Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Test tlačiarne Epson AcuLaser M2400dn

Epson AcuLaser M2400dn

Lacný monochromatický bojovník s tlačou, tak by sme mohli opísať laserovú čiernobielu tlačiareň výrobcu Epson. Hoci ten je bežnému užívateľovi viac známi svojimi fotografickými tlačiarňami a multifunkciami aj na poli cenovo dostupných zariadení pre čiernobielu tlač má svojich zástupcov. Jedným z nich je práve jednoduchý model za nízku cenu Epson AcuLaser M2400dn.

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tlačiareň/ A4/ USB/ LAN/ Duplex

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 390 mm/ šírka 378 mm/ výška 255 mm/ hmotnosť 11,5kg

 

Dizajn

Hneď na začiatku si úprimne povedzme, že tento model súťaž krásy nevyhrá. Nejde o žiaden dizajnový kúsok, ale skôr o tlačiareň klasického vzhľadu. Kompaktné rozmery so štvorcovým pôdorysom a svetlé sivé farebné prevedenie, sú predurčené na umiestnenie do menšej firmy alebo aj domácnosti, kde nezaberie až tak veľa miesta, ale zase ani neoslní dizajnom. Skôr akosi zapadne a bude samozrejme spĺňať svoj účel. Hrany zariadenie nie sú zaoblené, ako sme zvyknutý v poslednej dobe u tlačiarní a celkový dizajn môžeme nazvať minimalistický. Tlačidlo na zapínanie a vypínanie je na ľavej bočnej strane, posunuté viac dozadu. Tlačené dokumenty vychádzajú hornou stranou a tam sa nachádza aj otvárací kryt pre výmenu toneru. Výmena je jednoduchá a zvládne ju každý. Vrchná strana tlačiarne ponúka aj ovládacie tlačidlá, aj tých je v tomto prípade naozaj len minimum, v celkovom počte tri. Displej by ste hľadali márne. V podstate okrem tlače žiadne iné funkcie zariadenie neponúka o ktorých by vás musela na displeji informovať. Zadná časť ukrýva dva porty, jeden na pripojenie USB káblom a druhý na zapojenie pomocou ethernet kábla do siete LAN. Aj keď dizajn nijako neprekvapí, túto tlačiareň netreba podceňovať. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni.

Funkcie

Model Epson AcuLaser M2400dn toho síce neponúka veľa, ale to, čo z neho dostanete má veľmi dobrú kvalitu. A tou je laserová tlač čiernobielych dokumentov. Maximálny formát pre tlač je A4. Okrem klasického pripojenia pomocou USB kábla môžete túto tlačiareň zapojiť aj do siete v rámci malej firmy. Rýchlosť ť operácií zabezpečuje 300 MHz procesor a operačná pamäť s kapacitou 64 Mb. Ako plus môžeme hodnotiť duplexnú jednotku pre automatickú obojstrannú tlač. Jediné, čo zamrzí je chýbajúca možnosť pripojenia pomocou Wi-Fi. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Niekde sa ubralo a niekde pridalo. A práve kvalita a rýchlosť tlače dokážu vyrovnať to, čo chýba tlačiarní v konektivite a dizajne. Tlač s rozlíšením  1 200 x 1 200 Dpi pre čiernobiele dokumenty je v praxi vo veľmi dobrej kvalite.  Prvú stránku dokáže zariadenie vytlačiť za necelých 7 sekúnd a za minútu dosiahnete produktivitu práce 35 strán vo formáte A4. Mesačné využitie na maximum sa pohybuje až niekde na hranici 50 000 strán. Vstupný zásobník má kapacitu 300 listov a výstupný 250 listov, čo je na tak kompaktné zariadene výborné. Čo a týka tlače, tá je vo veľmi vysokej kvalite a výborná ostrosť dodáva dokumentom punc oveľa drahších zariadení. 

 

Plusy tlačiarne

- výborné továrenské spracovanie
- jednoduché ovládanie
- kvalitná čiernobiela tlač
- dobrá rýchlosť tlače 
- možnosť pripojenia do LAN siete
- nízke náklady na tlač
- Duplex

Mínusy tlačiarne

- nie príliš atraktívny dizajn
- slabšia konektivita (chýba Wi-Fi) 
- vyššia hlučnosť

Náplne do tlačiarne

Táto tlačiareň tlačí laserovou technológiou a pre tlač využíva jeden čiernobiely laserový toner. Ten vystačí približne na tlač 8 000 strán. Jeho výmena je veľmi jednoduchá, čo zvládne aj menej zdatný užívateľ.  Cena originálneho toneru je o niečo vyššia a preto, ak tlačíte iba bežnú tlač dokumentov vo veľkom objeme môžete si náklady znížiť alternatívnymi tonermi alebo nami odporúčanými značkovými tonermi TonerDepot Premium. Tie sú zárukou vysokej kvality a výbornej vyťažiteľnosti , ktorá je zhodná s originálnym tonerom. Pri toneroch ešte chvíľu ostaneme, okrem štandardného s kapacitou 8 000 strán môžete použiť aj kapacitne menší toner na tlač 3 000 strán (ten je vhodný aj pre model tlačiarne Epson AcuLaser M2300dn). Originálna optická jednotka dosahuje kapacitu 100 000 strán, garantované výrobcom.

Zhodnotenie

Tlačiareň Epson AcuLaser M2400dn je vhodná do malej až stredne veľkej pracovnej skupiny, kde sa tlačí 1 500 - 3000 strán mesačne. Využitie nájde aj v domácnosti, pre viac členov rodiny. Jej najväčším plusom je rýchla čiernobiela tlač v dobrej kvalite a veľkom objeme. Celkové náklady sú nízke a obsluha tohto modelu maximálne jednoduchá. Plusom je obojstranná tlač. Nám osobne vadila trocha výšia hlučnosť a nie príliš atraktívny dizajn. Zariadenie patrí do skupiny spĺňajúcej podmienky programu Energy Star a jej energetická účinnosť a program vrátenia tonerových kaziet výrobcu Epson, znižuje ďalšie výdaje a minimalizuje celkový negatívny dopad na životné prostredie. 

Tip pre vás

Tento model patrí do kategórie flexibilne rozšíriteľných zariadení.  Môžete rozšíriť RAM pamäť až do veľkosti 320 Mb. Ďalej je možné rozšírenie pomocou zásobníkov a podávaču v rámci manipulácie s papierom. Prispôsobením a možnosti obojstrannej automatickej tlače, tak môžete zvýšiť kapacitu použitím dvoch voliteľných zásobníkov až na 800 listov.