Kancelária

Epson WorkForce Pro WF-C4810dtwf

Atramentová tlačiareň Epson WorkForce Pro WF-C4810dtwf je univerzálnym zariadením typu všetko v jednom s veľmi dobrými funkciami tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Má príjemný dizajn a pevnú konštrukciu. Poskytuje veľmi ľahký prístup k zaseknutému papieru cez odnímateľný panel na zadnej strane. Tento model je vhodný do malej kancelárie do domácnosti s viacerými používateľmi, ale aj pre študentov, ktorí tlačia väčší objem tlače. S použitím veľkokapacitných náplní dosiahnete o niečo nižšie náklady na tlač.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá pracovná skupina, domáca kancelária
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 425 mm
Hĺbka: 388 mm
Výška: 330 mm
Hmotnosť: 11,9 kg

 

Moderný dizajn

Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-C4810dtwf má pevnú konštrukciu a veľmi príjemný dizajn s jemne zaoblenými hranami. Horná časť patrí skeneru s automatickým podávačom dokumentov na 50 listov. Prednej strane zariadenia dominuje vyklápací panel s dostatočne veľkým 10,9 cm displejom s dotykovým ovládaním. Naľavo od panelu je hostiteľký USB port pre tlač z pamäťových médií. V strede čelnej strany sú pod sebou umiestnené dva vstupné zásobníky papiera s kapacitou 250 hárkov papiera pre jeden. Výstup je nad horným vstupným zásobníkom. Konektory pre zapojenie do siete a k LAN sieti sú v zadnej časti zariadenia. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a multifunkcia pracuje spoľahlivo a stabilne aj pri náročnej prevádzke. Plasty sú pevné a farebné prevedenie v jemnej sivej pôsobí sviežo a moderne. Prístup k ovládacím prvkom je pohodlný, ako aj manipulácia s papierom. 

 

    

Funkcie All-In-One

Veľmi jednoduché ovládanie vďaka 10,9 cm veľkému dotykovému displeju robí prácu s tlačovými úlohami pohodlnou. Rýchlo sa viete dostať k spusteniu tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Tlačiareň má výbornú konektivitu. Pripojiť ju môžete USB káblom k PC, ale aj bezdrôtovo pomocou Wi-Fi a Bluetooth. Nechýba pripojenie k LAN sieti a tlač z cloudových služieb. Podpora Android Print, Apple AirPrint a Mopria uľahčujú pripojenie k tlačiarni z mobilu. Spoločnosť Epson ponúka svoj balík nástrojov Epson Connect: Epson iPrint, Epson Creative Print a Epson Smart Panel (všetky sú kompatibilné so systémami iOS a Android); Epson Email Print; Epson Remote Print, skenovanie do Cloudu. Pomocou ovládačov TWAIN môžete skenovať priamo do aplikácií pre stolné počítače. Multifunkcia má funkcie pre bezpečnú tlač citlivých dokumentov a zabezpečenie zariadenia. Pre faxovanie je určená Epson Fax Utility a dve rozhrania skenera Epson Scan 2, ScanSmart a aplikáciu Smart Panel App. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí vo vysokej kvalite v rozlíšení tlače 4 800 x 4 800 Dpi. Za minútu vytlačí 25 strán v monochromatickom režime a 12 strán farebne podša ISO/IEC 24734. V štandardnom nastavení sa dostanete na 36 strán čiernobielej tlače a 22 strán farebných výtlačkov. Čas potrebný na vytlačenie prvej strany je 5,5 sekundy pre čiernobiely výtlačok a 8,5 sekundy farebná  strana. Multifunkcia je stavaná pre odporúčaný mesačný objem tlače 200 - 1 700 strán. Maximálny pracovný cyklus je 33 000 strán A4. Rýchlosť skenovania je 4,5 sekúnd/str. (farebne, 200 dpi, plochý skener); 4,5 sekúnd/str. (čiernobielo, 200 dpi, plochý skener); 16,5 obr./min (farebne, 200 dpi, ADF-automatický podávač listov); 16,5 obr./min (čiernobielo, 200 dpi, ADF-automatický podávač listov). Epson WorkForce Pro AIO sú postavené na tlačových hlavách PrecisionCore Heat-Free Technology, ktoré využívajú atramentové čipy s malými, hustými a tesne zoskupenými tryskami, ktoré vytvárajú jedny z najlepších detailov a presnosti farieb v priestore tlačiarní orientovaných na podnikanie. Je pravda, že takmer všetky atramentové tlačiarne v dnešnej dobe majú kvalitný výstup tlače, ale rad WorkForce Pro je jednoznačne jedným z najlepších, pokiaľ ide o detaily a presnosť farieb.

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- kompaktná veľkosť
- kvalitné spracovanie
- pevná konštrukcia
- funkčnosť všetko v jednom (AIO)
- kvalita a rýchlosť tlače
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- pohodlné ovládanie 
- veľký dotykový LCD displej

Mínusy tlačiarne

- chýba viacúčelový zásobník alebo podávač papiera
- vyššie náklady na tlač

Náplne do tlačiarne

Pre tento model sú určené štyri atramentové kazety Epson DURABrite Ultra so štandardnou kapacitou, formulované s rýchloschnúcim pigmentovým atramentom určeným pre vysokorýchlostné tlačové úlohy. Tlač dokumentov vďaka nim vynikne ostrým textom. Kapacita atramentových kaziet Cyan, Magenta, Yellow a Black je v štandardnej veľkosti 1 100 strán a vo verzii XL je to 1 700 farebné kazety a 2 200 strán čierna kazeta.

 

 

Zhodnotenie

Celkový dojem z multifunkcie Epson WorkForce WF-C4810dtwf je pozitívny. Tlač je dostatočne rýchla a spoľahlivá. Tento model prináša efektivitu pre menšie kancelárske priestory alebo do domácej kancelárie. Disponuje skvelými funkciami a výborne zvláda kompatibilitu s aplikáciami. Pomer výkon a  cena je dobrý. Plusom sú aj dva vstupné zásobníky papiera s celkovou kapacitou 500 hárkov.