Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon Maxify GX5040 MegaTank

Najnovšie tlačiarne séria Maxify GX výrobcu Canon sú v ponuke, ako tri modely atramentových zariadení s tankovým systémom MegaTank. Základným a cenovo najdostupnejším modelom je Canon Maxify GX5040. Táto jednoúčelová tlačiareň je vhodná do domácnosti s viacerými používateľmi, pre Home Office, ale aj do menšej realitnej kancelárie, súkromnej ambulancie alebo kancelárie živnostníka. Moderným dizajnom a kompaktnými rozmermi zapadne do akéhokoľvek pracovného prostredia. Vďaka nízkym nákladom a vysokej efektivite bude prínosom pre každého, kto potrebuje tlačiť spoľahlivo a pohodlne väčší objem.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : Home Office, malá firma, menšia pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Amazon Alexa, Google Assistant
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 399 mm
Hĺbka: 416 mm
Výška: 238 mm
Hmotnosť: 9 kg


Štýlový dizajn v kompaktnej veľkosti

Tlačiareň Canon Maxify GX5040 má kompaktné rozmery a príjemný, moderný dizajn v bielo-čiernom farebnom prevedení. Hrany zariadenia sú jemne zaoblené, čo prispieva k dobrej ergonómii. Keďže ide o jednoúčelové zariadenie neobsahuje skener, tak súčasnou hornej časti tlačiarne je zadný jednočelový podávač papiera. Ovládací panel s tlačidlami a malým 2-riadkovým displejom je umiestnený na prednej strane vľavo. Dá sa v určitom uhle naklápať, pre lepšie ovládanie zariadenia.  Vstupná kapacita papiera je riešená pomocou zásobníka papiera na 250 listov (plus 100 listov zo zadného podávača). Pravá strana tlačiarne je vyhradená pre tankový zásobník s tromi samostatnými nádržkami na farebný atrament. Nádržka na čierny atrament je umiestená pod ovládacím panelom vľavo. V spodnej časti sa nachádza vstupný zásobník papiera na 250 listov a nad ním výsuvná lišta pre výstup papiera. V zadnej časti sa nachádza vyberací vymeniteľný zásobník odpadového atramentu, ktorý  je užívateľsky prístupná pre výmenu.  Továrenské spracovanie je kvalitné a plasty sú dostatočne pevné.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Funkcie

Jednoúčelová tlačiareň Canon Maxify GX5040 tlačí atramentovou technológiou v čiernobielom aj farebnom režime vo vysokom rozlíšení tlače 600 x 1 200 Dpi. Ponúka síce iba tlač v maximálnom formáte A4, ale nechýba bezokrajová a automatická obojstranná tlač. zariadenie má bohatú konektivitu a okrem klasického pripojenia k PC pomocou USB kábla môžete tlačiareň zapojiť do LAN siete ethernet káblom alebo sa pripojiť pomocou Wi-Fi bezdrôtovo z mobilných zariadení. Okrem týchto možností môžete ovládať tlačiareň aj pomocou asistentou Amazon Alexa a Google Assistant. Ovládanie je pohodlné a displej je možné nastaviť do jedného z 32 jazykov vrátane slovenského, českého, maďarského a slovinského. S pripojením na LAN a Wi-Fi je tu možnosť tlače z Cloudových služieb. Ak sa rozhodnete tlačiť prostredníctvom aplikácie Canon PRINT pre iOS a Android alebo platforiem AirPrint a Mopria, nie ste viazaní len na použitie s počítačom. Okrem vylepšeného zabezpečenia podnikovej triedy pomocou WPA2-EAP môže správca obmedzovať funkcie tlačiarne a zabrániť tak neoprávnenému prístupu a činnostiam.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Vďaka tankovému zásobníku a dostatočne dobrej kapacite zásobníku papiera je táto tlačiareň schopná tlačiť efektívne a spoľahlivo. Za minútu dokáže vytlačiť 24 strán čiernobiele alebo 15,5 strán farebne. Čas na vytlačenie prvej strany trvá približne 7 sekúnd v monochromatickom režime alebo 8 sekúnd vo farebnom režime. Kvalita tlače je na vysokej úrovni a fotografie s dobre zvoleným fotopapierom dosahujú výbornej kvality.
 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- moderný štýlový dizajn
- kompaktná veľkosť
- tankový systém pre 4 atramenty 
- kvalita tlače 
- tlač na široké spektrum médií
- kapacita papiera (250 + 100 hárkov)
- vymeniteľný zásobník odpadového atramentu prístupný pre jednoduchú údržbu bez nutnosti zásahu technika
- bohatá konektivita 
- podpora tlače z mobilných zariadení

Mínusy tlačiarne

- malý iba 2-riadkový displej
- iba jednoúčelová tlačiareň 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň Canon Maxify GX5040 tlačí pomocou tankového systému MegaTank. Zariadenie má integrovaný systém štyroch samostatných atramentových nádržiek pre farebné atramenty s označením GI-46 BK (čierny) a farebné s označením GI-46 C/ M/ Y. Čierna náplň má kapacitu 6 000 strán a farebné 14 000 strán, pričom v úspornom režime (znížená kvalita) je možné dosiahnuť až 21 000 strán tlače. Ako ste na tom s atramentom si viete skontrolovať  priehľadnými okienkami na čelnom paneli tlačiarne.

Krátky záver

Ak potrebujte spoľahlivú jednoúčelovú tlačiareň, ktorá tlačí čiernobiele aj farebne vo vysokej kvalite s možnosťou bezokrajovej tlače a možnosťou duplexu je tento model ten pravý. Pridáva bezpečnostné funkcie, bohatú konektivitu a dostatočnú efektivitu. S týmto modelom si výrazne dokážete znížiť náklady na outsourcing a efektivitu. Dokáže tlačiť na širokú škálu médií od obálok, dekoratívnych plagátov, bannerov do 1,2 m (obyčajný papier) nažehľovacie fólie alebo magnetický papier. Kvalita tlače je veľmi dobrá a vďaka slušnej vstupnej kapacite papiera (250 + 100 ks) a objemu nádržiek atramentu sa vyhnete častému dopĺňaniu spotrebného materiálu. Budete tak nerušene tlačiť aj väčší objem tlače. Ak je pre vás dôležitá multifunkčnosť s modelmi GX6040 a GX7040 získate aj funkcie All-in-One kopírovanie, skenovanie (GX7040 aj fax).