Kancelária a škola

Brother DCP-T720DW

Atramentové multifunkcie s tankovým zásobníkom sú obľúbené kvôli nízkym nákladom na tlač. Čoraz častejšie nahrádzajú laserové tlačiarne v malých alebo stredne veľkých pracovných skupinách. Model Brother DCP-T720DW je zástupcom tlačiarní, ktoré pokryjú nároky v malej kancelárii, ale aj v domácnosti, kde sa tlačí väčší objem tlače. Dostatočne vysoká vyťaženosť na jedno doplnenie atramentu robí z tohto modelu nielen ekonomicky výhodne, ale aj efektívne zariadenie typu 3 v 1.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá pracovná skupina/ domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan Mobile/ Mopria/ Brother Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm
Hĺbka: 380 mm
Výška: 195 mm
Hmotnosť: 8,7 kg


Kompaktný dizajn

Atramentová univerzálna tlačiareň Brother DCP-T720DW má príjemný dizajn a je vhodná pre malú kanceláriu, ale aj do domácnosti. Továrenské spracovanie zariadenia je na veľmi dobrej úrovni a počas prevádzky tlačiareň pracuje spoľahlivo a stabilne. Dizajn nie je objemný a má menší pôdorys. To uľahčuje umiestnenie kdekoľvek v kancelárii alebo doma. Obsahuje malý displej, ktorý užívateľovi uľahčuje orientáciu vo funkciách tlačiarne. Škoda, že je iba 1-riadkový. Tankový zásobník s atramentom je integrovaný na pravej strane tlačiarne, čo dizajnu nepridáva na objeme. Celkový vhľad je kompaktný a použité plasty sú pevné. Tlačiareň obsahuje 10 ovládacích funkčných tlačidiel, ktoré môžu používateľovi pomôcť jednoducho nastaviť rôzne funkcie tlačiarne jediným stlačením zvoleného tlačidla. V hornej časti sa nachádza plochý skener a automatický podávač dokumentov. Čelná strana obsahuje ovládací panel s informačným displejom a ovládacími tlačidlami. Pod panelom je výstup papiera a pod ním výsuvný zásobník pre vstup papiera. Celkový dizajn je vďaka kompaktným rozmerom príjemný. 

 

Funkcie 3 v 1

Tento model je univerzálnym zariadením s funkciami tlače, kopírovania a skenovania.  Okrem bežných funkcií tlače, podporuje aj automatickú obojstrannú tlač a skenovanie s podporou automatického podávania predlôh na 20 listov. Konektivita je zastúpená klasickým pripojením pomocou USB kábla k PC alebo notebooku, ale aj možnosťou bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Nechýba podpora tlače z mobilných zariadení a pripojenie pomocou Brother iPrint&Scan Mobile, AirPrint a Mopria. Tlačiareň disponuje 128 Mb pamäťou a 576 MHz procesorom.


Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače až 6 000 x 1 200 Dpi v monochromatickom aj farebnom režime. Za minútu vytlačí 17 strán v čiernobielom režime a 16,5 strany farebne. Tlač prvej strany zvládne za menej ako 6,5 sekundy. Zariadenie je zostavené pre odporúčaný mesačný objem tlač približne 1 000 strán. Vstupný zásobník má kapacitu 150 listov (štandardne) a 1 list manuálne. Výstup papiera pojme 50 hárkov tlače. Multifunkcia tlačí bezokrajovú tlač. Podporuje tlač na papier formátov A4, A5, A6, B5, C6 Dl a na fotografický papier. Dokáže tlačiť až do maximálneho rozlíšenia 1 200 x 6 000 dpi. Model Brother DCP-T720DW obsahuje funkciu skenovania a kopírovania a zvládne oboje v rozlíšení 1 200 dpi × 1 200 dpi. Má funkciu automatického čistenia, čo je v tejto cenovej kategórii skôr bežné. Priemerná životnosť tlačovej hlavy je 3 až 5 rokov. Kvalita tlače dokumentov je výborná. Farebnú tlač grafiky a fotografií s dobre zvoleným papierov môžeme hodnotiť za dobrú.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktný dizajn
- tankový systém náplní
- spoľahlivý výkon
- bezdrôtová konektivita
- jednoduché ovládanie
- automatická obojstranná tlač
- automatický podávač dokumentov
- funkcie 3 v 1
- nízke náklady na tlač


Mínusy tlačiarne

- malá iba 1-riadkový displej
- trochu vyššia hlučnosť
- neobsahuje LAN pripojenie


Náplne do tlačiarne

Multifunkcia používa k tlači integrovaný tankový zásobník so štyrmi samostatnými nádržkami. Brother DCP-T720DW má veľmi dobrý pomer výkonu, kvality tlače a nákladov na atrament. Používa metódu doplňovania atramentu odolného proti rozliatiu, ktorá užívateľovi značne uľahčuje dopĺňanie. Vyťaženosť je 7 500 výtlačkov čierneho atramentu a 5 000 výtlačkov každá farebná náplň, čo je veľmi dobré pre atramentovú tlač. Náplne do tlačiarne sú označené čierny atrament Brother BTD60BK a farebné atramenty azúrový, purpurový a žltý atrament Brother BT500 C/ M/ Y.

 

Zhodnotenie

Ak hľadáte univerzálnu atramentovú tlačiareň, ktorá v tejto cenovej kategórii ponúka výtlačky dobrej kvality a množstvo funkcií je model Brother DCP-T720DW dobrá voľba. Ak sú však vašou prioritou vysokokvalitná tlač grafických dokumentov a fotografií, mali by ste v tejto cenovej kategórii hľadať ďalšie možnosti. Tento model je vodný skôr pre malé kancelárie, kde sa prevažne tlačia dokumenty a rôzne pracovné prezentácie. Dobrou voľbou je aj do domácnosti, kde získate v jednom zariadení tri plnohodnotné funkcie, bezdrôtovú konektivitu a tlač za veľmi nízke náklady.