Kancelária a škola

Testovali sme Brother HL-L8350CDW

Brother HL-L8350CDW

Výkonný model spoločnosti Brother s označením HL-L8350CDW je vhodný pre malú alebo stredne veľkú pracovnú skupinu. Pracuje rýchlo, efektívne zvládne väčší objem tlače a osvedčí sa aj v náročnejšom pracovnom nasadení. Minimalistický dizajn zapadne do každej kancelárie a pre využitie v každom smere ponúka bohatú konektivitu. 

 

Stručná charakteristika

Laserová tlačiareň/ Farebná tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Brother iPrint/ Google Cloud Print

Rozmery a hmotnosť 

Hĺbka 486 mm/ šírka 410 mm/ výška 313 mm/ hmotnosť 21,9 kg

Dizajn

Tento model s minimalistickým dizajnom má poctivú hmotnosť a rozhodne nepatrí k najmenším zariadeniam.V čierno bielom prevedení  vyzerá síce decentne, ale stále, ako kancelárske zariadenie. Predná strana, ktorá je v čiernej farbe dodáva zariadeniu trochu na zaujímavosti, no celkove je dizajn skôr klasika do kancelárie, ako originálny dizajnový kus. Na čelnej strane hore nájdete jediný port USB, pre priamu tlač z externého zariadenia a spodná časť je vyhradená pre vstupný zásobník. Čelná časť slúži po otvorení predného krytu na prístup k tonerom a optickémuvalcu. Pred prvým použitím je potrebné odstrániť ochranné plastové krytky, ktoré sa nachádzajú v časti, kde sú umiestnené tonery. Ostatná strany tlačiarne sú v bielom prevedení. Zaoblenie je minimálne, ale príjemné. Na hornej strane vľavo sa nachádza ovládací panel s jednoduchým dvojriadkovým LCD displejom a tlačidlami na ovládanie zariadenia. Nechýba ani kontrolka napájania a kontrolka pohotovostného režimu.  Práve ovládací panel a malý retro displej kazí celkový vzhľad celej tlačiarne. Moderné zariadenie by si zaslúžilo trochu krajší displej aj ovládacie prvky. Tento ovládací panel akoby sa pozabudol v 80. rokoch.

Funkcie

Laserová farebná tlačiareň Brother HL-L8350CDW dokáže tlačiť čiernobiele a farebné dokumenty vo výbornej kvalite. Okrem rozšírených funkcií tlače má podporu automatickej obojstrannej tlače a možnosť tlače brožúr. Pripojiť ju môžete klasicky USB káblom k počítaču, ale aj pomocou ethernet kábla do LAN siete. Samozrejme, že nechýba ani možnosť bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení. Maximálny formát používaného papiera je klasický formát A4.

Rýchlosť a kvalita tlače

Hlavnou devízou tejto tlačiarne je rýchlosť a kvalita výtlačkov. Pre prácu vs veľkým objemom tlače je do kancelárie je to ideálne zariadenie. Tlačí v rozlíšení 2 400 x 600 Dpi a prvý výtlačok dokáže vytlačiť za 29 sekúnd z režimu spánku alebo do 15 sekúnd od nahriatia. Doba nahriatia trvá zhruba 30 sekúnd. Za minútu vytlačí Brother HL-L8350CDW 30 strán. To sa týka čiernobielej aj farebnej tlače. Kvalita čiernobielych dokumentov je výborná. Dobre obstála aj tlač dokumentov s farebnými grafmi a grafickými prvkami. Tlač bezokrajových fotografií  a celkove fotografií je na tom už kvalitatívne horšie. Táto tlačiareň je primárne určená do pracovného prostredia na tlač dokumentov. Zásobník so štandardnou vstupnou kapacitou 250 listov je možné rozšíriť o ďalších 500 listov s voliteľným príslušenstvom. Výstupná kapacita zásobníka je 150 listov a ručný podávač si poradí s 50 hárkami papiera. Mesačná z odporúčaná záťaž sa pohybuje od 750 - 4 000 strán, maximálne do 40 000 strán.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- rýchlosť tlače
- vysoká kvalita čiernobielej tlače
- možnosti  konektivity (USB, LAN, Wi-Fi)
- podpora bezpečnej tlače pomocou SSL
- duplex
- podpora voliteľných veľkokapacitných tonerov
- široká podpora tlače z Cloudu a mobilných zariadení

Mínusy tlačiarne

- horšia tlač celofarebných dokumentov
- náklady na tlač
- chýba automatický podávač ADF (iba ručný)
- ovládací panel a displej (nie veľmi vydarený ovládací panel kazí celkový dizajn)

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň Brother HL-L8350CDW tlačí laserovou technológiou za použitia odpelených farebných tonerov. Tie môžete používať v štandardnej kapacite: čierny toner TN-321BK (2 500 strán) a azúrovýTN-321C, purpurový TN-321M a žltý toner TN-321Y (1 500 strán). Okrem štandardných tonerov sú v ponuke pre tento model aj veľkokapacitné tonery TN-326 a extra veľkokapacitné tonery TN-329, ktoré majú kapacitu až 6 000 strán. Ak si chcete znížiť náklady na tlač môžete siahnuť aj po alternatívnych toneroch plne kompatibilných s týmto zariadením. Tie dosahujú výbornej kvality za zlomok ceny oproti originálnym. Naše odporúčanie majú značkové tonery TonerDepot Premium, ktoré sa kvalitou vyrovnajú 100 % originálom, pri ich výrobe sú dodržiavané prísne výrobné kritéria a navyše sa po výrobe realizuje kvalitatívny tlačový test.

Zhodnotenie

Ak hľadáte rýchlu tlačiareň s dobrým výkonom pre vysoké pracovné nasadenie v kancelárií je model Brother HL-L8350cdw dobrou voľbou. Tlač čiernobielych dokumentov je na vysokej kvalitatívnej úrovni a výkon, ktorý poddá tlačiareň za minútu je viac než dobrý. Cena je vyššia, ale náklady si môžete znížiť či už manažmentom tlače s použitím obojstrannej tlače alebo s použitím alternatívnych kompatibilných tonerov. Zariadenie má hlučnosť niečo okolo 53 dB a režim tichá tlač, kde sa hlučnosť ešte o niečo zníži. Veľkým plusom sú široké možnosti voliteľných veľkokapacitných tonerov.

Tip pre vás

Ak tlačíte veľké množstvo dokumentovna výber je niekoľko alternatív k modelu Brother HL-L8350CDW.Model Brother HL-L8250CDWtlačí vo vysokej kvalite a za minútu spracuje 31 strán A4.Nechýba rovnaká ponuka konektivity, ani automatická obojstranná tlač. Cena je nižšia. Ďalším podobným modelom je Brother HL-L8360CDW.Táto tlačiareň má vstupný zásobník s vyššou kapacitou, krajší vyklápací farebný LCD displej s moderným dotykovým ovládaním a podporu technológie NFC.