Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Ricoh SP 3710DN

Monochromatická tlačiareň s vysokou produktivitou

Model Ricoh SP 3710DN má kompaktný pôdorys a pohodlne sa zmestí do menšieho pracovného priestoru. Napriek malým rozmerom má slušný výkon a zaujímavé funkcie, vrátane zabezpečenej uzamknutej tlače. Plusom je vysoká vyťaženosť tonerovej kazety s kapacitou 7 000 strán. Táto jednofunkčná tlačiareň dokáže pokryť potreby v pracovnej skupine, kde sa vyžaduje rýchlosť a vysoká produktivita.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová 
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma/ Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ NFC/ Wi-Fi - voliteľné
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/Mopria/ Print Service
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 370 mm
Hĺbka: 392 mm
Výška: 262 mm
Hmotnosť: 13 kg


Dizajn v bieločiernom prevedení

Kompaktná veľkosť a ergonómia zariadenia prispievajú k príjemnému dizajnu v čierno-bielom farebnom prevedení. Horná časť patrí výstupu tlače (výstupný zásobník 125 listov) so zarážkou brániacou vypadávaniu výtlačkov a ovládaciemu panelu, ktorý je na ľavej hornej strane. Ako zariadenie určené iba na tlač nevyžaduje veľa ovládacích tlačidiel. Na paneli sa nachádza niekoľko tlačidiel vrátane Menu, Reset úlohy (zrušiť), Wi-Fi Direct, NFC, Späť a sadu navigačných kláves, ako aj indikátory stavu údajov a chýb. Toto jednoduché, ale efektívne ovládanie tlačidiel je ukotvené na štvorriadkovom monochromatickom LCD displeji. Ten je tak trochu v retro-vyzerajúcej štruktúre rozbaľovacej ponuky pre konfigurovanie zabezpečenia a ďalších funkcií. Predná časť zariadenia sa delí o časť, kde sa nachádza toner a v spodnej časti je zasúvací vstupný zásobník s rúčkou, vďaka ktorej sa zásobník pohodene otvára. Štandardný zásobník s kapacitou 300 hárkov papiera obsahuje bočný a zadný zarovnávač pre zvolený formát papiera. Na zadnej strane je časť vyhradená pre pripojenie. Nachádza sa tam port pre USB modul bezdrôtovej siete LAN, port pre USB pripojenia k PC a Ethernet port pre zapojenie tlačiarne do siete. Zariadenie ma pevnú konštrukciu, prijemné zaoblené hrany a stabilnú základňu štvorcového pôdorysu. Prístup k ovládacím prvkom a manipulácia so spotrebným materiálom je pohodlná. Dizajn nepatrí k tým najštýlovejším, ale v kancelárii sa vyžadujú od tlačiarne iné kvality.

 

Funkcie prekvapia

Napriek tomu, že model Ricoh SP 3710DN nevyzerá na prvý pohľad, ako funkciami nabité zariadenie milo prekvapí. Okrem monochromatickej tlače disponuje veľmi dobrým nastavením tlače, kde môžete využiť funkciu automatická obojstranná tlač, tlač viacerých strán na jednu stranu alebo pokročilú funkciu Locked Print pre zabezpečenie citlivých dokumentov a neoprávnené prezeranie. Tlačiareň ponúka v rámci konektivity USB rozhranie pre pripojenie k PC pevným káblom, sieťové rozhranie LAN a bezdrôtovú technológiu NFC. Wi-Fi Direct je možné voliteľne nastaviť pomocou pripojeného USB modulu a využívať tak aj možnosti tlače z mobilných zariadení. Nechýba podpora AirPrint, Google Cloud Print a Mopria.

Rýchlosť a kvalita tlače

Ricoh SP 3710DN tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime s rozlíšením tlače  1 200 x 1 200 Dpi. Tlač prvej strany trvá približne 7,5 sekundy a zahriatie toneru po zapnutí trvá necelých 26 sekúnd. Za minútu vytlačí zariadenie 32 strán v monochromatickom režime vo formáte A4. Tlačiareň je vhodná pre tlač s odporúčaným mesačným objemom 500 strán (5 % pokrytie). Okrem základného vstupného zásobníka podporuje zariadenie rozširujúce príslušenstvo v podobe prídavného zásobníka papiera pre zvýšenie kapacity na vstupe. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni. Je dostatočne ostrá s množstvom odtieňov sivej a verným podaním čiernej.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- výborná ergonómia a kompaktná veľkosť
- kvalita a rýchlosť čiernobielej tlače
- bohatá konektivita (voliteľné Wi-Fi)
- pokročilé zabezpečenie (Locked Print)
- jednoduché ovládanie
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- vysoká kapacita štartovacej náplne (7 000 výtlačkov)
- podpora pre prídavne príslušenstvo
- nízka spotreba elektrickej energie (min. spotreba v režime spánku)
- nízka hlučnosť 


Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač 
- Wi-Fi modul nie je v štandardnej výbave
- náklady na tlač


Náplne do tlačiarne

Tento model využíva k tlači jednu tonerovú kazetu s čiernym tonerom s označením Black AIO Print cartridge SP 3710X s vysokou vyťaženosťou 7 000 strán v najlepšej kvalite. Výmena náplne do tlačiarne je jednouchá a zaberie len chvíľku aj menej skúsenému používateľovi.

Zhodnotenie

Monochromatická tlačiareň Ricoh SP 3710DN kombinuje kvalitu, rýchlosť a spoľahlivosť. Je to ideálne pre menšie až stredne veľké pracovné skupiny alebo domácnosť, kde zariadenie využije viac členov pre Home Office. Napriek jednoduchému dizajnu a malým rozmerom obsahuje dosť funkcií aj pre rozšírené tlačové úlohy. Plusom je pokročilé zabezpečenie pomocou funkcie Locked Print pre ochranu citlivých dokumentov a neoprávneným prezeraním. Jediné, čo by sme tomuto modelu vytkli je dizajn, ktorý pripomína skôr retro zariadenie, ako modernú štýlovú tlačiareň. Ale to už je vec vkusu.