Kancelária a škola

HP LaserJet Tank MFP 1604w

Univerzálny model HP LaserJet Tank MFP 1604w je tanková multifunkcia, ktorá tlačí laserovou technológiou. Spája v sebe vysokú kvalitu tlače a mimoriadne nízke náklady na tlač. Vhodná je do domácnosti, Home Office, ale aj do menšej kancelárie, kde sa vyžaduje rýchla a spoľahlivá tlač dokumentov.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť/ Home Office/ malá kancelária

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno (informačný/ segmentový)

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 368 mm

Hĺbka: 326 mm

Výška: 255 mm

Hmotnosť: 7,9 kg

Dizajn s nádychom minimalizmu

Pri tomto modeli nehľadajte nič prešpekulované. Dizajn je úplne minimalistický a ovládacích prvkov je minimum. Horná časť už tradične patrí plochému skeneru s tenkým vrchným krytom. Naľavo hore sa nachádza tenký ovládací pás s malým informačným segmentovým displejom, stavová LED dióda a ovládacie tlačidlá. Na zadnej strane sú konektory pre zapojenie USB kábla a do siete. Predná strana má výrazne logo výrobcu uprostred. Naľavo je indikátor stavu náplne tonera. Spodná časť patrí vstupnému zásobníku papiera s kapacitou 150 hárkov papiera. Výstup je priamo pod horným krytom s kapacitou 100 listov. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a plasty sú dostatočne pevné.

 

Funkcie All-in-One

Model HP LaserJet Tank MFP 1604w je univerzálne zariadenie s plnohodnotnými funkciami čiernobielej tlače, kopírovania a skenovania. Tlačiareň podporuje bezdrôtové pripojenie pomocou dvojpásmového Wi-Fi. Nechýba možnosť tlače z mobilných zariadení s aplikáciou HP Smart a podporou pre AirPrint a priamou tlačou HP Wi-Fi Direct. Obojstranná tlač je možná s podporou ovládača. Hlavnou výhodou je rýchlosť pripojenia a zadávania tlačových úloh pomocou inteligentnej aplikácie HP Smart.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tento model tlačí pomocou laserovej technológie kvalitné výtlačky v rozlíšení 600 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 22 strán vo formáte A4. Prvú stranu vytlačí za 8 sekúnd. Odporúčané mesačné vyťaženie je 250 až 2 500 strán a maximálne mesačné pracovné využitie je až 25 000 strán. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a ak potrebujete kvalitné čiernobiele výtlačky je toto dobrá cesta. Tlač má ostré podanie textu aj pri malom fonte a veľmi dobré znázornenie čiernej.

 

 

 

 

 

 

Plusy tlačiarne

- minimalistický dizajn

- kvalitné továrenské spracovanie

- funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie)

- kvalita tlače

- bezdrôtové pripojenie Wi-Fi

- nízke náklady na tlač

- tankový systém

- jednoduché ovládanie

 

Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač

- nepodporuje automatickú obojstrannú tlač (iba manuálne)

- neobsahuje USB host

 

Náplne do tlačiarne

Do tejto multifunkčnej tlačiarne s tankovým systémom ide náplň s čiernym tonerom. Veľkou výhodou je jednoduché doplnenie pomocou náhradnej vreckovej náplne. V štandardnej veľkosti s označením LaserJet Tank 153A s kapacitou 2 500 strán tlače alebo s označením LaserJet Tank 153X vo veľkokapacitnej verzii s vyťaženosťou 5 000 strán čiernobielej tlače. Výhodou je jednoduché naplnenie z vrecka priamo do nádržky tankového zásobníka a nízka cena náhradných náplní oproti klasickej tonerovej kazete.

Zhodnotenie

Rýchle laserové tlačiarne sú vďaka svojej vysokej kvalite dobrými pomocníkmi v domácnosti aj kancelárii. Laserová tlače  sa vyznačuje dokonalou ostrosťou a veľmi dobrými detailmi tlače. Model HP LaserJet Tank MFP 1604w je výborným modelom s kvalitným výstupom, intuitívnym ovládaním a nízkymi nákladmi na tlač jednej strany. Plusom je bezdrôtová konektivita a možnosť tlače z mobilných zariadení. Ak hľadáte spoľahlivé zariadenie pre čiernobielu tlač, kopírovanie a skenovanie táto tlačiareň je dobrým tipom. Ako mínus hodnotíme manuálnu obojstrannú tlač a iba monochromatický režim tlače.