Kancelária a škola

Canon i-SENSYS LBP6030w

Hľadáte cenovo dostupnú tlačiareň malých rozmerov, ktorá je vhodná do domácnosti, pre študenta alebo do malej kancelárie pre jednoduché tlačové úlohy? Presne taká je laserová monochromatická tlačiareň, model Canon i-SENSYS LBP6030w. Je nenáročná na priestor, vhodná aj na menší pracovný stôl.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: nie

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 364 mm
Hĺbka: 249 mm
Výška: 199 mm
Hmotnosť: 5 kg

Dizajn

Tlačiareň Canon i-SENSYS LBP6030w má minimalistický dizajn s peknými oblými hranami. V bielom prevedení pôsobí elegantne. Predná strana zariadenia je vyhradená pre otvárací kryt (pre vstupný zásobník) a hlavnému tlačidlu pre zapínania. Na vrchnej strane sú dve stavové diódy, ktoré indikujú zapnutú tlačiareň a pripojenie pomocou Wi-Fi. Nechýba ani tlačidlo zapnutia Wi-Fi . Pod otváracím horným krytom je výstup papiera. Konektor pre sieťový kábel a USB kábel sa nachádzajú v zadnej časti zariadenia. Čo sa týka dizajnu a hlavne veľkosti, tejto tlačiarni niet, čo vytknúť.

Funkcie

Po funkčnej stránke model Canon i-SENSYS LBP6030w spĺňa základ pre kvalitnú tlač. Tlačí iba v čiernobielom režime, ale kvalitou výtlačkov sa vyrovná aj oveľa drahším zariadeniam. Ide o základný model s jednoduchým ovládaním, bez možnosti automatickej obojstrannej tlače. Čo však hodnotíme kladne je možnosť bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi. Tlačiť tak môžete aj bez nutnosti pripojeného počítača. Pre prvé nastavenie tlače cez Wi-Fi je však potrebné pripojenie USB káblom.

Rýchlosť a kvalita tlače

Táto tlačiareň nie je určená pre veľký objem tlače, ale do domácnosti alebo malej kancelárie, kde nie je prioritou rýchlosť a množstvo. S výkonom 18 strán za minútu je pre študenta, do domácnosti alebo tlačové úlohy do malej kancelárie postačujúca. Štart prvej strany dosiahne za 7,8 sekúnd a prebudenie z režimu spánku doslova okamžite za 1 sekundu (Quick First-Print). Rozlíšenie tlače je 2 400 x 600 Dpi a vďaka funkcii automatického zdokonaľovania snímok (AIR) sú výtlačky vo výbornej kvalite. Text je ostrý a grafika detailná. Maximálne zaťaženie je 5 000 strán za mesiac. Vstupný viacúčelový zásobník má kapacitu 150 hárkov papiera a výstupný 100 hárkov čelom nadol.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktné rozmery
- pekný dizajn
- kvalita tlače
- Wi-Fi
- jednoduchá obsluha
- možnosť používania veľkokapacitného toneru (alternatívny)
- cena

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač
- neobsahuje duplex
- nemá displej

Náplne do tlačiarne

Do laserovej tlačiarne Canon i-SENSYS LBP6030w ide čierny toner s označením Canon CRG725, ktorý má kapacitu 1 600 strán A4 (pri 5 % pokrytí). Pre tento model existuje aj ekonomicky výhodnejšie riešenie v podobe alternatívnych tonerov za dostupnú cenu.

Zhodnotenie

Tento model prekvapí malými rozmermi a výborným výkonom a kvalitou čiernobielej tlače. Určite patrí k výhodnému nákupu v dobrom pomere kvality a ceny. Ak by sme pre neho hľadali priameho konkurenta, tak je ním nový model HP LaserJet Pro M215w.

Tip pre vás

Naším tipom je cenovo najvýhodnejšie riešenie v podobe 5 alebo 10-balení tonerov, kvalitných značkových tonerových kaziet TonerDepot. Ak takéto veľko-balenia nevyužijete môžete siahnuť aj po štandardnom balení 1ks značkový toner TonerDepot za výhodnú cenu.