Kancelária a škola

HP DeskJet 2630

Potrebujete tlačiareň za nízku cenu? Alebo multifunkciu, ktorá by vám ponúkla aj rýchle kopírovanie a skenovanie? A čo tak, keby k tomu bola ešte farebná. Možnosť bezdrôtového pripojenia by vás potešila? Ak hľadáte multifunkciu za nízku cenu, máme pre vás tip. Atramentovú tlačiareň typ All-in-One s podporou mobilnej tlače. Tento model ponúka základne funkcie tlače, kopírovania a skenovania, vo veľmi dobrom pomere kvality a prekvapivo nízkej ceny. Vhodná je najmä pre študentov a pre nenáročných užívateľov do domácnosti.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť: domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB 2.0/ Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ AirPrint/ HP ePrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálna)
Displej: áno 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 425 mm
Hĺbka: 304 mm
Výška: 149 mm
Hmotnosť: 3,42 kg

Svieži dizajn

Na prvý pohľad vyzerá model HP DeskJet 2630 jednoducho a vďaka kompaktným rozmerom je umiestnenie možné prakticky všade. Plastové telo zariadenia pôsobí dojmom, že nie je dvakrát najpevnejšie a pri výrobe bol použitý lacnejší plast. Továrenské spracovanie je však na veľmi dobrej úrovni a plast je dostatočne pevný. V bielo modrej verzii sa hodí skôr do študentskej izby. Biely plast dopĺňajú modré akcenty navrchnej strane a modré logo výrobcu. Márne by ste hľadali veľký displej a ovládací panel s množstvom prvkov. Celé ovládanie je zastúpené v jednoduchom ovládacom páse na ľavej  hornej strane. Okrem základných tlačidiel sa tam ukrýva aj minimalistický displej, ktorý vám zobrazí počet kópii a ikonky, ako je pripojená Wi-Fi a sila signálu, v akom stave sú náplne. V podstate minimalistické znázornenie. Nad malým displejom je tlačidlo zapínania a pod displejom ostatné dotykové tlačidlá. V zadnej časti nájdete konektor na pripojenie do siete a pre USB kábel. Dizajn je síce sympatický, ale rozhodne nepatrí k tým najkrajším. Jediné v čom vidíme plus je originálne farebné prevedenie, oproti čiernym a sivým zariadeniam je to predsa len svieža zmena. Takýto dizajn sa výborne hodí do izby študenta. 

Funkcie tak akurát

Ak by sme to mali zhrnúť,  tak všetko, čo potrebujete model HP DeskJet 2630 obsahuje. Tlačí farebne pomocou atramentových náplní, kopíruje a skenuje. Podporuje uloženie skenovaného dokumentu vo formáte JPEG, TIFF, PDF, BMP, PNG. Nechýba ani možnosť tlače z mobilu, tabletu alebo notebooku  pomocou bezdrôtového pripojenia. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Ak prihliadneme na to, že ide o cenovo veľmi nízku hranicu za multifunkčné a dokonca farebné zariadenie, kde cieľovou skupinou budú študenti a nenároční užívatelia, tak kvalita a rýchlosť sú slušné. Multifunkcia dokáže za minútu vytlačiť 5,5 strán vo farbe alebo 7,5 strán čiernobiele (ISO). So znížením rozlíšenia je to až 18 - 20 strán/ min. Maximálne rozlíšenie je 1 200 x 1 200 Dpi a čas k vytlačeniu prvej stránky sa pohybuje niekde okolo 14 - 18 sekúnd. Odporúčaný mesačný objem tlače je 50 až 100 strán A4, ale maximálna vyťaženosť sa blíži až k hranici 1 000 strán. Maximálna vstupná kapacita je 60 listov papiera. Nehľadajte však žiaden zásobník. Papiere sa vkladajú pekne staršou metódou vzadu a sú v podstate stále viditeľné. Výstup je 25 listov po otvorení čelného krytu. Čo sa týka kvality je na dobrej úrovni, ak potrebujete tlačiť dokumenty či už farebne alebo čiernobiele. Vysokú kvalitu fotografií však neočakávajte. Obojstranná tlač je možná iba manuálne, ale v takejto cenovej hladine sme automatickú obojstrannú tlač, ani neočakávali.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť
- zaujímavé farebné prevedenie
- funkcie All-in-One
- farebná tlač
- Wi-Fi (podpora tlače z mobilného zariadenia)
- jednoduché ovládanie
- možnosť použitia XL náplní 
- dostupná cena

Mínusy tlačiarne

- malý displej
- vstupný zásobník (vkladanie papiera)
- vyššia hlučnosť
- priemerná kvalita farebnej tlače 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia používa pre tlač dve atramentové náplne, farebnú tricolor a čiernu. Plusom je, že môžete zvoliť aj XL náplne s vyššou kapacitou.
Originálna čierna atramentová kazeta HP 304 (N9K06AE) s vyťaženosťou zhruba 120 strán.  
Originálna tricolor atramentová kazeta HP 304 (N9K05A) s vyťaženosťou  100 strán.
Originálna čierna atramentová kazeta s vysokou výťažnosťou až 330 strán HP 304XL (N9K08AE).
Originálna tricolor atramentová kazeta s vysokou výťažnosťou HP 304XL (N9K07AE).

Zhodnotenie

Model HP DeskJet 2630, síce nepatrí k najvýkonnejším zariadeniam, ale v prospech hrá určite najnižšia cena na trhu za farebnú multifunkčnú tlačiareň do domácnosti. Tento jednoduchý kompaktný model ponúka veľmi dobrú tlač, kopírovanie a skenovanie. Kvalita výtlačkov bežných dokumentov, či už farebne alebo čiernobiele je veľmi dobrá. Vďaka možnosti bezdrôtového pripojenia a tlače z mobilných zariadení sa tento model určite oplatí študentom alebo do domácnosti na občasnú tlač. Okrem výbornej ceny je plusom tejto multifunkcie aj jej nízka spotreba energie počas prevádzky, čo potvrdzuje aj certifikácia ENERGY STAR.

Tip pre vás

Multifunkcia HP DeskJet 2630 umožňuje voliteľné kazety XL, ktoré majú lepšiu vyťaženosť oproti štandardným a vaše náklady na tlač si tým môžete znížiť. Rovnako aj používaním značkových kaziet  TonerDepot Premium alebo alternatívnych kaziet pre tento model.