Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Testujeme OKI C301dn

OKI C301dn

Hoci pomer predaja atramentových a laserových tlačiarní je viac menej vyrovnaný, stále viac domácich užívateľov uprednostní laserovú tlač pred atramentovou a naopak firmy sa opäť vracajú k atramentovej tlači s voliteľnými XL náplňami, alebo veľkokapacitnými zásobníkmi. Cena za tlač sa tak vyrovnáva. Farebná tlačiareň OKI C301dn je cenovo dostupný model, ktorý tlačí pomocou LED technológie a využitie nájde hlavne tam, kde sa očakáva vysoká kvalita a efektivita. Vhodná je do malých a stredne veľkýchfiriem, pre menšie až stredne veľké pracovné skupiny, ale aj do domácnosti s viac užívateľmi, alebo tam, kde sa tlačí vo väčšom objeme.

 

Stručná charakteristika

Farebná tlačiareň s LED technológiou/ farebná tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 504 mm/ šírka 410 mm/ výška 242 mm/ hmotnosť 22kg

 

 

Dizajn

Čo sa týka dizajnu, tlačiareň zapadá do štandardu kancelárskych zariadení. Ak je to zariadenie do kancelárie, tak dizajnom neurazí, ale ani neprekvapí. Do domácnosti, by ste určite našli vzhľadovo aj krajší model. Rozmermi však stále patrí k tým kompaktnejším tlačiarňam. Jediné, čo vám pri umiestení môže vadiť je väčšia hĺbka zariadenia.Celkový pôdorys práve kvôli hĺbke pôsobí dosť rozmerne. Silnou stránkou tohto modelu je veľmi pohodlné, jednoduché ovládanie a príjemne zachovaná ergonómia s jemne zaoblenými hranami. Továrenskému spracovaniu niet čo vytknúť, to je vo veľmi vysokej kvalite. Na čelnej  strane nájdete iba tlačidlo zapínania a vypínania, umiestnené na pravej strane. Pravá vrchná strana je zase vyčlenená pre malý dvojriadkový displej, niekoľko funkčných tlačidiel pre ovládanie a dve stavové diódy.

Funkcie

Spoľahlivú LED technológiu pre tlač vo vysokej kvalite, dopĺňa automatická obojstranná tlač a možnosť pripojenia do siete, čo sú hlavnými výhodami tejto tlačiarne. V rámci zabezpečenia sieťového pripojenia môžete využiť filtrovanie IP adries a MAC adries. Okrem klasického pripojenia pomocou USB a sieťového pripojenia, už žiadne iné možnosti tento model neposkytuje. Trochu zamrzí absencia bezdrôtového pripojenia. Pochvalu si však zaslúžia funkcie, ktoré pomáhajú zmenšovať negatívne dopady na životné prostredie a celkové náklady na prevádzku. Tlačiareň disponuje režimom automatického vypnutia z režimu spánku, ak sa nepoužíva, čím znižuje náklady na spotrebu energie.

Rýchlosť a kvalita tlače

Model OKI C301dn používa pre tlač digitálnu 4 LED plnofarebnú elektrofotografickú tlačovú technológiu s rozlíšením tlače 1 200 x 600 Dpi. Ponúka automatické vyváženie farieb a vylepšenie fotografií prostredníctvom ovládača. Ostrosť a podanie farieb je vo veľmi dobrej kvalite. Doba zahrievania od zapnutia je asi 60 sekúnd a zapnutie z úsporného režimu trvá približne 32 sekúnd. Čas, ktorý je potrebný na prvý výtlačok sa pohybuje od  8,5 do  9 sekúnd, v závislosti od čiernobielej alebo farebnej tlače. Za minútu vytlačí tlačiareň OKI C301dn 22 čiernobielych strán vo formáte A4 alebo 20 farebných strán. Vstupný zásobník má kapacitu250 listov a pre výstup je to zásobník s kapacitou 150 listov. Dnes už takúto kapacitu považujeme za štandard. 

 

Plusy tlačiarne

-  výborná kvalita tlače
- USB 2.0 a LAN rozhranie na pripojenie k počítaču
- prehľadný (aj keď malý)displej a jednoduché ovládanie
- rýchla farebná aj čiernobiela tlač
- duplexná jednotka pre obojstrannú tlač
- pomer výkon/ cena

Mínusy tlačiarne

- malý iba 2-riadkový displej
- dizajn 
- trochu vyššia hlučnosť
- cena originálnych tonerov

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne idú:originálny čierny toner s označením OKI 44973536/C301 (black)s kapacitou 2 200 strán  a farebné tonery s označením OKI 44973535/C301 (cyan), OKI 44973534/C301 (magenta) a OKI 44973533/C301 (yellow) s kapacitou 1 500 strán. Pomerne vysokú cenu za originálne tonery si môžete znížiť zakúpením značkových tonerov  z rady Premium TonerDepot , ktoré sú plne kompatibilné s tlačiarňou OKI C301dn a vyznačujú sa veľmi vysokou kvalitou zhodnou s originálnymi tonermi so zachovaním rovnakej kapacity. Ďalšou možnosťou, ako ušetriť sú alternatívne tonery od overených výrobcov.

Zhodnotenie

Stolová farebná tlačiareň OKI C301dn spĺňa všetky požiadavky na rýchlu, kvalitnú, obojstrannú tlač s vysokou spoľahlivosťou a bezpečným zapojením pre malé a stredne veľké pracovné skupiny. Vhodná je aj ako tlačiareň do domácnosti, kde potrebujete tlačiť kvalitne a vo väčšom objeme. Jej najväčšími mínusmi sú nie veľmi atraktívny dizajn, väčšia hĺbka a cena originálnych náplní. Pre tento model však existuje možnosť používania alternatívnych tonerov, čo značne zníži vaše náklady.

Tip pre vás

Emailový alert je funkcia, ktorá vás upozorní na stav tlačiarne zapojenej do siete. Na prípadnú chybu napríklad pri podávaní papiera, vám stav oznámi  emailom, ktorý obsahuje report o stave, chybe, čase odoslania po zistení chyby (ten si môžete nastaviť na okamžité odoslanie alebo interval niekoľkých minút od zistenia chyby). Ďalšími údajmi v správe sú pravdepodobná príčina, ako chýbajúci papier v zásobníku a informácie o zariadení a sieťovom rozhraní. Túto funkciu využijete, ak je tlačiareň vo firme umiestnená mimo vašu kanceláriu alebo nie ste v čase tlače fyzicky v jej blízkosti.