Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP OfficeJet 8013

Ak tlačíte väčšie množstvo dokumentov v domácnosti alebo podnikáte, určite oceníte kvalitnú tlačiareň. Model HP OfficeJet 8013 dokáže pokryť potreby viacerých užívateľov v menšej kancelárii. V jednom zariadení zastrešuje 3 plnohodnotné funkcie pre farebnú tlač, kopírovanie a skenovanie. V dnešnej dobre už sa nezaobídeme bez bezdrôtového pripojenia a podpory tlače z mobilných zariadení, čo multifunkcia ponúka. Inteligentných funkcií, ktoré môžete využiť je ešte oveľa viac. Za dostupnú cenu dostanete kvalitnú a rýchlu tlač v kompaktnom zariadení, ktoré má  k tomu všetkému aj atraktívny, moderný dizajn.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma, domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 460 mm
Hĺbka: 341 mm
Výška: 234 mm
Hmotnosť: 8,2 kg

Moderný dizajn

Multifunkcia má príjemný dizajn s ktorým sa dostali do portfólia HP niektoré minuloročné modelové rady. Užívatelia určite ocenia kompaktné rozmery, výbornú ergonómiu a moderný vzhľad. V trojfarebnej kombinácii sivej pôsobí zariadenie sviežo a zapadne do každej modernej kancelárie. Pekným prvkom je dobre umiestený dotykový displej s možnosťou naklápania. Hrany tlačiarne sú jemne zaoblené. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov na 35 strán. Na prednej strane je umiestený už spomínaný 2,2“ LCD displej a pri ňom s prístupom zvrchu jediné tlačilo pre zapnutie. Vedľa displeja, ktorý môžete jemne naklopiť alebo nechať zvislo zaklopený, sú dve stavové diódy. Na čelnej strane už nájdete iba strieborné logo výrobcu. V spodnej časti je vstupný zásobník na papier a nad ním výstup papiera. Konektor pre zapojenie do elektrickej siete a USB kábel je v zadnej časti. Multifunkcia neobsahuje pripojenie k LAN sieti. Továrenské spracovanie je kvalitné a použité plasty sú pevné. Počas prevádzky je tlačiareň stabilná. 

Funkcie

Hlavným benefitom tohto modelu je multifunkčnosť zariadenia typu All-in-One pre tlač, kopírovanie a skenovanie v jednom. Podpora bezdrôtového pripojenia a možnosť diaľkového ovládania z mobilných zariadení sú veľkým plusom. S tým sú spojené inteligentné funkcie, ktoré môžete pomocou aplikácie HP Smart využívať. Nesmieme zabudnúť na funkcie automatická obojstranná tlač a automatický podávač dokumentov, ktoré vám ušetria čas. Pomocou jednoduchého ovládania na dotykovom displeji pohodlne nastavíte tlačové úlohy. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcie HP OfficeJet 8013 tlačí v maximálnom rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 18 strán v monochromatickom režime alebo 10 strán farebne. Maximálna vstupná kapacita papiera je 225 hárkov a pre výstup je to 60 hárkov formát A4. Tlačiareň podporuje širokú škálu rôznych typov papiera na ktoré tlačí a to: obyčajný kancelársky papier, fotopapiere HP, matný brožúrový alebo profesionálny papier HP, matný prezentačný papier HP, lesklý brožúrový alebo profesionálny papier HP, iné fotopapiere pre atramentové tlačiarne, iné matné papiere pre atramentové tlačiarne, iné lesklé papiere pre atramentové tlačiarne, hrubý obyčajný papier, ľahký alebo recyklovaný obyčajný papier, brožúrový papier HP s trojnásobným skladaním, lesklý papier, obálky, kartotékové lístky a vizitky. Tlačí bezokrajovo do max. formátu A4. Odporúčaný mesačný objem tlače je 800 strán a maximálne vyťaženie 20 000 strán tlače. Tlačiareň tlačí atramentovou technológiou a kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a to nie len pri čiernobielych dokumentoch, ale aj pri farebnej tlači fotografií a obrázkov. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- moderný dizajn
- kompaktné rozmery  a ergonómia
- multifunkčnosť  All-in-One (tlač, skener, kopírka)
- farebná tlač
- duplex (automatická obojstranná tlač)
- ADF (automaticky podávač dokumentov)
- Wi-Fi (podpora tlače z mobilných zariadení)
- kvalita tlače
- cena

Mínusy tlačiarne

- neobsahuje pripojenie k LAN sieti 
- používa atramentové kazety
- kapacita na výstupe 


Náplne do tlačiarne

Model HP OfficeJet 8013 používa k tlači 4 samostatné atramentové kazety systém CMYK. Náplne s označením HP 912 azúrová, purpurová, žltá majú vyťaženosť 315 strán a čierna náplň HP 912 má vyťaženosť 300 strán. Do tlačiarne môžete použiť okrem štandardných náplní aj veľkokapacitné náplne XL s kapacitou 825 strán pri 5 % pokrytí. 

Zhodnotenie

Farebná multifunkcia HP OfficeJet 8013 vytlačí ostré farebné a čiernobiele výtlačky veľmi dobrou rýchlosťou pre vašu domácu kancelária alebo malú firmu. Obsahuje najmodernejšie inteligentné funkcie, ktoré vám uľahčia tlač, vrátane inteligentných úloh jedným dotykom pomocou aplikácie HP Smart. Tento model je kompatibilný so službou HP Instant Ink Service (ak je podpora v danej krajine). Za dostupnú cenu tak používateľ získa univerzálne zariadenie typy All-in-One v modernom dizajne. Ako mínus vidíme absenciu pre zapojenie do LAN siete a používanie atramentových kaziet. Ocenili by sme modernejší tankový systém.