Kancelária a škola

Canon Maxify GX-3040

Model Canon Maxify GX-3040 je univerzálna tlačiareň s tankovým systémom pre potreby veľkoobjemovej tlače v domácej alebo firemnej kancelárii. Touto kompaktnou multifunkciou ušetríte nielen na nákladoch, ale aj čas a priestor. V jednom komplexnom zariadení budete mať farebnú tlačiareň, kopírku a skener. Okrem vysokej produktivity a efektivity získate aj najlepšie CPP a TCO3 v tejto triede. Čo to presne znamená? Náklady na jednu stranu CPP je suma, ktorá je potrebná na jej vytlačenie. Túto hodnotu určíme vydelením ceny atramentu hodnotou vyťaženosti. Konečné celkové náklady na vlastníctvo TCO predstavujú výpočet počiatočných nákladov za nákup zariadenia a nákladov na náplne do tlačiarne za určité obdobie. Tento model v základnom balení so štartovacou sadou atramentov a vyťaženosťou približne 14 000 strán tlače prináša mimoriadne úspory celkových nákladov na vlastníctvo, ako aj nákladov na jeden výtlačok. Pri ekonomickom režime dosiahnete vyťaženosť až 21 000 strán tlače. Týmto sa stáva táto multifunkcia atraktívnou pre používateľa.

 

Stručná charakteristika  

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť / Home Office/ malá, stredne veľká pracovná skupina

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Wi-Fi Direct/ Pixma Cloud Link

Podpora inteligentných asistentov: Amazon Alexa/ Google Assistant

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 399 mm

Hĺbka: 417 mm

Výška: 216 mm

Hmotnosť: 8,3 kg 

Príjemný dizajn s dobrou ergonómiou

Multifunkcia je charakteristická svojou kompaktnou veľkosťou a moderným dizajnom zariadenia v bielom prevedení s tmavosivými akcentmi. Jemne zaoblené hrany a logicky rozvrhnuté ovládacie prvky prispievajú k dobrej ergonómii zariadenia. Horná časť patrí plochému skeneru s tenkým krytom a zadnému podávaču s kapacitou 100 listov. Na čelnej strane sa nachádza ovládací panel na ktorom sú tlačidlá a menší 3,4 cm čiernobiely LCD displej. Pod ním je výstup papiera a nižšie šuplíkový vstupný zásobník s kontrolným okienkom o kapacite 250 hárkov papiera max. formátu A4. Multifunkcia obsahuje ešte jeden plochý zadný podávač pre voliteľné média napr. kartón. Tento model má integrovaný tankový systém so samostatnými nádržkami na atrament. Na ľavej strane sa nachádza nádržka na čierny atrament a na pravej tri oddelené nádržky pre farebné atramenty. Nádržky majú priehľadnú časť pre vizuálnu kontrolu stavu hladiny atramentov. Konektory pre zapojenie sú na zadnej strane zariadenia. Továrenské spracovanie je kvalitné a plasty sú dostatočne pevné. Zariadenie má stabilnú základňu a počas prevádzky pracuje spoľahlivo. Moderným dizajnom sa hodí do akéhokoľvek domáceho aj pracovného prostredia.

   

 zdroj foto: canon

Funkcie 3 v 1 s podporou inteligentných asistentov

V jednom kompaktnom zariadení získate 3 plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania a skenovania. Nechýba obojstranná automatická tlač. Vďaka inteligentnej konektivite môžete vykonávať tlačové úlohy z mobilných zariadení a z Cloudových služieb. Multifunkciu môžete pripojiť k PC alebo notebooku priamo USB káblom alebo bezdrôtovo pomocou Wi-Fi. Tlačiareň obsahuje bezpečnostné funkcie, ktoré znižujú riziko úniku dát a neoprávneného prístupu. Tento model ma navyše aj podporu inteligentných asistentov a automatizácie. Ovládanie je pohodlné pomocou ovládacieho panela s prehľadným a intuitívnym užívateľským prostredím, ktoré má podporu lokalizácie do 32 jazykov.

 

 

 zdroj foto: canon

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň Canon Maxify GX3040 tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače 600 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 18 strán v monochromatickom režime alebo 13 strán farebne. Tlač prvého výtlačku trvá približne 8 -9 sekúnd. Kvalita tlače je veľmi dobrá a to pri čiernobielych dokumentoch s výbornou ostrosťou, ale aj farebnej tlači s veľmi dobrým kontrastom a sýtosťou. Vďaka pigmentovým atramentom nedochádza k rozpíjaniu a rozmazávaniu. Výtlačky sú v profesionálnej kvalite.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť a moderný dizajn

- funkcie 3 v 1

- bohatá konektivita

- podpora tlače z mobilných zariadení a Cloudu

- kvalita a rýchlosť tlače

- podpora inteligentných asistentov

- jednoduché ovládanie

- tankový systém dopĺňania atramentov

- široká škála podporovaných typov papiera

- nízke náklady na tlač

- bezpečnostné funkcie

  

Mínusy tlačiarne

- neobsahuje ADF

 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň tlačí pomocou systému CMYK so štyrmi atramentami. Používajú sa kvalitné pigmentové atramenty vo fľaštičkách s označením GI-46BK, GI-46C, GI-46M a GI-46Y (čierny, azúrový, purpurový a žltý atrament). Vyťaženosť náplní je 6 000 strán pre čierny atrament a 14 000 strán pre farebné atramenty. Dopĺňanie do nádržiek tankového zásobníka je jednoduché a pohodlné.   

Zhodnotenie na záver

Napriek trochu vyššej cene zariadenia sa jedná z dlhodobého hľadiska o ekonomicky úspornú univerzálnu tlačiareň. Nízke náklady na tlač, kvalita výtlačkov a dobrá konektivita spolu s výbornou efektivitou predurčujú tento model do dynamickej pracovnej skupiny. Príjemný dizajn a kompaktná veľkosť sú ďalšími plusmi. Vďaka PosterArtist Web (webová aplikácia) môžete vytvárať atraktívne plagáty bez toho, aby ste potrebovali profesionálne grafické nástroje a skúsenosti. Pomocou rôznych šablón, automatického dizajnu a bezplatnej fotobanky môžete tvoriť zaujímavé propagačné a prezentačné materiály.