Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Test tlačiarní HP OfficeJet Pro 86xx Series

Modely z rady OfficeJet Pro 86xx patria medzi multifunkcie vhodné do malých a stredných firiem pre menšie pracovné skupiny. Pre domáce využitie sú vhodnejšie rozmerovo menšie zariadenia, ale ak sa ste viacčlenná rodina, kde budete využívať 3 až 5 užívateľov multifunkčné zariadenie a nevadia vám trochu väčšie rozmery určite vám niektorí z týchto modelov má čo ponúknuť. Mierne odlišnosti v modeloch, čo do funkcií sa odvíjajú od základného modelu z tejto rady HP OfficeJet Pro 8600. Ten má aj dizajn trochu odlišný. Ďalšie dva modely sú už dizajnom totožne a musíme povedať v modernejšom podaní. Čo všetky tri modely spája je používanie rovnakých typov médií a totožných náplní. Tie nesú pre všetky tri modely rovnaké označenie.

 

Stručná charakteristika  HP OfficeJet Pro 8600

Atramentová multifunkcia/ Farebná tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ HP ePrint/ Apple AirPrint

Stručná charakteristika  HP OfficeJet Pro 8610/ 8615

Atramentová multifunkcia/ Farebná tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/HP ePrint/ Apple AirPrint

Rozmery a hmotnosť HP OfficeJet Pro 8600

Hĺbka 315 mm/ šírka 494 mm/ výška 413 mm/ hmotnosť 12,4 kg

Rozmery a hmotnosť HP OfficeJet Pro 8610/ 8615

Hĺbka 468,9 mm/ šírka 499,3 mm/ výška 300,5 mm/ hmotnosť 11,9 kg

Dizajn

Základný model tejto modelovej rady multifunkcií je dizajnom trochu odlišný. Nižšia výška i hĺbka a o niečo vyššia hmotnosť plus väčší grafický dotykový displej si všimnete na prvý pohľad. Tvar tela je zaoblenejší, ako modely 8610/8615 a pôsobí celkovo robustnejšie. Na prednej strane má port pre rýchlu tlač z USB zariadenia a čítačky sd kariet. Grafický displej zaberá značnú časť pravej prednej strany a ovládanie je pohodlné. Tlačidlo zapínania je trochu netypicky vpravo dole. Dizajn je ergonomický a zaoblenie hrán je oproti ostatným dvom modelom viditeľnejšie. Práve to pôsobí dosť retro a modely 8610/8615 určite vyzerajú modernejšie. Výrobca ich osadil menším displejom a tlačidlo zapínania je vľavo dole, ako sme u novších modelov HP zvyknutý. Nechýba USB port naľavo dole, vedľa tlačidla on/off. Hrany tela zariadenia sú stále mierne zaoblené, ale multifunkcie model HP OfficeJet Pro 8610/8615 už pôsobia modernejším dojmom.

Funkcie

Modely HP OfficeJet Pro 8600/ 8610/ 8615 sú multifunkčné zariadenia s možnosťou tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Všetky modely v rámci konektivity obsahujú pripojenie pomocou USB, Ethernet káblom do siete a bezdrôtové pripojenia pomocou Wi-Fi. Môžete využívať tlač priamo z mobilných zariadení a skenovať priamo na USB kľuč a do emailu. Nechýba im automatická obojstranná tlač.

Rýchlosť a kvalita tlače

Máme tu priemernú rýchlosť tlače 19/20 strán čiernobielo a 14,5 strán farebne. To je priemer pre multifunkcie rady 86xx. Čas na tlač prvej strany sa pohybuje zhruba od 12 - 19 sekúnd. Čo sa týka mesačného zaťaženia pohybujeme sa na hranici 250 až 1 500 strán. Kvalita tlače je veľmi dobrá a rozlíšenie je  4 800 x 1 200 Dpi. Vstupný zásobník s kapacitou  250 listov a pre výstup 150 listov je dostačujúci.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitná tlač
- rýchlosť tlače
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- konektivita (USB, LAN , Wi-Fi)
- Duplex
- pomer výkon, kvalita tlače a cena

Mínusy tlačiarne

- dizajn model 8600 (mierne retro)
- hlučnejší podávač
- väčšie rozmery

Typ médií

Obyčajný kancelársky papier, hrubý obyčajný papier, žiarivo biely papier HP, matný papier HP Professional Inkjet Paper 120, fotopapiere HP Premium Plus, iné papiere pre atramentové tlačiarne, fotopapiere HP Advanced, fotopapier HP Everyday, lesklý, iné fotopapiere, iné špeciálne papiere, iné pohľadnice, papier HP Professional Inkjet Paper 180, lesklý a matný, iné brožúrové papiere, kartón


Odporúčaná hmotnosť médií je 60 - 105 g/m2 (obyčajný papier), 220 - 280 g/m2 (fotografia), 75 - 90 g/m2 (obálka), 163 - 200 g/m2 (karta). Podporované sú aj fotopapiere HP Premium Plus s hmotnosťou až 300 g/ma fotopapier HP Everyday s hmotnosťou až 200 g/m2.

Náplne do tlačiarne

Ide o radu o 86xx a všetky tri multifunkcie používajú totožné atramentové kazety s označením HP 950 a HP 951 XL (CMY) pre farebné náplne. Okrem originálnych kaziet môžete siahnuť aj po alternatívnych náplniach  alebo po značkových atramentoch plne kompatibilných so všetkými multifunkciami rady 86xx s označením TonerDepot Premium.

Zhodnotenie

Modely HP OfficeJet Pro 8600/ 8610/8615 sú multifunkciami All-in-One, ktoré spĺňajú všetko, čo má správne multifunkčné zariadenie mať. Okrem kvalitnej tlače, vám ponúkajú aj automatickú obojstrannú tlač, kopírovania a skenovania vo výbornej kvalite. Využiť môžete aj fax a nechýba ani pripojenie k sieti pre pohodlné tlačenie.  Jednoducho sa môžete pripojiť pomocou svojho mobilu alebo tabletu a  vytlačiť si  svoje dokumenty odoslaním k tlačiarni. Takto máte svoju kanceláriu stále pri sebe a pracovať môžete z akéhokoľvek miesta. Okrem kvality a výkonu majú tieto multifunkcie aj priaznivú cenu. Pre malé a stredné firmy s pracovnými skupinami 3 - 5 užívateľov je to ideálna voľba. 

Tip pre vás

Tieto modely dokážu úsporne tlačiť aj vo farebnom režime. Náklady na tlač sú nízke. Ušetriť môžete nielen používaním obojstrannej tlače, ale aj s alternatívnymi náplňami, ktoré s lacnejšie ako originálne a kvalitou zodpovedajú medzinárodným štandardom.