Kancelária

Testovali sme malú tlačiareň Samsung SL-M2026W

Samsung SL-M2026W

Ak hľadáte cenovo dostupnú laserovú tlačiareň, ktorá má výbornú konektivitu, model SAMSUNG SL-M2026W by mohol byť kandidátom pre vás. Hodí sa svojimi kompaktnými rozmermi  do domácnosti, kde vyžadujete čiernobielu tlač laserovou technológiou. Kapacita toneru vám vystačí na tlač 1 000 strán vo formáte A4. 

 

Stručná charakteristika

Laserová tlačiareň/ Čiernobiela tlač/ A4/ USB/ Wi-Fi/ WPS/ NFC/ One Touch Screen Print/ Easy Eco Driver/ Google Cloud Print

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 215 mm/ šírka 331 mm/ výška 178 mm/ hmotnosť  3,97 kg

Dizajn 

Ergonomický minimalistický dizajn a kompaktné rozmery sú to pravé do domácnosti, menšej kancelárie alebo študentskej izby. Jemne zaoblené hrany a kombinácia bielo sivej a ebenovej hnedej farby tomuto modelu pristanú. Ovládanie pomocou dvoch tlačidiel power a rýchla voľba WPS, dopĺňa čítačka NFC pre mobilné zariadenia. 

Funkcie

Tým najlepším, čo využijete a veľmi rýchlo si na to zvyknete je absolútne jednoduché a intuitívne ovládanie, ktoré vám ušetrí čas a bezproblémová tlač pomocou Wi-Fi. Jediným dotykom tak vďaka WPS alebo priložením mobilu k snímaču NFC odošlete rýchlo dokument k tlači. Štart prvého výtlačku dosiahnete za 8,5 sekúnd. Vďaka ovládaču Easy Eco Driver od spoločnosti Samsung ušetríte s touto tlačiarňou až 20 % toneru. 

Kvalita a rýchlosť tlače

Hoci je tlačiareň Samsung SL-M2026W rozmerovo menšia na výkone jej to neuberá. S procesorom s frekvenciou 600 MHZ a pamäťou 128 Mb tlačí relatívne rýchlo a za minútu zvládne 20 strán vo formáte A4, alebo 21 strán vo formáte Letter (severoamerický formát papiera  215,9 x 279,4 mm). Kvalita a ostrosti tlače je výborná za čo vďačí tlačiareň svojmu rozlíšeniu 1 200 x 1 200 Dpi. S podporou originálnej technológie ReCP (Rendering Engine for Clean Page) dosiahnete tlač s jemným kontrastom a tieňovaním. Tlačiareň má vstupný zásobník na 150 ks papiera, výstupný 100 ks a jej mesačná vyťaženosť dosahuje maximum až 10 000 strán. Čo sa týka hlučnosti patrí k tým tichším zariadeniam.

 

Plusy 

- kompaktné rozmery
- minimalistický dizajn
- intuitívne ľahké ovládanie
- rýchla tlač jediným dotykom WPS, NFC
- wi-fi 
- Easy Eco Driver pre úsporu toneru
- kvalita a rýchlosť tlače
- nízke náklady na tlač
- dostupná cena

Mínusy

- duplex iba manuálne

Náplne do tlačiarne

Keďže ide o laserovú tlačiareň na tlač využíva laserový čierny toner. Ten originálny od výrobcu s označením Samsung MLT-D111S (black) dosahuje kapacity 1 000 vytlačených strán a originálny toner Samsung MLT-D111L (black) má kapacitu až 1 800 strán. Aj keď vám ovládač  Easy Eco Driver ušetrí nejaké tie % toneru za cenu odstránenia nepotrebného textu a obrázkov a prevedením z rastového obrázku na skicu, ušetriť môžete aj nákupom alternatívnych tonerov. Pre tento model existujú dokonca dve riešenia takýchto tonerov. Vysoko kvalitný toner z rady Premium TonerDepot, ktorý je 100 % zhodný, čo sa týka kvality s originálom, alebo plne kompatibilný alternatívny toner. S posledným menovaným sa vaša úspora môže vyšplhať  až do 47 % a kvalita tlače tým nijak neutrpí. Pri zakúpení tlačiareň obsahuje balenie štartovací toner s kapacitou asi 500 strán.

Záver

Model laserovej tlačiarne Samsung SL-M2026W môžeme hodnotiť, ako zariadenie v dobrom pomere kvality tlače a ceny, ktoré je dobrou voľbou pre domácnosť alebo menšiu kanceláriu, kde je potrebná rýchla kvalitná tlač, nízke náklady a jednoduchá obsluha. Nie je síce, čo sa týka funkcií a najnovších vychytávok, ktorými disponujú tlačiarne z vyššej modelovej rady a cenovej hladiny, ale aj tento model má čo ponúknuť ohľadom pripojenia a rýchleho zdieľania obsahu dokumentov do tlače.

Náš tip

Ak nepotrebujete bezdrôtovú tlač a zaobídete sa bez Wi-Fi, NFC a WPS, môžete sa poobzerať po modeli Samsung SL-M2026, ktorý sa predáva za nižšiu cenu a dizajnovo aj parametrami je totožný s modelom Samsung SL-M2026W a jediným rozdielom je pripojenie lacnejšieho modelu iba za pomoci USB k PC.