Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Testovali sme Canon Pixma MG6850

Canon Pixma MG6850

Modelová rada Canon Pixma je obľúbenou radou užívateľov, ktorí potrebujú tlačiť rýchlo a v dobrej kvalite, nielen dokumenty, ale aj fotografie. Multifunkcia Canon Pixma MG6850 ponúka veľmi dobrú výbavu a pri tlači využíva 5 samostatných, voliteľných atramentových kaziet. To všetko spolu s možnosťou pripojenia cez Wi-Fi dostanete v trochu opozeranom dizajne, ale za priaznivú cenu. 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá kancelária
Rozhranie tlačiarne: USB 2.0/ Wi-Fi IEEE 802. 11 b/g/n
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia : multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ AirPrint/ Google Cloud Print
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 455 mm
Hĺbka: 369 mm
Výška: 148 mm
Hmotnosť: 7,3 kg

Dizajn neohúri

Čo sa týka dizajnu, úprimne, je už dosť opozeraný. Istý čas bolo trendom, že výrobcovia hrany tlačiarní a multifunkciíjemne zaobľovali. V tomto duchu sa nesie aj dizajn modelu Canon Pixma MG6850 v čiernej farbe. Hrany zariadenia sú ergonomicky zaoblené a použité plasty pôsobia lacnejším dojmom. Továrenské spracovanie je však na výbornej úrovni a zariadenie je pevné a stabilné počas prevádzky. Na čelnej strane je ovládací panel s farebným grafickým 7,5 cm displejom, ktorý je dostatočne veľký a minimum ovládacích tlačidiel. Rozmiestnené je to s dôrazom na čo najvyšší komfort pri ovládaní. Nechýba vstavaná čítačka kariet pre SD karty. Podporované sú aj micro SD karty za pomoci adaptéra. Slot je umiestnený na ľavej prednej strane v dolnej časti. Multifunkcia obsahuje aj  podporu PictBridge pre priamu tlač z fotoaparátu. Škoda, že výrobca nezvolil namiesto integrovanej čítačky, USB port pre priamu tlač z flashdisku. Papier sa vkladá z prednej strany po vysunutí líšt. Veľkokapacitný zásobník síce neočakávajte, ale pripravených k tlači takto môžete mať v zásobníku 50 - 100 listov. Bohužiaľ aj po zasunutí  sú hárky papiera z časti von. Priamo nad ním sa nachádza lišta na výstup papiera, práve preto je limit max. 100 listov v spodnej časti.Pred tlačou musíte ručne otvoriť alebo sklopiť výstupnú lištu. Vrchná časť multifunkcie už klasicky patrí plochému skeneru pod otváracím krytom. 

Funkcie, dobrý základ

Funkčne sa tento model nemusí hanbiť. Má všetko podstatné pre bežného užívateľa do domácnosti, študenta alebo pre nenáročného živnostníka. Okrem čiernobielej a farebnej tlače, dokáže kopírovať a skenovať v dobrej kvalite. Plusom je automatická obojstranná tlač a určite aj konektivita v podobe bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi. Tým sa rozširujú možnosti  tlače priamo z úložiska mobilných zariadení, ale aj z cloudových služieb, ako sú Dropbox, Evernote, Google Drive alebo One Drive. Škoda, že tento model neobsahuje podporu technológie NFC, ktorú niektoré modely tejto rady majú.

Rýchlosť a kvalita tlače do domácnosti

Keďže nejde o model pre firemnú pracovnú skupinu, kde je prioritou veľký objem tlače, tak s trochou zhovievavosti môžeme povedať, že rýchlosť tlače je dobrá. Za minútu vytlačíte s týmto modelom v čiernobielom režime 15 strán vo formáte A4 alebo 9,7 strán vo farebnom režime. Ak sa rozhodnete tlačiť klasické bezokrajové fotografie s rozmermi 10 x 15 cm, potrvá to asi 41 sekúnd. Tlač bez okrajov je možná až do formátu A4, čo je maximálny formát papiera. Podporované sú typy papiera: obyčajný kancelársky s gramážou 64 - 105 g/m2  a fotografický papier až do 300 g/m2.  Rozlíšenie tlače je 4 800 x 1 200 Dpi.Skenovanie plochým skenerom CIS na fotografie a dokumenty má optické rozlíšenie 1 200 x 1 200 Dpi a rýchlosť skenovania sa pohybuje pri  dokumente A4 okolo 19 sekúnd. Ani kopírovanie nerobí modelu Canon Pixma MG6850 problémy. Všetky funkcie, ako je viacnásobné kopírovanie (max. 99 kópii), kopírovanie dokumentov aj fotografií, bezokrajové, obojstranné a kopírovanie 2 na 1 a 4 na 1 hárok zvláda. Kvalita tlače a skenovania v čiernobielom režime je veľmi dobrá. Prekvapivo dobre obstála táto multifunkcia aj pri tlači bezokrajovej fotografie s použitím originálneho fotopapiera Canon. Trochu horšie na tom je pri farebnej tlači na celú stranu s použitím obyčajného papiera. Napriek tomu ide stále o tlač vo veľmi dobrej kvalite a to hlavne vďaka použitej technológii tlačovej hlavy Inkjet FINE s veľkosťou kvapôčky 2 pl a 5 samostatným atramentovým náplniam.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktné rozmery
- farebný dotykový displej
- menu s jazykovou podporou v 33 jazykoch
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- farebná tlač (bezokrajová tlač)
- podpora bezdrôtového pripojenia (tlač z mobilného zariadenia)
- automatická obojstranná tlač
- voliteľné atramentové kazety XL
- jednoduchá inštalácia  a ovládanie

Mínusy tlačiarne

- trochu vyššia hlučnosť 
- slabšia citlivosť dotykového displeja
- vstupný zásobník na papier sa nedá úplne zavrieť (papier z časti trčí)
- lištu na výstup papiera je potrebné manuálne vyklopiť pred tlačou 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Canon Pixma MG6850 tlačí atramentovou technológiu a k tlači využíva štandardne 5 samostatných atramentových kaziet s označením 


PGI-570PGBK (pigmentová čierna), CLI-571BK (čierna), CLI-571C (azúrová), CLI-571M (purpurová) a CLI-571Y (žltá). 
Nechýba podpora voliteľných veľkokapacitných náplní, ktoré dosahujú vyššiu vyťaženosť. Atramentové XL náplne majú označenie:
PGI-570PGBK XL (pigmentová čierna), CLI-571BK XL (čierna), CLI-571C XL (azúrová), CLI-571M XL (purpurová) a CLI-571Y XL (žltá).

Zhodnotenie na záver

Modelová rada Canon Pixma patrí medzi veľmi obľúbené tlačiarne po ktorých siahajú domáci užívatelia. V prípade multifunkcie MG6850, tak dostanú komplexné zariadenie pre tlač, kopírovanie a skenovanie. Dôležitú úlohu zohráva aj možnosť tlače fotografií a bezdrôtová konektivita. To je v podstate dnes už základ pre domácnosť. Pomer funkcií, kvality tlače a ceny je priaznivý. Plusom je systém samostatných náplní, pre jednoduchú výmenu práve spotrebovanej a možnosť používania aj veľkokapacitných XL kaziet. Kvalita tlače je na dobrej úrovni, aj keď pre profesionálnych fotografov to nie je, pre domáce fotografie postačí. Tento model pôsobí trochu robustnejšie. Dizajn, ako sme už na začiatku spomenuli je mierne zastaralý. Oproti tomuto modelu stojí v priamej konkurencii nový model Canon Pixma G2400 alebo s trochu vyššou cenovkou Canon Pixma G3400. Nové modely majú hranatejší moderný dizajn, trochu nižší profil a hlavne integrované zásobníky atramentu s vysokou vyťaženosťou a ľahkým dopĺňaním. 

Tip pre vás

Ak chcete ušetriť na nákladoch a tlačiť bez obmedzení používajte alternatívne atramentové náplne pre tento model. Voľte XL kazety s vyššou vyťaženosťou a využívajte, ak je to možné aj obojstrannú tlač. Multifunkcia Canon Pixma MG6850 podporuje túto funkciu, čo vám prácu uľahčí. Našim tipom sú značkové atramentové kazety XL TonerDepot Premium. Výborná overená kvalita, vysoká vyťaženosť a nízka cena.