Kancelária

Fujifilm Instax Wide Link

Mobilná tlačiareň fotografií v elegantnom dizajne, to je model spoločnosti Fujifilm. V dvoch farebných prevedeniach a modernom dizajne sa stáva aj dobrým tipom na vianočný darček. Táto na prvý pohľad kúzelná krabička vyčaruje behom necelých 12 sekúnd vysoko-kvalitnú širokouhlú fotografiu obdĺžnikového tvaru. Stačí jednoduché prepojenie vášho mobilného zariadenia alebo digitálneho fotoaparátu. Na akom princípe je založená tlač fotografií a čo všetko vám ponúka insta-tlačiareň Fujifilm Instax Wide Link, sme zhrnuli do krátkeho článku.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: termosublimačná farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, osobná prenosná tlačiareň
Rozhranie tlačiarne: Bluetooth (ver. 4.2)
Funkcie tlačiareň: tlač fotografií
Maximálny formát tlače: 62 x 99 mm (kazeta 86 x 108 mm)

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 127,5 mm
Hĺbka: 33,7 mm
Výška: 139 mm
Hmotnosť: 0,34 kg

Atraktívny dizajn 

Malé prenosné fototlačiarne sú hitom posledných pár rokov. Výrobcovia pridávajú stále nové inovatívne modely do svojej ponuky. Spoločnosť Fujifilm pridala do svojho portfólia k predchádzajúcim dvom modelom vreckových tlačiarní nový model s názvom Fujifilm Instax Wide Link. Predáva sa v dvoch farebných verziách a to tmavosivej a bielej. Obidve farebné prevedenia vyzerajú štýlovo. Dizajnu prospela aj textúra plastov a podsvietené logo na šelnej strane malého zariadenia. Obdĺžnikový tvar malých rozmerov s jemne zaoblenými hranami neponúka veľa prvkov a pôsobí minimalisticky. Nájdete na ňom slot pre výstup fotografií, jediné tlačidlo s podsvieteným logom, otvárací mechanizmus na zadnej strane, otvor pre šnúrku na ruku a micro usb port pre nabíjanie vstavanej batérie. Po otvorení je vnútri priestor pre vloženie kazety s rozmermi 86 x 108 mm. Spracovanie je kvalitné. Tlačiareň má príjemnú veľkosť a veľmi atraktívny dizajn.

 

zdroj: fujifilm.com

Širokouhlý formát fotografií v dvoch režimoch s možnosťou úprav

Prenosná tlačiareň Fujifilm Instax Wide Link tlačí termosublimačnou metódou pomocou vložených kaziet s filmami. Výtlačky v rozlíšení 318 Dpi vytlačí v širokouhlom formáte s rozmermi 62 x 99 mm. Tlačiareň pracuje s digitálnym formátom JPEG, PNG, HEIF, DNG, ktorý vytlačí priamo z mobilného zariadenia s Androidom a iOS alebo digitálneho fotoaparátu. Tlač fotografie trvá necelých 12 sekúnd, čo je jednoznačne výborná hodnota. Po pripojení cez rozhranie Bluetooth a pomocou aplikácie instax Link WIDE môžete jednoducho a rýchlo, kdekoľvek tlačiť fotografie. Pred samotnou tlačou si v aplikácii môžete snímky upravovať, pridávať šablóny, nálepky, ikony, text alebo vytvárať rôzne koláže. Vložením QR kódu do fotografie viete pridávať webové linky. V aplikácii viete zvoliť tlač v dvoch režimoch: Instax - Natural Mode v konvenčnej kvalite pre prirodzené farby a Instax - Rich Mode pre extra živé farby. Kazeta s filmom je v ponuke v troch verziách: s bielymi, s čiernymi okrajmi pre farebnú tlač a v monochromatickej verzii pre čiernobiele fotografie. Balenie obsahuje štandardne 10 ks lesklého fotopapiera pre termosublimačnú tlač.


Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- kvalitné spracovanie
- malá vrecková veľkosť
- prenosné zariadenie
- kvalita fotografií
- zaujímavý obdĺžnikový formát tlače
- rýchlosť tlače
- vydrž na nabitie
- 2 režimy tlače (prirodzené, bohaté farby)
- rozšírené možnosti úpravy fotografií (pridávanie textu, rámčekov a ikon)
- možnosť pridávania QR kódu s odkazmi na web
- v balení film na 10 snímok, pútko na ruku, stojan na tlačiareň, micro usb kábel
- jednoduchí ovládanie

Mínusy tlačiarne

- cena kazety s filmom Instax Wide
- nepodporuje Wi-Fi

Zhodnotenie

Ak ste milovníkom okamžitej tlače pri akejkoľvek príležitosti a hľadáte malú, prenosnú fototlačiareň, model Fujifilm Instax Wide Link by vás mohol zaujať. Má atraktívny dizajn, jednoduché ovládanie a tlačí rýchlo a kvalitne. Pomocou aplikácie sa vyhráte so svojimi snímkami. Na nabitie vytlačí približne 100 snímkov a batériu dobijete za 80 - 120 minút. Pripojenie je rýchle pomocou Bluetooth, takže môžete bezproblémovo tlačiť z smartfónu alebo digitálneho fotoaparátu. Ako mínus považujeme cenu náhradných kaziet s filmom. Tá stojí približne 12 € a vytlačí 10 fotografií. každopádne ide o veľmi zaujímavú fototlačiareň za rozumnú cenu a zatiaľ patrí medzi jednu s najrýchlejšou tlačou insta-fotografií.