Kancelária

Canon imagePROGRAF TC-20

Canon imagePROGRAF TC-20 je profesionálna tlačiareň, ktorá využíva najmodernejšie technológie a je navrhnutá tak, aby ľahko a rýchlo vytvárala vysoko kvalitné výtlačky. Tlačiareň je schopná tlačiť až do formátu A2. Je vybavená veľkou pamäťou, prehľadným dotykovým displejom s univerzálnym rozhraním. Konštrukcia tlačiarne je vyrobená z kvalitných materiálov, čo jej dodáva na odolnosti. V porovnaní s inými tlačovými zariadeniami ponúka Canon imagePROGRAF TC-20 oveľa viac funkcií.

 

 

Tlačiareň  obsahuje funkciu automatického skenovania, čo jej umožňuje skenovať a tlačiť veľké objemy dokumentov vo veľmi krátkom čase. Disponuje funkciou automatického upravovania obrazov, ktorá pomáha dosiahnuť vyššiu kvalitu obrazu. Zariadenie sa veľmi jednoducho ovláda, a to vďaka veľmi intuitívnemu panelu. Tlačiareň je  veľmi flexibilná a je možné ju nastaviť pre rôzne aplikácie.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : profesionálny fotograf Home, malá grafická firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia – tlač fotografií, CAD výkresov a plagátov/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A2

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 968 mm

Hĺbka: 545 mm

Výška: 245 mm

Hmotnosť: 43 kg

Atraktívny dizajn

Napriek väčším rozmerom pôsobí tlačiareň veľmi kompaktne a minimalisticky. Jemne zaoblené hrany na prednej strane a kombinácia bielej a čiernej farby pôsobia veľmi atraktívne. Ovládací panel s LCD displejom je mierne zapustený dovnútra a vďaka miernemu uhlu je dobre pozorovateľný. Horná časť je určená pre vstup médií a spodná pre výstup. Ten je prispôsobený aj pre výkresy AutoCAD vo formáte A2. Na pravej strane je umiestený tankový zásobník so samostatnými nádržkami. Nie je síce integrovaný do tela tlačiarne, ale pôsobí vizuálne celistvo so zariadením. Spracovanie je kvalitné a použité plasty sú pevné. Vďaka kvalitnej vnútornej konštrukcii je tlačiareň stabilná a pracuje spoľahlivo.

 

                      

Funkcie

Canon imagePROGRAF TC-20 je riešenie pre veľkoformátovú tlač, ktoré ponúka širokú škálu funkcií a možností. Tlačiareň má integrovaný skener a kopírku, takže dokumenty môžete rýchlo a jednoducho reprodukovať. TC-20 tiež podporuje rôzne typy médií, vrátane plagátovej dosky, plátna a ďalších. Zariadenie má aj automatickú rezačku, ktorá uľahčuje vytváranie výtlačkov vlastnej veľkosti. Nakoniec má tlačiareň veľký 7-palcový farebný LCD displej, takže si môžete jednoducho prezerať a upravovať nastavenia. Má vstavaný skener a voliteľný 500GB pevný disk. Okrem toho ju možno pripojiť k počítačom cez USB alebo Ethernet. Tlačiareň tiež obsahuje množstvo funkcií, ako je bezokrajová tlač, tlač plagátov a široké možnosti manipulácie s médiami. Je kompatibilná s rôznymi softvérovými aplikáciami tretích strán. Dodáva sa s bezplatným tlačovým softvérom Canon Direct Print Plus. Tento nástroj je kompatibilný s počítačmi PC aj Mac a bol navrhnutý pre jednoduché použitie. Dá sa použiť na kontrolu rozloženia viacerých súborov v rôznych formátoch súborov, ako sú PDF, JPEG a TIFF, zatiaľ čo náhľad tlačiarne na obrazovke vám umožňuje tlačiť priamo bez potreby načítania ďalšej aplikácie. Pomocou aplikácie Canon Print Inkjet/SELPHY2 pre mobily umožňuje monitorovanie hladiny papiera a atramentu na diaľku a aktualizáciu firmvéru tlačiarne.

 

Tlačiareň obsahuje množstvo funkcií vrátane:

- Rýchlosť tlače až 16,3 štvorcových stôp za hodinu

- Tlač vo vysokom rozlíšení až 2400 x 1200 dpi

- Automatická kalibrácia farieb

- Dva zásobníky atramentu pre každú farbu

- Bezokrajová tlač

- Kompatibilita AirPrint, Google Cloud Print a Canon Print Service

- Vstavaný skener na skenovanie dokumentov

- Systém zhody farieb PANTONE®

- Tlačí na rôzne typy médií vrátane lesklého, pololesklého, matného a jemného umeleckého papiera

- Tlačové jazyky PCL a PostScript

Rýchlosť a kvalita tlače

Táto veľkoformátová tlačiareň určená pre profesionálnu grafiku a technické dokumenty je vybavená 4-farebným pigmentovým atramentovým systémom s maximálnym rozlíšením 2400 x 1200 dpi. Má maximálnu rýchlosť tlače až 28,8 m2/h, veľkokapacitnú rolku s médiom. Je kompatibilná so softvérom Canon PosterArtist Lite a voliteľným multifunkčným systémom kotúčov. Kvalita tlače je na veľmi vysokej úrovni vďaka pigmentovým atramentom. TC-20 má držiak kotúčového papiera pre tlač na veľké listy papiera. Je kompatibilný s počítačmi Windows a Mac a dá sa použiť na tlač fotografií, plagátov, bannerov, vonkajších nápisov a  podobne.

 

Plusy

- Veľký výber tlačených formátov - od veľkosti A2 po A0.

- Vysoké rozlíšenie tlače - 2400 x 1200 dpi.

- Rýchla doba tlače - 2,4 sekundy na stranu.

- Jednoduchá obsluha prostredníctvom intuitívneho dotykového panela.

- Wi-Fi a Ethernet dostupné ako sieťové možnosti.

- Možnosť tlače priamo z tabletu alebo smartfónu.

 

Mínusy

- Vyššie ako priemerné náklady na tlač.

- Vyžaduje veľa priestoru v kancelárii.

- Napriek kompatibilite s mnohými typmi súborov, niektoré staršie formáty nemusia fungovať

Náplne do tlačiarne

Model Canon imagePROGRAF TC-20 je vybavený 4-farebným systémom reaktívnych atramentov na báze farbiva/pigmentu a 24-palcovou širokou tlačovou hlavou, ktorá dokáže vytvárať výtlačky až do šírky 24 palcov. Atramenty  Canon PFI-050 BK, C, M , Y sú dopĺňateľné z recyklovateľných plastových fľaštičiek s objemom 70 ml. V rámci udržateľnosti na minimalizáciu výmeny, potreby balenia s hodnotením nízkej spotreby energie EPEAT Gold. 

 

Zhodnotenie

Canon imagePROGRAF TC-20 je tlačiareň, ktorá je univerzálnou voľbou pre všetky typy tlačových projektov. Je vybavená špičkovými funkciami a technológiami, ktoré pomáhajú dosiahnuť vyššiu kvalitu tlače. Má odolnú konštrukciu a ľahko sa ovláda. Ak hľadáte profesionálnu tlačiareň, ktorá poskytuje vynikajúce výsledky, odporúčame tento model. Cieľovou skupinou sú architektonické, inžinierske a stavebné kancelárie, vzdelávacie inštitúcie, ale aj reklamná agentúra. Bola skonštruovaná tam, kde sú tlačovým výstupom kresby, diagramy a plány, ale aj fotografické výtlačky v galériovej kvalite. Canon imagePROGRAF TC-20 používa štyri fľaštičky s pigmentovým atramentom s objemom 70 ml (čierny, žltý, purpurový a azúrový), čo umožňuje zjednodušenú a nákladovo efektívnu tlač vhodnú aj  na vonkajšie vystavenie a reprodukovanie grafiky a typografie.