Kancelária a škola

Test Epson WorkForce Pro WF-5190DW

Epson WorkForce Pro WF-5190DW

Modelová rada WorkForce Pro spoločnosti Epson, vyniká nielen nízkymi prevádzkovými nákladmi, ale aj nízkou spotrebou energie, vysokou rýchlosťou tlače a funkciami navrhnutými pre jednoduchú integráciu vo firemnom prostredí. Nechýba jej automatická obojstranná tlač, vďaka čomu si tlačové úlohy zjednodušíte a ušetríte čas, ktorý v pracovnom prostredí dokážete efektívne využiť. Do tejto veľmi obľúbenej modelovej rady patrí aj tlačiareň Epson WorkForce Pro WF-5190DW.

 

Stručná charakteristika

Atramentová tlačiareň/ Farebná tlač/ A4/ USB/Duplex/ LAN/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 442 mm/ šírka 461 mm/ výška 284 mm/ hmotnosť 11,4 kg

Dizajn

Jednoduchým dizajnom sa táto tlačiareň do pracovného prostredia dokonale hodí. Bezproblémový prístup k ovládacím prvkom, ktoré sú umiestnené na prednej strane, oceníte pri rýchlej obsluhe a rovnako aj dostatočne veľký zásobník na papier, ktorý vám pri práci ušetrí čas pri dokladaní papiera. Tlačiareň má rozmery , ktoré patria stále k tým kompaktnejším vo firmách.  Jediné, čo sa dá tlačiarni vytknúť je dosť malý displej.

Funkcie

Tento model tlačí maximálne formát A4 a ušetrí vám papier automatickou obojstrannou tlačou. Okrem pripojenia USB káblom využijete aj bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi a tlač zo smartfónu alebo tabletu pomocou Funkcie Epson Connect, ktorá zabezpečuje tlač dokumentov z podporovaných bezdrôtových zariadení. Vďaka emulácii jazykov PDL (PCL a Adobe PostScript 3) nájde táto tlačiareň využitie v každom podnikovom sektore. Rýchlosť uschnutia atramentu výtlačku zabezpečujú atramenty DURABrite Ultra a výstupnú kvalitu tlače technológia PrecisionCore. Kapacita zásobníka je 250 listov papiera s možnosťou zadného podávača pre špeciálne média a maximálnym naplnením až do 580 listov. Keďže ide o podnikové riešenie tlačiarne, ktorú môžete zapojiť do LAN siete, nechýbajú ani funkcie bezpečnosti. Pomocou softvéru Epson Web Config môžete obmedziť  prístup k funkciám tlačiarne. Spúšťanie tlače sa dá zabezpečiť PIN kódom a okrem overenia totožnosti serveru môžete využívať aj režim správcu panela tlačiarne.

Kvalita a rýchlosť tlače

Kvalita tlače je na vysokej úrovni vďaka technológii spoločnosti Epson PrecisionCore. S rozlíšením  4 800 x 1 200 Dpi dosahuje tlač výborných výsledkov s časom 7 sekúnd pre prvý výtlačok. Za minútu dokáže tlačiareň Epson WorkForce Pro WF-5190DW vytlačiť 30 farebných strán alebo 34 čiernobielych strán na obyčajný kancelársky papier. Pri obojstrannej tlači môžete rátať s 11 stranami. V pracovnom nasadení vo firme si poradí tento model so záťažou až 35 000strán tlače za mesiac.

 

Plusy

- Nízke prevádzkové náklady 
- Ekologická prevádzka s nízkou spotrebou energie
- Dostatočne veľký vstupný zásobník papiera
- Rýchloschnúci atrament DURABrite Ultra
- Kvalitná tlač technológiou PrecisionCore
- Rýchlosť tlače 
- Možnosti zabezpečenia vo firemnom prostredí
- Wi-Fi 

Mínusy

- Vyššia hmotnosť 
- Malý displej
- Trochu vyššia hlučnosť

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne idú štyri atramentové kazety Epson v farbách čierna (black), azúrová (cyan), purpurová (magenta) a žltá (yellow). Originálne farebné atramenty Epson dostanete v troch veľkostiach a to štandard s kapacitou 800 strán, vo veľkosti XL s kapacitou 2 000 strán a veľkokapacitné atramentové kazety XXL s ktorými dokážete vytlačiť až  4 000 strán.  Pre zníženie vašich nákladov môžete siahnuť aj po cenovo výhodných alternatívnych atramentových kazetách, ktoré sú vyrábané podľa ISO noriem a 100 % spĺňajú kompatibilitu s tlačiarňou Epson Work Force Pro WF-5190DW. Tieto alternatívne atramentové kazety vykazujú pri tlači výsledky kvalitou zhodné a originálnymi atramentmi Epson a rovnako, ako originálne atramenty sú v ponuke v niekoľkých veľkostiach.

Záver

Do malej až strednej pracovnej skupiny vo firme je tento model dobrým kandidátom. Oproti niektorým laserovým konkurenčným riešeniam má dokonca navrch vďaka nízkym prevádzkovým nákladom a úspore energie. Rýchla tlač a možnosť Duplexu, vám ušetrí čas a zefektívni prácu v kancelárii. Vstupný zásobník papiera má maximálny vstup až 580 listov, čo vám znova ušetrí čas vďaka menej častému dopĺňaniu. Plusy tejto tlačiarne prevažujú nad mínusmi. Trochu väčšie rozmery a malý displej určite neovplyvnia celkovú kvalitu a výkon tohto modelu. Ak potrebujete veľa a rýchlo tlačiť je Epson WorkForce Pro WF-5190DW dobrou voľbou.