Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP OfficeJet Pro 9013 All-in-One

Spoločnosť Hewlett Packard inovovala modelovú radu tlačiarní OfficeJet Pro. Pribudli nové modely HP OfficeJet Pro 8013, 8023, 9013 a 9023. Nás zaujala multifunkcia typu All-On-One, HP OfficeJet Pro 9013. Dokáže pokryť potreby malej až stredne veľkej firmy, kde sa vyžaduje vysoká efektivita, bezproblémová konektivita, viacúčelové funkcie v jednom zariadení a rýchla kvalitná tlač. Ak k tomu prirátame moderný dizajn a podporu dynamického zabezpečenia, máme tu celkom vydarené zariadenie do náročnej kancelárie vo firme alebo pre biznis živnostníka.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ HP Smart
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 439,3 mm
Hĺbka: 342,5 mm
Výška: 278 mm
Hmotnosť: 8,95 kg
 

Štýlový dizajn

 
Už minulý rok sme sa stretli s týmto štýlom dizajnu pri modeloch zo série Neverstop. Hrany sú menej zaoblené a celé zariadenie pôsobí minimalisticky s čistými líniami. Znovu musíme pochváliť moderne vyzerajúci vzhľad, ktorý zapadne do každej kancelárie. Model HP OfficeJet Pro 9013 je kombináciou bielej a dvoch odtieňov sivej farby v príjemnom pomere. Nechýba hlavné logo HP na čelnej strane, ktoré je charakteristické pre produkty výrobcu HP. Horná časť patrí skeneru pre obojstranné skenovanie a obojstrannému automatickému podávaču papiera (DADF). Na prednej strane vľavo sa nachádza prehľadný, farebný, dotykový displej s uhlopriečkou 6,75 cm (2,65“). Ovláda sa komfortne a nechýba, ani možnosť naklopenia v miernom uhle. Hneď vedľa displeja nájdete tlačidlo ON/ OFF a 2 stavové diódy, ktoré indikujú zapnutú tlačiareň a pripojenie pomocou Wi-Fi. Na bočnej strane je hostiteľský USB port pre priamu tlač z USB kľúča. Predná strana obsahuje otvárací kryt za ktorým nájdete 4 samostatné atramentové kazety. Dolný priestor je vyhradený vysúvaciemu, vstupnému zásobníku na papiera. Nad ním je výstup papiera. Bočná strana vpravo je určená pre konektor zapájania do siete, USB konektor pre zapojenie k počítaču, ethernet port pre zapojenie do LAN siete a 2 modemové porty RJ-11. Celkový dojem zo zariadenia je veľmi príjemný a vďaka modernému, štýlovému dizajnu uspokojí aj náročného užívateľa.
 
 
 
 

Všetky potrebné funkcie v jednom zariadení

 
Tlač, kopírovanie, skenovanie a fax, všetko v jednom kompaktnom zariadení, vám ponúka model HP OfficeJet Pro 9013. Pochvalu si zaslúži výborná konektivita. Okrem klasického pripojenia USB káblom môžete využiť aj rýchle bezdrôtové Wi-Fi pripojenie, a s ním všetky dostupné smart funkcie pre tlač z mobilných zariadení. Multifunkcia má podporu pre pripojenie sa ku cloudovým službám, tlač z cloudu, ako aj skenovanie a zdieľanie týchto súborov. Nechýba pripojenie pomocou ethernetového kábla do LAN siete. Okrem rýchlej tlače obsahuje zariadenie aj funkciu automatickej obojstrannej tlače a skenovania oboch strán dokumentu. Za zmienku stojí aj automatický podávať dokumentov na 35 strán. Pomocou aplikácia HP Smart dokážete dostať zo zariadenia ešte viac funkcií. Nechýba možnosť prispôsobovania tlačových úloh a nastavovania a úpravy dokumentov v mobilnom zariadeni pred tlačou. Spolu s týmto produktom získate aj zabezpečenie od spoločnosti HP, ktoré vám pomôže chrániť vašu tlač a citlivé dokumenty. Veľmi dobre v aplikácii HP Smart funguje aj upozornenie na nedostatok atramentu. Ak vykonávate opakované tlačové úlohy, môžete si prispôsobiť skratky, pre časté opakujúce sa kroky alebo akcie a to priamo na tlačiarni alebo cez mobilnom zariadení. Počet funkcií, ktorými dokáže užívateľ zrýchliť a zjednodušiť prácu s tlačou je dostatočne veľký. Vďaka prehľadnému displeju s intuitívnym rozhraním je nastavovanie a ovládanie tlačových úloh komfortne. Prispieva k tomu aj lokalizácia menu v SK, CZ.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Model HP OfficeJet Pro 9013 je termálna atramentová multifunkcia, ktorá tlačí v najvyššom rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 22 strán v monochromatickom režime alebo 18 strán farebne. Tlač prvej strany trvá 6 sekúnd pri čiernobielom režime a necelých 10 sekúnd vo farebnom režime. Zariadenie je vhodné pre potreby viacčlennej pracovnej skupiny s mesačným objemom tlače 1 500 - 2 000 strán. Maximálne mesačné vyťaženie je až 25 000 strán. Kvalita tlače je veľmi dobrej úrovni v oboch monochromatickom aj farebnom režime. Pre tlač fotografií je vhodné používať odporúčaný fotopapier HP Advanced, s ktorým dosiahnete najlepšie možné výsledky na výstupe. O svižný chod zariadenia sa stará 1,2 GHz procesor a 512 MB Ram pamäť. Vstupná zásobník má kapacitu 250 hárkov papiera a na výstupe sa musíte zmieriť s kapacitou 60 hárkov. Maximálny formát papiera na ktorý zariadenie tlačí je A4 a bezokrajovú tlač využijete iba v prípade použitia fotografického papiera. Tlačiareň má veľmi dobrú podporu širokej škály rôznych typov papiera.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- moderný, štýlový dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- ergonómia zariadenia
- bohatá konektivita 
- rýchlosť  a kvalita tlače
- farebná tlač
- funkcie All-On-One (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- komfortné ovládanie na dotykovom displeji
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (DADF)
- intuitívna aplikácia HP Smart (AppStore, Google Play)
- možnosť skenovanie do e-mailu
 
Mínusy tlačiarne
 
- menšia kapacita na výstupe (60 hárkov)
- cena originálnych náplní
 

Náplne do tlačiarne

 
Tlačiareň tlači atramentovou technológiou pomocou 4 samostatných atramentových kaziet (CMYK). Výmena prázdnych kaziet za nove je pohodlná a trvá pár sekúnd. Okrem štandardných náplní s označením 963 purpurová, azúrová, žltá s kapacitou 700 strán a čierna s kapacitou 1 000 strán, podporuje tlačiarne aj veľkokapictné XL náplne. S nimi dokážete vytlačiť 2 000 strán/ čierna alebo 1 600 strán/ farebné. Inováciou prešli aj samotné kazety, tie majú zmenená dizajn a lepšiu ergonómiu, ktorú pocítite pri výmene.
 

Zhodnotenie

 
Multifunkcia HP OfficeJet Pro 9013 je výborným riešením pre širokú škálu pracovných úloh v náročnej pracovnej skupine. Všade tam, kde sa okrem rýchlej tlače využije multifunkčnosť zariadenia, rýchle ovládanie, inteligentné funkcie zadávané priamo z mobilného zariadenia a v neposlednom rade aj bezpečnosť. Veľmi príjemný dizajn, komfortné ovládanie a bohatá konektivita osviežia pracovne prostredie v modernej kancelárii. Po stiahnutí aplikácie HP Smart (dostupná pre iOS, Android) získate ďalšie možnosti spojené s inteligentnou tlačou. Tlačiareň je kompatibilná so všetkými novšími operačnými systémami Windows a MacOS. Ak by sme mali hľadať mínusy, tak malá kapacita na výstupe a priemerná na vstupe (zásobník papiera). Tento model zatiaľ nepodporuje alternatívne náplne do tlačiarní, ktoré sú oproti originálnym náplniam cenovo výhodnejšie. Balenie neobsahuje telefónny a USB kábel.
 
 
Tip pre vás
 
Spoločnosť HP ponúka k niektorým svojim produktom rozšírenú záruku. Tá je oproti štandardnej, predlžená na dobu 36 mesiacov. Služba sa uvádza pod názvom 3-ročná komerčná záruka a vzťahuje sa vybrané modely, medzi ktoré patrí aj multifunkcia HP OfficeJet Pro 9013. Podmienkou je registrácia produktu, zakúpená koncovým užívateľom pre vlastné použitie do 60 dní, od nákupu. Pokiaľ túto ponuku nevyužijete, stále máte nárok na zákonnú záruku v dobe trvania 2 roky. Pozor tá je pri niektorých modeloch obmedzená na ročnú záruku na hardvér, preto sa registrácia oplatí.