Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Lexmark MC3224dwe

Štýlová multifunkcia s výborným výkonom

Spoločnosť Lexmark uviedla na trh novú produktovú radu tlačiarní GO Line, kam patrí aj veľmi zaujímavý model Lexmark MC3224dwe. Ide o farebnú multifunkciu, ktorá tlačí laserovou technológiou vo vysokej kvalite. Svojím výkonom dokáže pokryť potreby menšej firmy, domácej kancelárie alebo kancelárie živnostníka. Táto multifunkcia má všetko, čo môže potrebovať aj náročný požívateľ a navyše sa predáva s dostupnou cenovkou. V pomere výkon, kvalita tlače a cena o nej určite stojí uväzovať. Čo všetko ponúka vo veľmi peknom modernom prevedení?

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domáca kancelária/ malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 394 mm
Hĺbka: 411 mm
Výška: 307 mm
Hmotnosť: 18,2 kg

 

Štýlový moderný dizajn

Multifunkcia má kompaktné rozmery a veľmi pekný moderný dizajn. Plasty sú pevné a továrenské spracovanie veľmi kvalitné. V dvojfarebnej kombinácii bielej a tmavosivej pôsobí zariadenie sviežo a štýlovo. Hrany sú jemne zaoblené a ergonómia je na veľmi dobrej úrovni. Horná časť patrí plochému skeneru s rovným krytom a hneď pod ním sa nachádza výstup pre papier. Predná časť sa vyhradená pre dotykový LCD displej, pomocou ktorého sa multifunkcia zapína a ovláda. Pod ním je priestor pre 4 samostatné tonerové kazety s uzatváracím krytom a spodná časť je vyhradená pre výstupný zásobník papiera. V zadnej časti zariadenia sú konektory pre USB a ethernet kábel. Nachádza sa tam aj odpadová nádobka pre zvyškový toner. Celkový dizajn je minimalistický a veľmi príjemný.

 

 

Množstvo funkcí aj tých bezpečnostných 

Všetko potrebné pre tlačové úlohy v malom pracovnom tíme táto multifunkcia hravo zvládne. O svižný chod sa stará 1 GHZ procesor a 512 MB pamäť. V jednom zariadení ponúka 3 plnohodnotné funkcie. Okrem farebnej tlače aj farebné kopírovanie a skenovanie. Nechýba podpora mobilnej tlače prostredníctvom Google Print, AirPrint a Mopria. Skenovať môžete priamo do e-mailu, cloudu a mobilných zariadení. Bohatá konektivita je zastúpená klasickým USB zapojením pomocou kábla do pc, pripojením zariadenia pomocou ethernet kábla do LAN siete a nechýba, ani podpora bezdrôtovej tlače pomocou štandardného pripojenia Wi-Fi. Pre rýchlu tlač s úsporou papiera ponúka multifunkcia automatickú obojstrannú tlač. Model Lexmark MC3224dwe patrí do rady GO Line, ktorá je priateľská k životnému prostrediu a obsahuje unikátny režim úspory energie. Užívateľské prostredie je intuitívne a v lokalizovanom menu sa pohybujete pomocou dotykového displeja s uhlopriečkou 2,8“. Na veľmi dobrej úrovni sú bezpečnostné funkcie, ktoré okrem iného spĺňajú aj prísne normy Európskej únie tykajúce sa GDPR (ochrana osobných údajov). Zariadenie má funkciu nastavenia osobného PIN prístupu pre tlačové úlohy a ďalšie možnosti nastavenia bezpečnej tlače. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Zariadenia pracuje svižne a za minútu dokáže vytlačiť 22 strán vo farebnom alebo monochromatickom režime. Rozlíšenie tlače je 600 Dpi. Doba tlače prvej strany je približne 11 sekúnd. Vstupný zásobník má kapacitu 250 hárkov papiera a na výstupe je to 100 listov. Odporúčaný mesačný objem tlače je 600 až 1 500 strán. To je vyťaženie pre menšiu pracovnú skupinu do kancelárie, kde sa pravidelne tlačí alebo do viacčlennej domácnosti. Maximálne vyťaženie, ktoré zariadenie zvládne je až 30 000 strán. Samozrejme táto hodnota je uvádzaná pre mimoriadne jednorazové obdobie a nie pre pravidelné mesačné zaťaženie zariadenia. Kvalita monochromatickej aj farebnej tlače je na výbornej úrovni. Dokumenty s grafikou a obrázkami dosahujú výborne farebné podanie a čiernobiele dokumenty majú veľmi dobrú ostrosť aj s menším písmom. Tlač fotografií nie je silná stránka tohto zariadenia, pretože tento model je primárne určený pre tlač dokumentov do firemného prostredia. 


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktné rozmery
- moderný dizajn
- rýchlosť a kvalita tlače
- farebná tlač
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- multifunkčnosť (3 v 1)
- skenovanie do e-mailu, mobilných zariadení
- veľký prehľadný displej
- bohatá konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- lokalizácia menu do SK/ CZ

Mínusy tlačiarne

- nemá priame USB pre pripojenie flashdisku 
- kapacita papiera na výstupe
- absencia automatického podávača dokumentov (ADF)
- zatiaľ nepodporuje alternatívne náplne


Náplne do tlačiarne

Multifunkcia používa pre tlač 4 samostatné tonerové kazety: azúrová, purpuroví, žltá a čierna. Kapacita náplní je 1 500 strán A4 pri 5 % pokrytí. Výmena je jednoduchá a zaberie len pár sekúnd. Pokiaľ dôjde niektorý z farebných tonerov multifunkcia stále dokáže tlačiť v monochromatickom režime čiernobiele dokumenty.

Zhodnotenie

Multifunkcia Lexmark MC3224dwe je kombinovaným zariadením pre tlač, kopírovanie a skenovanie vo vysokej kvalite v monochromatickom aj farebnom režime. Výkonom zvládne tlačové úlohy v malej firme alebo náročnejšej domácnosti. Prakticky jej nechýba nič podstatné. Má skvelú konektivitu, funkcie zabezpečenia vo firme a možnosti bezdrôtovej tlače a tlače z mobilných zariadení. K plusom patrí podpora automatickej obojstrannej tlače a kladné hodnotenie si zaslúži ja moderný, štýlový dizajn. Naopak mínusom je menšia kapacita papiera na výstupe 100 listov a priemerná na vstupe 250 listov. Chýba nám automatický podávač dokumentov pri skenovaní, čím by sa zvýšila rýchlosť pracovných úloh. Pre tento model zatiaľ nie sú na trhu kompatibilné alternatívne náplne, ktorými by sa náklady značne znížili. Originálne náplne napriek vysokej kvalite prinášajú aj vyššiu cenu za tlač jednej strany.

Tip pre vás

Ak je pre vás automatický podávač dôležitý, môžete sa pozrieť na skoro totožný model Lexmark MC3224adwe. Ten už obsahuje aj automatický podávač dokumentov (ADF). Za túto funkciu si priplatíte si približne 50 €.