Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Vyskúšali sme Canon iR-2520

Canon iR-2520

Multifunkcia s možnosťou konfigurácie

Pre stredne veľké pracovné skupiny v podnikovom alebo firemnom prostredí, kde sa vyžaduje efektívna rýchla tlač a nízke náklady sa uplatní multifunkcia výrobcu Canon. Okrem výborného pracovného výkonu a kvality tlače ponúka ešte jedno cenné plus a tým sú rozsiahle možnosti konfigurácie.

 

Stručná charakteristika

Laserová monochromatická tlačiareň/ A3/ 600 dpi × 600 dpi, 1200 dpi × 1200 dpi (len UFRll-LT)/ max. 128 g/m²/ Duplex/ USB/ LAN (RJ-45)

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 565 mm x šírka 680 mm x výška 681 mm (s krytom skla)
Hĺbka 565 mm x šírka 689 mm x výška 771 mm (s podávačom DADF)/ hmotnosť  50,5 kg

Dizajn

Hľadať originalitu alebo nadštandardne moderný dizajn pri tomto zariadení je zbytočné. Ide o typického zástupcu tlačiarne do podnikového prostredia a o tom svedčí nielen dizajn, ale aj veľkosť. Hoci ide o konfigurovateľné zariadenia, veľkosť je práve parametrom, ktorým sa  podľa konfigurácie pridávaním modulov môžete dostať z priemernej veľkosti až po naozaj veľké zariadenie, ktoré už v kancelárií zaberie dosť priestoru. Práve voliteľné doplnky sú tým najzaujímavejším, čo toto podnikové riešenie pre tlač ponúka. Môžete začať so základnou zostavou a s rozširovaním pracovnej skupiny si zároveň rozširovať aj zariadenie. Základná jednotka alebo skôr základná multifunkcia je v typickej svetlej farbe v kombinácii s tmavšou sivou. Ergonomicky jemne zaoblené hrany a veľmi dobre rozmiestnené ovládacie prvky na paneli ku ktorému je komfortný prístup určite oceníte. Ovládací panel je v miernom uhle a pristúp k nemu je pohodlný, ako aj celkové ovládanie vďaka veľkému prehľadnému dotykovému LCD displeju. Ten zaberá značnú časť ovládacieho panelu. Hneď vedľa neho sú tlačidlá a numerická klávesnica. Na paneli nájdete aj bezpečnostný prvok, ktorým je tlačidlo ID pre pristúp k tlači. Táto bezpečnostná funkcia znamená, že výtlačky sa zdržia, pokiaľ sa používateľ neidentifikuje pomocou kódu PIN. Vďaka tomu sa nedostanú dokumenty vo výstupných zásobníkoch do rúk iných osôb.

Funkcie

Ide o multifunkciu, ktorá vám ponúkne čiernobielu tlač, kopírovanie a farebné skenovanie. Voliteľne k tomu môže obsahovať aj odosielanie  i-Send a fax. Tento model pripojíte pomocou USB káblu a pre zapojenie do siete využíva LAN (RJ45). Po pripojení do vašej siete vám IW Managment Console-iWMC (konzola pre správu  IW)umožní spravovať a monitorovať celú skupinu pripojených zariadení z jedného riadiaceho bodu. Veľmi dôležitým prvkom v rámci podnikovej siete je bezpečnosť. Model Canon iR-2520obsahuje bezpečnostnú funkciu ID, ktorá tlač pozdrží do chvíle kým  ju užívateľ povolí kódom PIN. Takto sa do výstupných zásobníkov nedostane žiaden dôležitý dokument pre nepovolanú osobu. Kapacita chránených dokumentov je až 100 strán. Ďalšou možnosťou je kombinácia ochrany kódom spolu s kartovými zabezpečovacími systémami  riešením Canon uniFlow. Po dokončení tlače  sa dokumenty v rámci ochrany automaticky vymažú. Hoci tento model nedisponuje možnosťou bezdrôtového pripojenia  pomocou Wi-Fi, čo sa týka funkcií v podnikovej sfére si stojí výborne.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň je navrhnutá pre efektívny výkon vo vysokom pracovnom nasadení  s optimalizovaním nákladov. Za  minútu dokáže vytlačiť 20 strán čiernobielo vo formáte A3 a maximálna kapacita papiera pre tlač môže dosiahnuť konfiguráciou až 2 000 listov. Skenovanie vďaka  voliteľnému farebnému odosielaniudosahuje rýchlosť a efektivitu  farebného skenu na rôzne cieľové miesta. Kvalita tlače je výborná s rozlíšením  600 dpi × 600 dpi, 1200 dpi × 1200 dpi (len UFRll-LT). Prvý výtlačok dokáže tlačiareň vyprodukovať za čas 6,4 sekundy. Nechýba ani automatická obojstranná tlač. Kapacitu vstupného zásobníka môžete podľa konfigurácie navýšiť z 250 listov až na 2 000 listov.

 

Plusy tlačiarne

- vysoký výkon
- rýchla kvalitná tlač
- bohaté možnosti konfigurácie
- voliteľné príslušenstvo
- bezpečnostné funkcie pre vysokú ochranu
- kvalitné továrenské spracovanie

Mínusy tlačiarne

- zvyšovaním konfigurácie sa zvyšuje hmotnosť a rozmery
- cena

Náplne do tlačiarne

Model Canon iR-2520 využíva pre tlač laserový čierny toner Canon C-EXV33 s kapacitou 14 600 strán. Zníženie nákladov môžete dosiahnuť používaním alternatívneho toneru, ktorý je plne kompatibilný s týmto typom modelom multifunkcie a okrem zhodnej kapacity sa vyrovná originálnemu toneru aj vysokou kvalitou.

Zhodnotenie

Najväčším plusom tejto laserovej multifunkcie sú bohaté možnosti konfigurácie a voľba voliteľného príslušenstva. Hneď v závese za tým je vysoký stupeň ochrany tlače v sieti bezpečnostnými funkciami. Výborná kvalita a pri dobrom nastavení nízke náklady, spolu s efektivitou tlače, sú tým pravým pre malé a stredne veľké pracovné skupiny.

Tip pre vás

V podnikovom prostredí je veľmi žiadaným voliteľným príslušenstvom čítačka kariet Canon F1-Systém na fyzický prístup na karty, ktorý obmedzuje systémový prístup pre oprávnených používateľov a zošívačka J1. Zošíva pre vnútornú dokončovaciu jednotku B1. Možnosti  príslušenstva a celkovej konfigurácie sú  tak bohaté, že si môžete zakúpiť základ a po čase sa dostať na absolútne prepracovanú multifunkčnú tlačiareň pre veľkoobjemovú tlač v rozširujúcej sa firme.