Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
Akcie a zľavy

Canon imagePROGRAF PRO – 1 000

Špičková tlačiareň pre fotografov

Chcete svoje výnimočné zábery zmeniť na dokonalé fotografie, ako profesionál bez toho, aby vás obmedzovala veľkosť formátu A4? Spoločnosť Canon myslí aj na profesionálnych fotografov a grafikov. V svojom portfóliu má model Canon imagePROGRAF PRO - 1 000, ktorý posúva tlač fotografií na vyššiu úroveň. O profesionálnu tlač plnú ostrých detailov a mimoriadne širokým farebným gamutom sa postará 12 trvácnych pigmentových atramentov LUCIA PRO. Tlačiť môžete od veľkosti 10 x 15 cm až do formátu A2.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, reklamná agentúra, grafické štúdio, profi fotograf
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi PictBridge
Funkcie tlačiareň/ fotografická tlač
Maximálny formát tlače: A2
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 723 mm
Hĺbka: 435 mm
Výška: 285 mm
Hmotnosť: 32,3 kg

 

Dizajn profesionála

Model Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 nepatrí v žiadnom prípade medzi malé kompaktné zariadenia. Svojou šírkou, približne trištvrte metra zaberie miesto, kam by ste umiestnili dve tlačiarne priemernej veľkosti. V čiernej farebnej verzii s jemne zaoblenými hranami, minimálnym počtom tlačidiel a decentným displejom pôsobí štýlovo. Tlačiareň je kvalitne továrensky spracovaná, všetko výborne lícuje a na telo zariadenia je použitý veľmi kvalitný tvrdený plast. Na prednej strane vpravo nájdete dve tlačidlá. Jedno pre zapnutie/ vypnutie a druhé pre rýchlu voľbu stop. V spodnej časti je 12 atramentových kaziet a priestor nad nimi pod otváracím krytom patri výstupnému zásobníku. Medzi týmito časťami je predel v podobe tenkej červenej linky. Ten je charakteristický pre fotoaparáty rady EOS a je symbolom produktu tej najvyššej kvality. Horná časť patrí vstupu papiera a vpredu nájdete ešte mierne zaoblený panel na ktorom je vpravo 7,5 cm displej, kruhové ovládacie tlačidlo a dve funkčné tlačidlá. Hmotnosť tlačiarne je 32,3 kg. Je to poctivá váha, ku ktorej prispieva kvalitné kovové šasi vo vnútri. Na rozdiel od lacnejších modelov, ktoré majú vnútorný mechanizmus z plastu alebo v lepšom prípade v kombinácii kovu a plastu. Canon imagePROGRAF PRO -1 000 je stabilné stolové zariadenie, ktorého časti sa len tak ľahko používaním neopotrebujú. Napriek veľkosti má tlačiareň veľmi moderný, štýlový dizajn. 

Nastavenie a funkcie

Tento model sa primárne zameriava na farebnú, vysoko kvalitnú tlač. Nastavenia pred tlačou sú bohaté a prispôsobené profesionálnym fotografom alebo grafikom. Po zapojení tlačiarne a pripojení k pc nasleduje inštalácia ovládačov a softvéru pre ľahké nastavenie tlače (Quick Utility Toolbox). Všetko potrebné nájdete aj na displeji priamo na zariadení, krok po kroku vás prevedie k úspešnej inštalácii. Menu je lokalizované do 21 jazykov (vrátane českého). Konektivita pre tlačiareň je zastúpená tromi spôsobmi. Pripojenie USB káblom k pc, zapojenie ethernet káblom do LAN siete alebo bezdrôtové pripojenie k Wi-Fi. Maximálna veľkosť papiera pre tlač je formát A2. Zariadenie dokáže tlačiť výnimočné bezokrajové fotografie. Všetko na úrovni profesionála si môžete nastaviť pomocou dodávaného doplnkového softvéru Print Studio Pro, ktorý obsahuje nastavenia tlačiarne, rozloženia, papiera a farieb. Môžete ho využiť ako modul do pokročilých programov, ako sú Adobe Photoshop alebo Lightroom. Dosiahnete tak výtlačky najvyššej kvality. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Zariadenie tlačí v rozlíšení 2 400 x 1 200 Dpi. Čas, ktorý je potrebný pre výtlačok vo formáte A2 (LU-101) je 3 minúty 35 sekúnd alebo 6 minút pre A2 (PT-101). Tlačiareň podporuje širokú paletu médií na ktoré tlačí a to od obyčajného papiera, rožných druhov lesklých, pololesklých a matných fotopapierov až po textúrované a umelecké fotopapiere. Veľkosť médií je v rozsahu od 10 x 15 cm až po veľkokapacitnú tlač formátu A2. Minimálna dĺžka papiera pre tlač je 127 mm a maximálna 647 mm. Kvalita tlače sa rovná kvalite tlače v profesionálnom štúdiu. Technológia používaných atramentov s optimilizátorom farebnosti zabezpečuje pri tlači na lesklý papier jednotný lesk a zabraňuje efektu bronzového zafarbenia. Záleží už len na tom, či investujete do drahej profesionálnej tlačiarne alebo si zaplatíte za profesionálne služby.

 

Plusy tlačiarne

- štýlový dizajn
- mimoriadne kvalitné továrenské spracovanie (kovové šasi)
- profesionálna farebná a čiernobiela tlač
- formát A2 
- široká podpora fotopapierov
- 12 samostatných trvácnych, pigmentových atramentov (MBK/ PBK/C/M/Y/PC/PM/GY/PGY/R/B/CO)
- prehľadný displej 
- doplnkový softvér 
- konektivita (USB, LAN, Wi-Fi, Wi-Fi PictBridge)
- podpora Apple AirPrint, Google Cloud Print, Pixma Cloud Print

Mínusy tlačiarne

- väčšie rozmery
- vyššia cena
- nepodporuje rolovaný papier

 

Náplne do tlačiarne

Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 tlačí pomocou 12-tich pigmentových atramentov LUCIA PRO s veľkosťou kvapôčky min. 4 pl. Atramentové kazety majú objem 80 ml. Systém atramentov MBK/ PBK/C/M/Y/PC/PM/GY/PGY/R/B/CO obsahuje aj 4 špeciálne monochromatické atramenty. Vďaka fotografickej čiernej, matnej čiernej, sivej a fotografickej sivej majú čiernobiele fotografie neutrálne odtiene. 

Zhodnotenie

Model Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 je určený pre fotografov, ktorý sa tomu venujú profesionálne alebo do grafických fotoštúdií. Využitie by tento model našiel v reklamných firmách, kde sa vyžaduje vysoká kvalita tlače. Cena sa pohybuje okolo 1 200 €.  Je to vyššia suma, ale je adekvátna k vysokej kvalite tlače, ktorú vďaka tlačiarni Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 dosiahnete.