Kancelária a škola

Testovali sme Canon Pixma TS5050

Kvalitná atramentová multifunkcia v novom dizajne z dielne výrobcu Canon, ponúka tlač vo výbornej kvalite, kopírovanie aj skenovanie. Je vhodná  pre domáce použitie. Obsahuje dobrú konektivitu a veľmi slušnú kvalitu tlače. Svojím  výkonom je ideálna do domácnosti aj pre viacerých užívateľov.

 

Stručná charakteristika 

Atramentová multifunkcia/ Farebná tlač/ A4/ USB/ Wi-Fi/Cloud

Rozmery a hmotnosť 

Hĺbka 315 mm/ šírka 372 mm/ výška 126 mm/ hmotnosť 5,5 kg

Dizajn

Spoločnosť Canon svoje modelové rady dizajnovo inovuje a nová rada Canon TS dostala minimalistický, ergonomický dizajn, ktorý má výborne umiestené ovládacie prvky na výklopnom paneli. Tlačiť jednoducho a pohodlne, budete vďaka prednému panelu na ktorom je pekný prehľadný farebný LCD displej s uhlopriečkou 7,5 cm a základné tlačidlá na ovládanie. Tie ponúkajú rýchly prístup nielen k funkciám tlače, ale aj ku kopírovaniu a skenovaniu. Displej vám ponúkne na výber z 33 jazykov a nebude chýbať ani slovenský a český. Celé zariadenie má kompaktné rozmery, vďaka ktorým nepotrebujete pre umiestnenie veľa miesta. Túto multifunkciu môžete považovať za priestorovo úspornú. Celý dizajn sa naozaj nesie v duchu minimalizmu a zaoblené rohy dodávajú zariadeniu príjemný ergonomický rozmer. Či už si túto multifunkciu umiestnite v pracovni alebo v obývacej izbe v pracovnom kúte, svojím vzhľadom určite nenaruší miestnosť. Je pekným elegantným doplnkom.

Funkcie

Ide o multifunkciu a tak okrem kvalitnej tlače, môžete od tohto zariadenia očakávať aj kopírovanie a skenovanie v dobrej kvalite. Vďaka rozhraniu Wi-Fi, vám model Canon Pixma TS5050 umožní tlač z akejkoľvek miestnosti vo vašom byte alebo miesta v malej firme. Stačí vám k tomu smartfón s Androidom, iOS alebo Windowsom. Slot na SD kartu vám umožní tlačiť fotografie a dokumenty priamo z tohto pamäťového média. Okrem SD karty disponuje multifunkcia aj možnosťou pripojenie fotoaparátu cez rozhranie PictBridge. Nechýba ani možnosť Google Cloud Print (skenovanie a tlač do Cloudu)a Apple AirPrint. Čo však tento model neobsahuje je automatická obojstranná tlač, tá je iba manuálna. Plusom je systém samostatných vymeniteľných atramentov, takže si môžete vymeniť ten, ktorý sa vám práve minie.

Rýchlosť a kvalita tlače

Vďaka tlačovej hlave FINE, vám táto multifunkcia vytlačí bez okrajovo fotografie v nádhernej kvalite za neskutočných 40 sekúnd. Tlač v maximálnej veľkosti formátu A4 a rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi dokáže vytlačiť rýchlosťou 12,6 strán čiernobiele alebo 9 strán farebne. Vstupný zásobník má kapacitu 100 listov pre obyčajný papier. Čo sa týka skenovania, tam dokáže toto zariadenie skenovať zhruba 19 strán za minútu. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitná tlač, kopírovanie a skenovanie
- jednoduché intuitívne ovládanie
- kvalitné továrenské spracovanie
- moderný, minimalistický, ergonomický dizajn 
- kompaktné rozmery
- prehľadný, veľký displej
- multifunkcia
- farebná bezokrajová tlač fotografií
- samostatné atramentové kazety
- nízke prevádzkové náklady 
- dobrá konektivita 
- tichý chod (max 44,5 dB)

Mínusy tlačiarne

- chýba automatická obojstranná tlač (iba manuálne)
- nemá LAN pripojenie
- vyššia cena originálnych náplní
- nie je vhodná na veľký objem tlače

Náplne do tlačiarne

Táto multifunkcia tlačí atramentovou technológiou a pre tlač využíva 5 samostatných atramentových kaziet. Tie sú štandardné (CLI-571BK (čierna),CLI-571C (azúrová),CLI-571M(purpurová),CLI-571Y (žltá) alebo voliteľné s označením (PGI-570PGBK XL (pigmentová čierna),CLI-571BK XL (čierna), CLI-571C XL (azúrová),CLI-571M XL (purpurová,), CLI-571Y XL (žltá).

Zhodnotenie

Multifunkcia Canon Pixma TS5050 patrí do rady kreatívnych, jednoduchých zariadení s dobrými možnosťami pripojenia. Ide o štýlový, kompaktný model, ktorého rozmery neprevýšia klasický rozmer papiera A4. Samostatné atramentové kazety vás upozornia na výmenu ledkou pri kazete, ale aj na displeji, kde vidíte stav náplní. 

Tip pre vás

Ak si priplatíte za vyšší model Canon Pixma TS5060 získate funkciu obojstranná tlač a pri modelovej rade Canon Pixma TS8050 môžete využívať navyše aj technológiu NFC. Najvyššia modelová rada Canon Pixma TS9050 je určená užívateľom, ktorý vo väčšej miere  využívajú tlač fotografií. Má až 6 samostatných atramentových kaziet, pribudol doplnkový sivý atrament. Rozlíšenie je 9 600 x 2 400 Dpi, má plne dotykový displej, nechýba Wi-Fi a rozhranie NFC a pripojenie do LAN siete. Dizajn je mierne upravený a zaoblené rohy nahradili perfektné štýlové 90°rohy. Tento model dokonca obsahuje aj funkciu potlače na CD/DVD média.