Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Test HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn/ HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw

Pri výbere tlačiarne alebo multifunkčného zariadenia môžete objaviť v obchodoch na prvý pohľad totožné modely jedného výrobcu s rovnakým označením modelovej rady. Rozdiel nájdete iba v koncovom označení modelu. Takto je to aj v prípade produktov HP medzi dvomi modelmi monochromatických laserových multifunkčných tlačiarní. Obidva modely patria do modelovej rady LaserJet Pro 400, kým jeden má označenie MFP M425dn, na druhom nájdete označenie MFP M 425dw. Ak sa trochu vyznáte v systéme označovania tlačiarní výrobcu HP, určite viete, že práve koncové “dw“ priraďuje modelom s Wi-fi. Porovnávali sme tieto modely, aby sme zistili, či je to iba Wi-fi, čo zaváži pri kúpe trochu drahšieho modelu z dvojice.

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tlačiareň/ Čiernobiela tlač/ A4/ USB/ LAN/ WI-FI (iba model  MFP M425dw)/ Duplex/ HP ePrint/ AirPrint

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 423,5 mm/ šírka 440 mm/ výška 382,7 mm/ hmotnosť 15,1 kg

 

Dizajn

Čo sa týka dizajnu rozdiel budete hľadať márne. Rovnaké rozmery a rovnaký ergonomický moderný dizajn, dopĺňa rovnako veľký 8,9 cm farebný dotykový displej a nechýba ani USB portpre okamžitú tlač z externého USB zariadenia. Ten  je veľmi prakticky umiestnený na prednej strane, kde je k nemu bezproblémový prístup. Jemne zaoblené hrany tela zariadenia pridávajú dizajnu na kráse. Továrenské spracovanie je na vysokej úrovni. Hoci nejde rozmerovo o malé zariadenie, stále ho môžeme radiť k tým kompaktnejším aj pre menšiu kanceláriu a domácnosť.

Funkcie

Aj keď ide o monochromatické tlačiarne pre čiernobielu tlač, obidve zariadenia v sebe ukrývajú okrem tlačiarne aj kvalitnú kopírku a skener. Nechýba dokonca ani trochu archaický fax. Obidva modely majú automatickú obojstrannú tlač a pracujú s rovnakou pamäťou 256 MB. Okrem pripojenia USB káblom disponujú možnosťou pripojenia Ethernet káblom do siete. V čom sa tieto modely líšia je možnosť pripojenia pomocou Wi-fi. Bezdrôtové pripojenie využijete iba pri modeli HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw. Model HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn túto možnosť neponúka (neobsahuje Wi-fi modul).

Rýchlosť a kvalita 

Kvalita tlače je pri oboch modeloch výborná a rozdiely nenájdete. Rovnako na tom sú aj s rýchlosťou. Za minútu dokážu vytlačiť 33 strán formátu A4 v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Prvú stranu dokáže jedna aj druhá tlačiareň vytlačiť za čas 8 sekúnd. Vstupný zásobník má kapacitu 250 listov a na výstupe môžete rátať s kapacitou 150 listov. Výrobcom odporúčaný objem tlače za mesiac je 750 až 3 000 strán. Maximálne mesačné zaťaženie je 50 000 strán A4. 

Skenovanie (aj duplex) v rozlíšení 1 200 Dpi s rýchlosťou 20 str./min čiernobiele ale 9 str./min farebne môžete uložiť do emailu, sieťovej zložky, Cloudu alebo priamo na pripojený USB kľuč. Nesklame ani funkcia kopírovania s bohatými možnosťami nastavenia.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktné rozmery
- kvalitné továrenské spracovanie
- rýchla a kvalitná tlač
- jednoduché ovládanie
- tichý chod
- multifunkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie a fax)
- priama tlač z USB
- možnosti skenovanie priamo do emailu, cloudu, USB kľúča
- duplex (tlač, skener)
- Wi-fi (iba model  MFP M425dw)

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač
- model MFP M425dn bez možnosti pripojenia pomocou Wi-fi
- cena originálnych náplní

Typ médií

Papier kancelársky bežný, tenký, silný, farebný, hlavičkový, recyklovaný, hrubý, obálky, etikety, fólie, kartón

Náplne do tlačiarne

Pri obidvoch modeloch sa využívajú čierne laserové tonery. Originálny toner s označením HP LaserJet CF280A (80A) s kapacitou 2 700 strán, alebo veľkokapacitný toner s označením HP LaserJet CF280X (80X) s vyťaženosťou až 6 900 strán. Cena toneru je vyššia, ale veľmi dobrá vyťaženosť vám v konečnom dôsledku zaručí nízku cenu tlače. Ak potrebujete tlačiť veľa čiernobielych dokumentov a chcete si znížiť ešte cenu za tlač, môžete si vybrať alternatívne tonery. Tie sú vo vysokej značkovej kvalite s označením TonerDepot Premium, kde sa kvalita vyrovná originálnemu toneru so zachovaním rovnakej kapacity. Ďalšou možnosťou sú plne kompatibilné alternatívne tonery pre obidva modely  HP multifunkčných tlačiarní, ktoré spĺňajú medzinárodné štandardy.

Zhodnotenie

Multifunkčné zaradenia HP LaserJet Pro 400 model MFP M425 dn a model MFP M 425dw, patria medzi efektívne monochromatické laserové tlačiarne s funkciami kvalitnej tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Jednoduchá obsluha, kvalitná a rýchla tlač, možnosť obojstrannej tlače aj skenovania dopĺňa dostatočne veľký vstupný aj výstupný zásobník. Pre malé kancelárie a pracovné skupiny, ale aj do domácnosti pre viac užívateľov je to dobrá voľba. Cenovo vyššie je na tom model s označením MFP M425dw, ale určite sa oplatí priplatiť za možnosť bezdrôtovej tlače. Čo vás môže odradiť je cena za originálny toner, tá je o niečo vyššia, ako je priemer.

Tip pre vás

Tieto zariadenia obsahujú technológiu HP Auto-On/Auto-Off, ktorá je  veľmi osožná životnému prostrediu, nakoľko si ňou znížite spotrebu tlačiarne tak, že zapne tlačiareň, keď ju potrebujete a vypne, keď ju nepotrebujete. Okrem toho sa pomocou technológie okamžitého nábehu HU ušetrí ešte viac energie. Pri používaní funkcie obojstranná tlač zase znížite spotrebu papiera o 50 % a tým prispejete k ochrane životného prostrediu.