Kancelária

Canon Pixma G640

Doteraz sme do domácností alebo malých kancelárií vyberali tlačiarne so štyrmi samostatnými farbami. Spoločnosť Canon nedávno predstavila prvú multifunkciu so šiestimi atramentmi. Ide o modernú tlačiareň s tankovým zásobníkom, ktorá spája kvalitnú tlač, pohodlnú bezdrôtovú konektivitu s veľmi dobrým pomerom výkonu, nákladov na tlač a ceny. Je vhodná na tlač veľkého objemu pri zachovaní veľmi nízkych nákladov.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria/ Pixma Cloud Link/ Amazon Alexa/ Google Asistent
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 445 mm
Hĺbka: 340 mm
Výška: 167 mm
Hmotnosť: 6,6 kg

 

Dizajn

Multifunkcia Canon PIXMA G640 je prispôsobená presne pre tankový systém po oboch stranách. Predná časť zariadenia obsahuje výstupný zásobník papiera a tankové zásobníky atramentu. Na jednej strane je zásobník s dvomi nádržkami a na druhej zásobník so štyrmi nádržkami na atramenty. Horná časť je už typicky rozdelená pre plochý skener s krytom a ovládaciu časť. Na nej sa nachádza malý 2-riadkový displej a ovládacie tlačidlá. Zadná časť je vyhradená pre vstupný podávač papiera. Tlačiareň má jemne zaoblené hrany. Dizajn je jednoduchý a pôsobí moderne. Tmavosivé plasty sú pevné a počas prevádzky je zariadenia stabilné. Továrenské spracovanie je kvalitné. Čo sa týka dizajnu, veľkosti a spracovania niet čo tejto multifunkcii vytknúť.

Funkcie

Hlavnými kladmi tejto tlačiarne je spojenie troch plnohodnotných funkcií tlač, kopírovanie a skenovanie v jednom kompaktnom zariadení. Kapacita atramentov pre tankový systém je prispôsobený veľkému objemu tlače. Funkčnosť zariadenia naplno využite spolu s bezdrôtovou konektivitou pomocou Wi-Fi. Tá otvára možnosti tlače z mobilných zariadení a využívanie technológií AirPrint, Mopria, Pixma Cloud Link a PictBridge Wi-Fi. Pomocou aplikácie HP Smart dostanete správu tlače na novú úroveň. Navyše má model Canon Pixma G640 podporu pre hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Asistent. Rozšírenie funkcií získate aj pomocou aplikácií Canon Print Inkjet/ Selphy, Creative Park a Easy PhotoPrint Editor.

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou pomocou dvoch tlačových hláv FINE s automatickým zarovaním. Za minutú vytlačí 3,9 strany v čiernobielom alebo farebnom režime v rozlíšení až 4 800 x 1 200 Dpi. Zadný podávače pre vstup papiera má kapacitu 100 hárkov papiera. Zariadenie tlačí na širokú škálu rôznych typov papiera (obyčajný papier, fotografický papier Pro Luster, lesklý fotografický papier Plus II, matný fotopapier, lesklý fotografický papier, papier s vysokým rozlíšením, pololesklý fotografický papier Plus, drsný umelecký papier premium, prelepovací fotografický papier, magnetický fotografický papier, nažehľovacie fólie na tmavé tkaniny, nažehľovacie fólie na svetlé tkaniny, obojstranný matný papier, pohľadnica, kartónové štítky, Canon Red Label Superior, kancelársky farebný papier (Canon Oce). Veľkosť papiera je limitovaná na max. formát A4.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- moderný dizajn
- kompaktná veľkosť
- bezdrôtová konektivita
- funkcie All-in One
- tankový systém so 6-timi atramentmi
- smart funkcie
- podpora hlasových asistentov
- nízke náklady na tlač

Mínusy tlačiarne

- bez automatickej obojstrannej tlače (iba manuálne)
- nepodporuje LAN pripojenie

 

Náplne do tlačiarne

Kvalita tlače je vynikajúca vďaka 6-tim samostatným atramentom s vysokou vyťaženosťou. To prispieva k vylepšenému farebnému gamutu. Pomocou jednej sady fľaštičiek vytlačíte až 3 800 fotografií formátu 4 x 6“ (10 x 15 cm). Atramentové náplne majú označenie: Canon Pixma GI-43 (BK), GI-43), GI-43 (M), GI-43 (Y), GI-43 (R)) a GI-43 (GY).

Zhodnotenie

Multifunkcia Canon PIXMA G640 je univerzálna farebná tlačiareň so šiestimi farebnými atramentmi. Okrem klasického farebného systému CMYK sú tu ešte dva atramenty červený a sivý, pre širší farebný gamut a vysokú kvalitu tlače fotografií. tento model je ideálny tam, kde je potrebná vysoká kvalita tlače vo veľkom objeme s nízkymi nákladmi. Zariadenie síce nepodporuje automatickú obojstrannú tlač, ale viete si ju navoliť manuálne. Cena sa pohybuje nad 200 €. Táto novinka má šancu zaujať nielen domácich používateľov, ale aj menšie kancelárie.