Kancelária a škola

Epson SureColor T5270 SINGLE Roll Edition

Epson SureColor T5Séria Epson SureColor T obsahuje tlačiarne v troch modeloch a šírkach: T3270 s uhlopriečkou 24 palcov, T5270 s uhlopriečkou 36 palcov a T7270 s uhlopriečkou 44 palcov. 36- a 44-palcové modely je možné objednať v konfiguráciách s jedným alebo dvoma kotúčmi. Model T5270 je s jedným kotúčom, multifunkčným modulom so skenerom, kopírkou a pevným diskom. Epson SureColor T5270 je vysokovýkonná, cenovo dostupná a vysoko konfigurovateľná tlačiareň pre menšie firmy. Tlačiareň využíva pokrok v technológii tlačovej hlavy v kombinácii s atramentom a médiami vyladenými na výrobu profesionálnych produktov. Táto tlačiareň má rýchlosť a funkčnosť, aby oslovila inžinierov, používateľov CAD a GIS. Tlačiareň je navrhnutá pre profesionálnych používateľov s mnohými doplnkami na zvládanie rôznych úrovní produkcie, ako je konfigurácia s dvoma kotúčmi a multifunkčný modul. Ten pridáva skenovanie, kopírovanie a 320 GB tlačový server na ukladanie bežných úloh a opätovnú tlač tlačových úloh. Keď je tlačiareň pripojená k sieti, možno ju ovládať prostredníctvom webového prehliadača z akéhokoľvek zariadenia.

 

Stručná charakteristika

Tlačová hlava: Epson PrecisionCore TFP s najmenšou kvapkou atramentu 3,5 pikolitra

Atrament: Pigmentový atrament Epson UltraChrome XD dostupný vo veľkostiach 100 ml, 350 ml a 700 ml, ktoré možno miešať a spájať s rôznymi veľkosťami pre každú farbu. Okrem azúrových, žltých a purpurových farebných kaziet existujú kazety pre matnú čiernu a fotografickú čiernu. Prepínanie medzi matnou a fotografickou čiernou sa vykonáva automaticky na základe typu média a požadovanej povrchovej úpravy.

Rozlíšenie: Až 2 880 x 1 440 dpi

Rýchlosť: Graf veľkosti D už za 25 sekúnd

Rozmery : 56” (Š) x 30” (H) x 45” (V), ( 142,2 cm  x 76,2 cm x 114,3 cm)

Hmotnosť : 84,36 kg (jedna rolka) s pridanou hmotnosťou 58,96 kg pre multifunkčný modul

 

Tlačiareň sa dodáva v krabici a na palete s pokynmi, pre ľahké zostavenie. Diely boli dobre navrhnuté na rýchlu montáž. Montáž tlačiarne na stojan a skenera na prídavný stojan boli jediné kroky, ktoré si budú vyžadovať dve osoby. Všetky ostatné prvky montáže ľahko vykonala jedna osoba. Od rozbalenia tlačiarne po jej zloženie na stojan s médiom a atramentom, prípravu na tlač to môže trvať približne 30 minút. Na pridanie skrutkovacieho stojana skenera, jeho montáž, kalibrácia skenera a nastavenie všetkého na skenovanie alebo kopírovanie budete potrebovať ďalších 30 minút. Montáž tlačového koša zaberie približne 45 minút, keďže dielov viac. Kôš je šikovná funkcia s nastavením v dvoch režimoch na zachytenie jedného listu alebo až 20 listov.

 

 

Po rozbalení dielov a zložení stojana tlačiarne je  ďalším krokom vloženie média a kalibrácia atramentu. Vloženie 100-stopového kotúča fotografického papiera vykonáte zdvihnutím skenera. Dokážete to jednoducho jednou rukou vďaka hydraulickým podperám a odstránením adaptérov kotúča s médiom, ktoré sa ľahko menia medzi rôznymi veľkosťami kotúčov. Po zaistení adaptérov na oboch koncoch, zdvihnutí kotúča na miesto a zaistení kotúča tlačiareň automaticky kotúč pripraví na tlač a zistí typ média na kotúči.

Zariadenie obsahuje niekoľko sieťových možností, ale nepripája sa cez Wi-Fi. Tlač je možná v niekoľkých možnostiach kvality. Rýchlosť a tlač vykonáte automatickým nastavením alebo úpravou parametrov, aby ste z každej tlače vyťažili maximum. Nechýba možnosť zobraziť ukážku tlače a upraviť orientáciu a rozlíšenie s jemným doladením každej úlohy, aby sa čo najlepšie využili rôzne typy papiera. Automatická detekcia druhu papiera automaticky upraví aj ďalšie nastavenia, pričom optimálne nastavenia sú zladené so zvoleným typom papiera.

Tlačiareň pracuje rýchlo a pomerne ticho. Rýchlosť závisí od zvoleného rozlíšenie a či sa tlačí na matný alebo lesklý fotografický papier. Určite to nie je spôsob, ako pomôcť efektívnosti v kancelárii, ale rýchlosť tlače umožňuje odoslať úlohu zo vzdialenej kancelárie a mať pripravenú tlač v čase, keď prídete na miesto, kde sa nachádza tlačiareň, za predpokladu, že neexistujú žiadne iné úlohy v rade. Tlač grafu veľkosti D už za 25 sekúnd znamená, že používatelia môžu pred príchodom vytlačiť viacero kópií v závislosti od toho, ako ďaleko musia prejsť.

 

 

 

Pigmentový atrament Epson UltraChrome XD je dostupný vo veľkostiach 100 ml, 350 ml a 700 ml, ktoré možno miešať a spájať s rôznymi veľkosťami pre každú farbu. Tento atrament Epson UltraChrome XD poskytuje zaručenú kvalitu archívnych výtlačkov. Výtlačky sú odolné voči rozmazaniu a vode, nie sú však určené na vonkajšie použitie.

Tlačiareň má katalógové ceny, ktoré začínajú na 2 995 USD za T3270 až po 6 995 USD za T7270D. Záleží aj od samotnej konfigurácie a prídavných modulov. Viaceré veľkosti a prídavné prvky poskytujú používateľom veľkú flexibilitu. Pevné disky dodávané s multifunkčným modulom a modulom Adobe PostScript 3 sú nevyhnutnosťou pre efektívnu tlač v rušných kancelárskych prostrediach, pretože poskytujú potrebný výpočtový výkon na urýchlenie operácií. Hardvérový modul True Adobe Postscript 3 poskytuje priamu dávkovú tlač a dávkovú tlač s horúcimi zložkami a podporuje zabezpečenú tlač PDF.

Vďaka multifunkčnému modulu na skenovanie a kopírovanie veľkých výtlačkov dostanete od tohto modelu ďalšie možnosti. Skener vytvára skeny a kópie od 200 do 600 dpi a skenuje rýchlosťou 6 palcov za sekundu. Skener tiež obsahuje 320 GB tlačový server, ktorý pomáha spravovať fronty úloh, ako aj ukladať a znova tlačiť úlohy. Túto funkciu možno pridať pomocou multifunkčného modulu alebo voliteľného hardvérového modulu Adobe PostScript 3, ktorý pridáva 1,6 GHz dvojjadrový procesor, ako aj možnosť tlače PDF a dávkovej tlače.

Skener je namontovaný nad tlačiarňou pomocou stojana, ktorý sa ľahko zaistí na zadnú stranu stojana tlačiarne a obsahuje bezpečnostnú lištu, ktorá zabraňuje prevráteniu, pretože tlačiareň s namontovaným multifunkčným modulom začína byť veľmi ťažká. Skener je zavesený na hydraulických podperách, ktoré umožňujú ľahké zdvíhanie, aby ste sa dostali k kotúču papiera a hornej časti tlačiarne.

Rýchly prehľad stránky profesionálnych zobrazovacích médií spoločnosti Epson odhaľuje veľké množstvo dostupných typov médií. Matné papiere sú typické pre typy projektov, pre ktoré bola táto tlačiareň navrhnutá, ale mnohé dostupné možnosti sú vhodné pre reklamnú oblasť  alebo fotografické a výtvarné umenie.

Vďaka konfigurovateľnosti, rýchlosti, jednoduchosti použitia a rôznym cenovým reláciám je táto rada veľkoformátových tlačiarní vhodná pre širokú škálu kancelárií a prevádzok. Intuitívne ponuky na LCD obrazovke, automatizácia na konfiguráciu správnej tlače pre každý papier a ovládač tlačiarne s konfigurovateľnosťou a frontami úloh uľahčí ovládanie tlačiarne.

Zdroj: informedinfrastructure.com, epson.com