Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Brother PJ-763MFi

Mobilná tlačiareň pre tlač vo vysokom rozlíšení

V ponuke výrobcu Brother sme objavili veľmi zaujímavú prenosnú tlačiareň, ktorá tlačí pomocou termálnej technológie, bez potreby používania atramentových kaziet. Je to ideálna voľba pre obchodných cestujúcich, živnostníkov a malé firmy, ktoré potrebujú tlačiť aj počas pracovných ciest, mimo kancelárie. Využite pre tlačiareň by našli aj užívatelia pracujúci v teréne, ako sú sociálni pracovníci, policajti a záchranári. Model Brother PJ-763MFi nie je prvý model prenosnej tlačiarne Brother. V portfóliu spoločnosti sa nachádza niekoľko prenosných tlačiarní série PocketJet 7, ktoré nahradili 6-tkovú sériu. Aktuálne sú v ponuke modely: Brother PJ-763MFi a PJ-763, Brother PJ-762, Brother PJ-723, Brother PJ-722, Brother PJ-773. Dizajnovo sú identické, líšia sa však niektorými špecifikáciami.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická termo tlač 
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, živnostník, obchodný cestujúci
Rozhranie tlačiarne: USB/ Bluetooth 
Mobilná konektivita: iPrint & Scan: (Android, iOS "MFi"), P-touch Editor, P-touch Transfer Manager, Citrix Xen App/Xen Desktop/Citrix
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia – tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: nie

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 255 mm
Hĺbka: 55 mm
Výška: 30 mm
Hmotnosť: 0, 480 kg  (0,570 kg s batériou)


Ultra-kompaktný dizajn

Ľahké, ani nie 500 gramové zariadenie (hmotnosť bez batérie) má jednoduchý štíhly dizajn. Napriek malej kompaktnej veľkosti obsahuje tlačiareň vľeko doležité. Vstupný a výstupný slot pre papier formátu A4, tlačidlá pre zapnutie/ vypnutie, stop, pripojenie BT a 4 stavové LED diódy. Na bočnej strane vľavo sa nachádza USB konektor a konektor pre sieťový adaptér. Súčasťou je odnímateľná Li-ion batéria, ktorá sa nachádza pozdĺž tlačiarne. Celkove môžeme hodnotiť zariadenie veľmi kladne. Jednoduchý dizajn, skvelá hmotnosť a malé rozmery, sú plusmi pre takýto typ prenosnej tlačiarne. 

 

 

Funkcie na cesty

V prvom rade musíme vyzdvihnúť spoľahlivú konektivitu, ktorá je zastúpená dvomi spôsobmi pripojenia. Tlačiareň Brother PJ-763MFi môžete samozrejme pripojiť k PC alebo notebooku pomocou USB kábla. Ak potrebujete tlačiť v teréne z mobilného zariadenia, pre tento účel je tlačiareň vybavená bezdrôtovým rozhraním Bluetooth. Okrem zapojenia tlačiarne do elektrickej siete pomocou sieťového adaptéra, môžete zariadenie používať bezkáblovo a to z energii zapojenej batérie. Model Brother PJ-763 MFi tlačí v monochromatickom režime. Skratka MFi, ktorá je uvedená pri tomto modeli je certifikáciou v rámci licenčného programu Made for iPhone/iPad/ iPod, pre Apple vývojárov hardvérových a softvérových produktov, ktoré pracujú so systémom iOS. Mínusom je, že tento model neobsahuje adaptér Wi-Fi a nemôžete využívať pripojenie Apple AirPrint, Google Cloud Print, Mopria, ani iný protokol alebo cloudovú službu, ktorá vyžaduje Wi-Fi. Našťastie má výrobca v ponuke aj model, ktorý obsahuje namiesto Bluetooth práve Wi-Fi rozhranie.

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a čiernobiela tlač je dostatočne ostrá. To sa týka najbežnejšieho typu dokumentov, ktorý je pri prenosných tlačiarňach na cestách využívaný. Tlač s grafikou, by mohla dopadnúť o poznanie horšie. Zariadenie tlačí v rozlíšení 300 x 300 Dpi a za minútu vytlačí 8 strán vo formáte A4 (podľa údajov výrobcu). Nejde síce o vysokú rýchlosť, ale tento model, ani nie je určený pre veľký objem tlače s nárokmi na vysokú efektivitu.

 

Plusy tlačiarne

- malé rozmery a nízka hmotnosť
- tlač do formátu A4
- výdrž batérie
- bez používania atramentových kaziet
- dobrá kvalita tlače 
- bohaté príslušenstvo
- konektivita

Mínusy tlačiarne

- cena zariadenia
- rýchlosť tlače
- iba monochromatická tlač
- cena termo papiera a náklady na tlač
- pozor na rôzne verzie balenia (bez batérie a sieťového adaptéra)

Bez náplní s termo-papierom 

Ako sme už uviedli prenosná tlačiareň Brother PJ-763MFi tlačí termálnou technológiou, bez použitia atramentových kaziet. K tlači využíva špeciálny termo-papier. Pokiaľ máte papier nehrozí, že vám dôjde alebo uschne atrament. Zariadenia podporuje 3 typy termo-papiera: samostatné listy, skladaný papier a perforované kotúče, ktoré sú k dispozícii vo formátoch letter legal, A4 palca a vlastné veľkosti priamo od spoločnosti Brother. Pre vstup papiera nie je klasický vstupný zásobník, ale jednoduchý slot, takže jednotlivé listy sa musia vkladať ručne po jednom. Skladaný papier sa skladá z niekoľkých perforovaných listov, ktoré sú naukladané tak, aby sa pri vtiahnutí do tlačiarne ľahko odlepili. Kotúčový (rolovaný) papier vyžaduje príslušenstvo (adaptér, držiak kotúčov), ktorý sa pripojí za tlačiareň a dávkujú papier, podobným princípom, ako kuchynský zásobník na papierové utierky. Čo sa týka nákladov na tlač, tie nie sú najoptimálnejšie, práve vďaka vysokej cene kusového termo-papiera. Trochu lepšie je to s rolovaným papierom.

Zhodnotenie

Prenosná kompaktná tlačiareň Brother PJ-763MFi má niekoľko plusov, ale aj mínusov. Pre kúpu určite zaváži veľkosť, ktorá je skvelá. Šírka zariadenia má len o niekoľko cm viac, než šírka samotného listu papiera A4. Ďalej tu máme nízku hmotnosť. Ovládanie je jednoduché a pripojenie cez Bluetooth spoľahlivé. Všetko, čo k tomu potrebujete je aplikácia Brother iPrint & Scan, ktorá je dostupná pre iOS aj pre Android zariadenia. Výdrž Li-ion batérie môžeme prirovnať, k tým lepším. Na jedno nabitie dokážete vytlačiť približne 600 strán. Batéria sa nabíja cca 3 hodiny. Veľkým plusom je dostupnosť bohatého príslušenstva k tlačiarni. Zakúpiť si môžete ochranné prenosné puzdro, adaptér do auta, vodiacu lištu na papier, držiak na rolku papiera, sieťový adaptér, batériu, ale aj jednotlivý termo-papier a rolovaný termo-papier. Práve príslušenstvo je menším kameňom úrazom. Síce je na jednej strane bohaté a dostupné, ale na druhej strane si treba dávať pozor na verziu konkrétneho balenia tlačiarne. Tá sa predáva, ako samostatná tlačiareň, bez sieťového adaptéru a batérie, a tiež vo verzii s týmto príslušenstvom. Balenie Brother PJ-763MFi - WK obsahuje batériu. Pred nákupom si preto dobre overte u predajcu, čo obsahuje balenie.