Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon i-SENSYS MF655Cdw

Multifunkčná farebná laserová tlačiareň Canon i-SENSYS MF655Cdw je výbornou voľbou pre domácu kanceláriu alebo malé firmy, ak potrebujete pokryť tlač, skenovanie a kopírovanie. Je cenovo konkurencieschopná a má primerané prevádzkové náklady spolu s vynikajúcimi možnosťami pripojenia, intuitívnym farebným rozhraním dotykovej obrazovky a slušným výkonom. Pokiaľ vaše požiadavky zahŕňajú práve toto, tak s týmto modelom budete tlačiť rýchlo a efektívne.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Canon Print Service Plug-in/ Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 451 mm

Hĺbka: 460 mm

Výška: 360 mm

Hmotnosť: 22,6 kg

Robustný dizajn

Na prvý pohľad pôsobí tlačiareň Canon robustne a spoľahlivo. Už samotný fakt, že jej hmotnosť je 22,6 kg ju radí medzi stabilné a konštrukčne pevné zariadenia. Je primerane kompaktná, vďaka svojmu vyrovnanému štvorcovému dizajnu. Horná strana patrí skeneru s masívnejším automatickým podávačom (ADF). Pod ním sa nachádza ovládacia časť zariadenia, na ktorej jej vpravo 12,7 cm farebný LCD displej s dotykovým rozhraním a vľavo hostiteľsky USB port. Čelná strana obsahuje v strede logo výrobcu a tlačidlo pre zapnutie tlačiarne. V spodnej časti sa nachádza vstupný zásobník na 250 listov, ktorý sa ľahko používa. Má rýchlo nastaviteľné vodiace lišty pre rôzne veľkosti papiera, a to isté platí pre manuálny vstupný otvor na podávanie jedného listu. Predlohové sklo skenera je ľahko dostupné na skenovanie alebo kopírovanie krehkých jednotlivých strán alebo fotografií, zatiaľ čo automatický podávač dokumentov na 50 listov sa podobne ľahko používa, opäť s nastaviteľnými vodiacimi lištami papiera. Nastavenie a ovládanie tohto modelu je jednoduché. Spracovanie je kvalitné a použité plasty na stabilnej konštrukcii zariadenia sú pevné.

zdroj foto: canon

Funkcie 3 v 1

Ide o model strednej triedy zo série farebných laserových tlačiarní, ktorý je určený pre malé firmy a domáce kancelárie. Ako každá laserová tlačiareň, nie je vhodná na tlač fotografií, ale je ideálna na vytváranie čiernobielych a farebných dokumentov, kde chcete ostrý, jemne detailný text a grafiku. Medzi ďalšie výhody patrí dobrá odolnosť proti rozmazaniu, či už z hrnčeka na kávu alebo použitia zvýrazňovačov.

Vzhľadom na konkurenčnú predajnú cenu je tlačiareň bohatá na funkcie. Môže sa pochváliť automatickou obojstrannou tlačou doplnenou o vysokokapacitnú vstupnú kazetu na 250 listov, ktorá sa úhľadne zasunie do základne tlačiarne. Na prednom paneli je tiež zabudovaný slot pre špecializované médiá na ručné podávanie. Rozlíšenie tlače dosahuje rozlíšenie 1200 dpi, čo umožňuje jemne detailný výstup.

Hore je farebný skener s rozlíšením 600 dpi, ktorý môže pracovať s rozlíšením až 9600 dpi vo "vylepšenom" režime so softvérovou interpoláciou. Priamy prístup k skenovaciemu predlohovému sklu je cez sklopné veko, ale tlačiareň obsahuje aj automatický podávač dokumentov s kapacitou 50 listov. To podporuje skenovanie a kopírovanie jednostranných aj obojstranných strán, pričom druhá strana podáva každú stranu dvakrát. Obojstranné skenovanie preto trvá približne dvakrát dlhšie ako pri modeli s vrcholom rozsahu, ktorý skenuje obe strany stránky v jednom kroku, ale napriek tomu je to plne automatizovaný a pomerne rýchly proces.

Tlačiareň má zabudovanú širokú škálu možností pripojenia vrátane USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Ďalší port USB 2.0 umožňuje tlačiť a skenovať priamo z pamäťovej karty alebo na pamäťovú kartu. Tlačiareň má zabudované cloudové pripojenie, ktoré podporuje napríklad Disk Google, OneDrive a Dropbox, takže môžete tlačiť vzdialene uložené dokumenty a skenovať stránky priamo do cloudových umiestnení. Môžete tiež tlačiť a skenovať zo smartfónu pomocou aplikácie Canon PRINT Business pre zariadenia Apple a Android.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň maximálne využíva svoj tlačový engine s rozlíšením 1200 dpi a poskytuje jemne detailnú grafiku a ostrý text, čo platí aj pre malé písmo. Čas zahrievania po zapnutí môže byť pre laserové tlačiarne problémom, pretože taviaca časť, ktorá pečie toner na papier, sa musí zohriať. V tomto prípade to trvá približne 13 sekúnd.

Rýchlosť tlače pre celé strany formátu A4/letter je rýchla 21 str./min. (strán za minútu) pre čiernobiele aj farebné strany. To platí pre kopírovanie prostredníctvom automatického podávača dokumentov, ako aj pre tlač. Automatická obojstranná tlač a kopírovanie funguje pri rýchlosti 12,7 strán za minútu, čo je stále veľmi dobré. Výtlačok prvej strany z pohotovostného režimu tlačiarne trvá približne 10 sekúnd.

Tento model Canon sa odporúča pre pracovný cyklus 250 až 2 500 strán mesačne s maximálnym počtom 30 000 strán mesačne. Tlačiareň sa dodáva (štartovacie náplne) s čiernou tonerovou kazetou v štandardnej verzii, ktorá má kapacitu približne 1 350 strán čiernobieleho výstupu. Farebné azúrové, purpurové a žlté dodávané kazety majú o niečo menšiu vyťaženosť len 680 strán. To je asi približne polovica štandardnej kapacity 1 250 strán.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie

- robustná konštrukcia

- dobrá ergonómia praktické ovládanie

- rýchlosť a kvalita tlače

- 3 v 1 (tlač, kopírovanie, skenovanie)

- 12,7 cm dotykový LCD displej

- bohatá konektivita

 

Mínusy tlačiarne

- vyššia hmotnosť

Náplne do tlačiarne 

Náhradné tonerové kazety sa ľahko zasunú do výsuvného zásobníka, ktorý sa tiahne od prednej strany tlačiarne. Pokiaľ ide o výmenu tonerových kaziet, spoločnosť Canon ponúka možnosti vysokej výťažnosti svojich kaziet 067 pre čiernu a všetky tri farby. Sú k dispozícii samostatne a postačujú na 3 130 čiernobielych strán a 2 350 farebných strán. Označenie tonerových kaziet a vyťaženosť:

067 čierna (1350 strán)

067H čierna (3130 strán)

067 azúrová (1250 strán)

067H azúrová (2350 strán)

067 purpurová (1250 strán)

067H purpurová (2350 strán)

067 žltá (1250 strán)

067H žltá (2350 strán)

zdroj foto: canon

Zhodnotenie

Kľúčovým bonusom je ovládanie na 5-palcovom farebnom dotykovom LCD displeji. Poskytuje priamy prístup k intuitívnemu rozhraniu, ktoré umožňuje rýchle zadávanie pri tlači, kopírovaní a skenovaní. Umožňuje tiež vytvárať skratky pre často sa opakujúce úlohy, ako aj pridávať ďalšie funkcie stiahnutím aplikácií z knižnice aplikácií spoločnosti Canon. Pre tých, ktorí preferujú bezpečnosť, existuje možnosť pridať ochranu PIN pre citlivé dokumenty, čím sa obmedzuje automatické uvoľňovanie úloh, a overovanie systému pri spustení, ktoré chráni zariadenia pred hackerskými útokmi a vírusovými hrozbami.

Pre tlač, skenovanie a kopírovanie spĺňa táto farebná laserová tlačiareň všetky základné požiadavky. Je cenovo dostupná a má ekonomické prevádzkové náklady spolu s bohatou konektivitou, podporu tlače z mobilných zariadení a cloudových úložísk.