Kancelária a škola

Canon i-SENSYS MF633Cdw

Výkon, kvalita tlače a komfortné ovládanie

Hľadáte výkonnú multifunkciu, ktorá vám ponúkne 4 funkcie v jednom zariadení a navyše bude tlačiť farebne laserovou technológiou? Presne taký je model Canon i-SENSYS MF633Cdw. Tlačí vo vysokej kvalite a vďaka veľkému dotykovému displeju je ovládanie komfortné.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ Fax/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 451 mm
Hĺbka: 460 mm
Výška: 400 mm
Hmotnosť: 6 kg

 

Dizajn

Moderný dizajn v kombinácii dvoch farieb pridáva zariadeniu na elegancii. Veľkosťou sa multifunkcia hodí skôr do kancelárie, ale aj v domácnosti pre ňu nájdete miesto a elegantným dizajnom oživí aj domácu pracovňu. Pre jej robustnejší vzhľad jej však budete musieť vyčleniť trochu viac miesta. Ovládanie je pohodlné vďaka veľkému dotykovému displeju s uhlopriečkou 12,7 cm, ktorý je na čelnej strane s možnosťou sklopenia v určitom uhle. Veľmi dobrá prístup je aj k vstupnému zásobníku papiera vpredu dole a k hostiteľskému USB, ktoré je na ľavej prednej strane.  Celkový dizajn je príjemný a usporiadanie praktické, čo prispieva ku komfortnej obsluhe zariadenia.

 

 dotykový displej

Bohaté funkcie

Multifunkcia Canon i-SENSYS MF633Cdw ponúka 4 funkcie v jednom zariadení. Okrem farebnej tlače laserovou technológiou využijete aj kopírovanie, skenovanie a fax. Nechýba automatická obojstranná tlač a automatický podávač (ADF) na 50 listov. Vstupný zásobník má kapacitu 150 listov v maximálnom formáte A4. Zásluhou dotykového  displeja sa užívateľ rýchlo dostane k požadovaným funkciám. Plusom je aj možnosť nastavenia užívateľské rozhranie podľa potreby tak, aby sa užívateľ dostal, čo najrýchlejšie k najviac používaným funkciám.  Nechýba možnosť  až 281 rýchlych volieb, skupinové voľby a trvalé zálohovanie pamäte Faxu. Konektivita tohto zariadenia je bohatá. Okrem klasického prepojenia USB káblom , obsahuje aj možnosť pripojenia pomocou ethernet kábla do LAN siete a podporu pre bezdrôtové pripojenie. Vďaka Wi-Fi sú možnosti rozšírené aj o tlač z mobilného zariadenia.
 

Rýchlosť a vysoká kvalita tlače

Tento model tlačí vo vysokej kvalite laserovou technológiou v rozlíšení tlače 1 200 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 18 strán v čiernobielom alebo farebnom režime. Obojstranne vytlačí  11 strán za minútu. Prvý výtlačok spravuje pri čiernobielej tlači za 10,9 sekúnd a farebne približne za 12 sekúnd.  Integrovaným plochým skenerom môžete skenovať do emailu, do súborov PDF, TIFF, JPG a nechýba ani skenovanie priamo na USB kľúč. Pomocou nástroja MF Scan Utility alebo Canon Print môžete využiť aj skenovanie do Cloudu. Kvalita tlač je na profesionálnej úrovni v oboch ponúkaných režimoch, čiernobielom aj farebnom. So skenovaním je to o trochu horšie, ale kvalita je stále veľmi dobrá.

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- komfortné ovládanie
- vysoká kvalita tlače
- 4 v 1 (tlač, skenovanie, kopírovanie, fax)
- bohatá konektivita pripojenia
- široké možnosti nastavenia
- prehľadný dotykový 12,7 cm displej
- bezpečná tlač na PIN kód
- USB hostiteľ
- duplex 
- ADF

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena originálnych náplní
- bočný podávač len na 1 list
- trochu zložitejšie nastavenie zariadenia, ako sieťová tlačiareň 

 

Náplne do tlačiarne

Do tejto multifunkcie idú samostatné štandardné aj veľkokapacitné tonery. Kapacita štandardného čierneho toneru s označením Toner Canon 045 BK (black) je 1 400 strán. S veľkokapacitnou tonerovou kazetou Toner Canon 045H (black) je to 2 800 strán (5 % pokrytie). Farebné štandardné tonery (cyan 045C, magenta 045M, yellow 045Y) majú kapacitu 1 300 strán a veľkokapacitné verzie majú vyťaženosť  2 200 strán. Pre tento model sú k dispozícii aj alternatívne tonery plne kompatibilné, ktoré sú za nižšiu cenu a ušetria vám nemalé náklady na tlač. 

Zhodnotenie

Multifunkcia Canon i-SENSYS MF633Cdw je výborným zariadením do menšej alebo stredne veľkej firmy, kde sa vyžaduje tlač vo vysokej kvalite s náročnejším vyťažením. Najväčším plusom je rýchle nastavenie tlače podľa požiadaviek firmy a vďaka rýchlym voľbám pohodlné ovládanie bez straty času. Ak by ste sa rozhodli pre tento model do domácej kancelárie treba zvážiť veľkosť zariadenia a využitie jej produktivity. Tento model nie je pre občasnú tlač a jeho potenciál by nebol naplno využitý. Čo sa týka hlučnosti je veľmi dobrej úrovni a patrí k tým tichším zariadeniam. 

Tip pre vás, ktorý vám zníži náklady

Nižšie náklady na tlač so zachovaním vysokej kvality tlače, dosiahnete používaním alternatívnych tonerových kaziet. Náš tip sú značkové tonery TonerDepot, ktoré sú testované a spĺňajú medzinárodne štandardy. Dosahujú mimoriadnej kvality tlače, ktorá je zhodná s originálnymi tonermi s rovnakou kapacitou.