Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Neverstop Laser 1000w

Tlačiareň ktorej doplnenie toneru zaberie 15 sekúnd

Spoločnosť HP znovu získala prvenstvo, novým modelom tlačiarne z rady HP Smart Tank, ktorá nepotrebuje pre tlač tonerové kazety. Spôsob, akým sa do zariadenia dostane tonerová farba je podobný tankovému zásobníku v atramentových tlačiarňach. To, čo pri atramentovom zariadení pôsobí jednoducho ohľadom dopĺňania atramentu, však s tonerom, nie je také ľahké. Možnosť vsypať tonerový prach do zásobníka potrebovala určitú inováciu a tú spoločnosť Hp priniesla v podobe unikátneho systému a jednoduchého plniaceho zariadenia (Toner Reload Kit). Model Neverstop Laser je v ponuke vo verzii 1000w bez skeneru a vo verzii 1200w, ktorý obsahuje aj skener. Obidva modely sú čiernobielymi zariadeniami vhodnými do malej kancelárie alebo domácnosti, kde sa tlačí väčší objem tlače.
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: laserová čiernobiela 
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač/ AirPrint/ Google Cloud Print
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: nie
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 380,5 mm
Hĺbka: 293,4 mm
Výška: 211 mm
Hmotnosť: 6,95 kg
 

Moderný minimalistický dizajn

 
Tlačiareň je kvalitne spracovaná v minimalistickom štýle s dorazom na ergonómiu. Má hranatejšie telo a dolnú spodnú časť, ktorá je mierne zaoblená. Farebná kombinácia bielej a dvoch odtieňov sivej pôsobí sviežo a moderne. Použitý plast je pevný a továrenské spracovanie na vysokej úrovni. Spodná časť patrí vstupnému zásobníku papiera s kapacitou 150 hárkov papiera. Vpredu na tele je logo výrobcu. Horná časť patrí výstupu papiera na 100 hárkov papiera. Na vrchnej časti zariadenia vľavo nájdete jednoduchý, malý dotykový panel s 5timi ikonami tlačidiel. Napravo je zase otvor s krytkou do integrovaného zásobníka, pre rýchle doplnenie toneru. Indikácia stavu zásobníka toneru je vpredu a tá zobrazuje hladinu v nádržke. Zásobník je možné naplniť 2x plniacou sadou. Zadná časť zariadenia obsahuje konektor pre pripojenie USB kábla a kábla do elektrickej siete. Celé zariadenie pôsobí moderne, ovládanie je veľmi jednoduché a dopĺňanie toneru komfortné. Môžeme povedať, že ide o jeden z najrýchlejších dopĺňacích systémov. Tlačiareň je z viac ako 25 % vyrobená z recyklovaného plastu, v prípade plniace sady pochádza dokonca 75 % plastu z recyklovaných zdrojov. 
 
 
 
   
 
 

Základné funkcie 

 
Čo sa týka funkcií pre model HP Neverstop Laser 1000w, veľa toho nie je. Monochromatická tlač s laserovou technológiou, ktorá podporuje bezdrôtové pripojenie a tlač z mobilných zariadení s výkonom pre maximálne mesačné, pracovné využitie do 20 000 strán. Tlačiareň tlačí čiernobiele a doporučený mesačný objem tlače je 250 až 2 500 strán. Obojstranná tlač je možná manuálne s podporovaným ovládačom. 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Tlačiareň tlačí v čiernobielom režime v rozlíšení 600 x 600 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 20 strán vo formáte A4. Tlačiť môžete na obyčajný papier, ťažký papier, ľahký papier, klasický kancelárky papier, štítky aj obálky. Zvláda formát papiera A4, A5, A6, B5 a obálky č.10, C5, DL. Kvalita výstupnej tlače je na výbornej úrovni a ostrosť aj sýtosť písma je veľmi dobrá. Trochu zamrzí absencia automatickej obojstrannej tlače, ale s podporovaným ovládačom ju môžete vykonávať ručne. Tlač prvej strany zvládne zariadenia za 7,6 sekúnd.
 
Plusy tlačiarne
 
- moderný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- ergonómia
- pohodlné ovládanie
- kvalita tlače
- podpora bezdrôtovej tlače pomocou Wi-Fi
- podpora mobilnej tlače
- unikátny system doplňovania toneru 
- rýchlosť doplnenia toneru (cca 15 sek.)
- cena plniacej sady 
- nízke náklady na tlač 
 
Mínusy tlačiarne
 
- iba čiernobiela tlač 
- bez skeneru (umožňuje skenovanie z mobilu)
- tlačiareň nemá displej 
- iba manuálna obojstranná tlač 
 

Toner Reload Kit - Plniaci systém do tlačiarne

 
Najdôležitejšie alebo najzaujímavejšie na tlačiarni HP Never Laser 1 000w je systém plnenia tonerového prachu. Do tankovej nádržky v zariadení sa pomocou plniacej tuby, pripomínajúcej veľkú injekčnú striekačku jednoduchým spôsobom naplní tonerový prach. Táto plniaca sada označovaná, ako Toner Reload Kit obsahuje čierny laserový toner HP 103A. Pomocou tejto plniacej sady jednoducho doplníte (napumpujete) toner do zariadenia pre tlač s vyťaženosťou 2 500 strán jedným doplnením. Samotná nádržka zásobníka má kapacitu pre 2-násobné naplnenie a s plným zásobníkom dokážete vytlačiť 5 000 strán (A4, 5 % pokrytie). Najväčším benefitom, nie je len rýchle pohodlné dopĺňanie, ale aj  cena samotného Toner Reload Kit-u a nízke náklady na tlač jednej strany. 
 
 
       
 

Zhodnotenie

 
Model HP Neverstop Laser 1000w je jednoduchá čiernobiela tlačiareň, ktorá tlačí kvalitne pomocou laserovej technológie. Je určená do domácností, pre živnostníka alebo do menšej firmy. Jej najväčším plusom je unikátny bezkazetový spôsob dopĺňania toneru do zariadenia. Cena plniacej sady je oproti klasickým tonerovým kazetám mnohonásobne nižšia a náklady na tlač sa tak dostanú na bezkonkurenčnú cenu za tlač 1 strany. Čo nás mrzí je absencia skeneru, ale môžete využiť možnosť skenovania z mobilu alebo zvoliť model HP Neverstop Laser 1200w (obsahuje plochý skener) . Cenový rozdiel nie je veľký a na základe vlastných požiadaviek si môžete zvoliť, buď čisto tlačiareň alebo multifunkciu. Obidva modely tlačia iba v čiernobielom režime. Dopĺňanie je komfortné a zásobník má kapacitu 2 x objem plniacej sady. Čo však nedovolí je priebežné dopĺňanie. Ak chcete doplniť nádržku zásobníka, musí byť jej kapacita 0, teda úplne prázdna alebo polovičná 0,5 aby prijala obsah celej plniacej sady. Našťastie o stave indikuje na prednej strane zariadenia.
 

Tip pre vás

 
Ak potrebujete iba tlačiareň, tento model je pripravený tlačiť vo vysokej kvalite s veľmi nízkymi nákladmi. Ak sú pre vás dôležité funkcie kopírovania a skenovania v ponuke je aj model HP Never Laser 1200w, ktorý obsahuje aj plochý skener. Cenový rozdiel bude približne 30 €. Náplň do tlačiarní by sa mala pohybovať v cene  od 11 € - 18 € podľa modelu. Obidva modely by sa mali dostať do obchodov v priebehu leta a môžete si ich zatiaľ iba preobjednať.