov papiera. Doba pre tlač prvej strany je približne 14 sekúnd. Skener typu CIS skenuje rýchlosťou 3,5 sekundy čiernobiele alebo 4,4 sekundy farebne. Doporučený mesačný objem tlače je 50 - 100 strán. Rýchlosť zariadenia pri tlači bežných čiernobielych a farebných dokumentov  hodnotíme kladne. Trochu viac času potrebuje tlačiareň pri tlači fotografií. 

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- ovládací panel a dostatočne veľký displej pre pohodlné ovládanie
- jednoduchá obsluha
- kvalitná farebná tlač
- multifunkcia All-in-one (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- výborná konektivita
- podpora tlače z mobilného zariadenia
- duplex
- ADF
- bezokrajová tlač
- tankový systém (jednoduché dopĺňanie)
- náklady na tlač
- cena

Mínusy tlačiarne

- trochu nezvyčajné zapojenie USB a LAN kábla pod vekom tlačiarne
- nemá čítačku SD kariet

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Brother MFC-T910dw tlačí atramentovou technológiou. O farebnú tlač sa stará tankovový zásobník so  samostatnými nádržkami pre azúrový, purpurový, žltý a čierny atrament (CMYK). Dopĺňanie atramentu je jednoduché a pohodlné priamo z fľaštičiek s atramentom. Kapacita atramentu z náplní je 5 000 strán (5 % pokrytie) pri farebnom atramente a 6 500 strán čierny atrament s označením BTD60BK alebo 6 000 strán s označením BT6000BK. Tankový systém šetrí náklady na tlač a zároveň prispieva bezkazetový systém k životnému prostrediu.

Zhodnotenie

Brother MFC-T910dw je kvalitnou modernou multifunkciou vhodnou do domácnosti pre náročného užívateľa, vášnivého fotografa, ale aj do menšej kancelárie pre tlač farebných propagačných materiálov. Kvalita výtlačkov ja na vysokej úrovni. S kvalitným fotopapierom môžete získať naozaj nádherné ostré fotografie so sýtymi farbami. Príjemný dizajn a rozmery sú plusom. Jednoduché ovládanie a výborný prístup ku všetkým ovládacím prvkom oceníte pri rýchlom nastavení tlačových úloh. Pochvalu si zaslúži aj vstupný zásobník, ktorý sa dá s papierom zasunúť a šetrí miesto. Príjemným prekvapením bol tiež náhľad fotografie na displeji pri tlači z USB kľúča. V podstate nemáme tejto multifunkčnej tlačiarni, čo vytknúť.

Tip pre vás

Lacnejším variantom atramentovej multifunkcie s tankovým zásobníkom sú modely Brother DCP-T310, Brother DCP-T510 alebo Brother DCP-T710.