Kancelária a škola

Canon imageRUNNER 2425/ 2425I

Monochromatická laserová multifunkcia model Canon imageRUNNER 2425/ 2425I je robustnou novinkou pre firmu, kde sa tlačí a skenuje veľký objem tlače. Je ideálnym riešením do kancelárie malej až stredne veľkej firmy, kde sa kladú vysoké nároky na tlačové úlohy. Tejto výkonnej tlačiarni nechýba žiadna dôležitá funkcia. Dokáže kvalitne a spoľahlivo pracovať na zadaných úlohách. Neobmedzuje ju ani dlhý čas bez prerušenia prevádzky. Vďaka rozšíreným možnostiam personalizácie funkcií a pohodlnému ovládaniu s ňou budú používatelia efektívne pracovať. Pre citlivé dokumenty, ktoré potrebujete vo firme tlačiť obsahuje výborne navrhnuté viacúrovňové zabezpečenie ochrany.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A3/ A3+
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 627mm
Hĺbka: 665 mm
Výška: 149 mm
Hmotnosť: 39,2 kg

 

Dizajn v masívnom prevedení

Zariadenie má robustnú konštrukciu so stabilnou základňou, ktorá hravo zvládne aj náročnú prevádzku. V spodnej časti sa nachádza šuplíkový vstupný zásobník na papier s kapacitou 330 listov. Túto kapacitu je možné rozšíriť pridávnym vstupným zásobníkom až na maximálne 580 hárkov na vstupe. Nad zásobníkom je otvárací kryt, kde sa nachádza tlačový mechanizmus a tonerová kazeta, ktorá sa vyberá veľmi pohodlným systémom. Priamo nad otváracím krytom už máme výstup s kapacitou 250 listov. Priestor medzi výstupným zásobníkom a častou pre tonerovou kazetou je vyhradený pre panel. Na jeho ľavej strane je umiestený ovládací panel na ktorom je farebný 7“ (17,8 cm) WVGA displej s dotykovým ovládaním, numerická klávesnica, ovládacie tlačidlá a stavové diódy. Bočná strana ovládacieho panela obsahuje USB port pre priamu tlač. Pravá strana obsahuje bezpečnostnú časť pre čítačku ID kariet. Horná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom predlôh. Na zadnej strane sa nachádzajú porty pre zapojenie do elektrickej siete, pripojenie USB káblom a ethernet port pre pripojenie do LAN siete. Továrenské spracovanie je kvalitné. Zariadenie má oceľovú konštrukciu a pevné plasty. Tlačiareň je v kombinácii bielej a tmavo sivej, čím pôsobí decentne v pracovnom priestore. Má veľmi dobrú ergonómiu a komfortný prístup ku všetkým ovládacím prvkom aj k manipulácii so spotrebným materiálom.

 

                                         

 zdroj foto:canon.com

 

Funkcie s možnosťou personalizácie

Už pri prvom pohľade na veľký displej a ovládacie prvky je jasné, že tlačiareň bude ponúkať dosť funkcií pre tlačové úlohy. Okrem monochromatickej tlače, kopírovania a skenovania obsahuje aj fax a funkcie pre faxové služby. Nechýba automatická obojstranná tlač (duplex) a automatický podávač dokumentov (ADF) pre vyššiu efektivitu práce. Vďaka konektivite, ktorá je zastúpená pripojením do LAN siete a podporou bezdrôtovej siete LAN a QR kódu je dostupná tlač z mobilných zariadení. Môžete pracovať aj s dokumentmi z cloudových úložísk. Rovnako je možné odosielať skenované farebné dokumenty do Cloudu. Nechýba konverzia naskenovaných dokumentov do formátov PDF, Microsoft Word alebo súborov PowerPoint. Pomocou funkcie Print Hold je možná úprava finálnej podoby dokumentov pred tlačou. Funkcie je možné personalizovať na mieru a podľa najčastejšie používaných funkcií. Veľkým plusom sú možnosti zabezpečenia tlače. Tie zahŕňajú autentifikáciu v zariadení alebo Cloude, centrálnu správu  bezpečnostných nastavení, šifrovanie PDF a PDF s podpisom zariadenia na ochranu údajov, bezpečnostnú tlač s PIN kódom a funkciu vynúteného pozastavenia tlače pre dôvernosť dokumentov, ale aj overenie systému hneď po spustení a ochranu pred neoprávnenými zmenami. Na záver môžeme spomenúť aj veľmi dobrý systém na správu a údržbu, ktorý zahŕňa aj Systém e-Maintenance na diaľkovú diagnostiku, automatizované odpočty meracích prístrojov a monitorovanie stavu spotrebného materiálu. Možnosti nastavenia a využitia funkcií vo firme sú bohaté.

 

zdroj foto: canon.com

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Model Canon imageRUNNER 2425/2425I tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime v rozlíšení tlače 600 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 25 strán vo formáte A4 alebo 12 strán v max. formáte A3. Čas potrebný na zahrievanie je menej než 4 sekundy a tlač prebieha po spustení alebo prebudení zo spánku do 10 - 12 sekúnd. O svižný výkon sa stará 1 GHz procesor Dual Core a 2 Gb RAM. Kvalita tlače je výborná.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- pevná stabilná konštrukcia
- ergonómia
- funkcie 4 v 1 (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- komfortné ovládanie pomocou dotykového displeja
- bohaté funkcie a možnosti personalizácie
- viacúrovňové zabezpečenie ochrany 
- rýchlosť a kvalita tlače
- bohatá konektivita
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- kapacita na vstupe s možnosťou rozšírenia

 

Mínusy tlačiarne

- iba ČB tlač 
- neobsahuje samostatný modul Wi-Fi (vytvorenie pomocou LAN)
- vyššia cena

 

Náplne do tlačiarne

Monochromatická multifunkcia Canon imageRUNNER 2425/ 2425I tlačí pomocou čiernej tonerovej kazety Canon C-EXV 60, ktorý má kapacitu 10 200 strán. Výmena toneru je jednouchá a zvládne ju každý.

 

Zhodnotenie

Táto konštrukčne robustná multifunkcia dokáže svojim výkonom pokryť požiadavky vyťaženej pracovnej skupiny v malej až stredne veľkej firme. Všade tam, kde sa tlačí veľký objem tlače, vyžadujú sa rozšírené funkcie pre správu tlačových úloh a kde sa kladie veľký doraz na rýchlosť a kvalitu. To všetko tlačiareň v sebe zahŕňa a navyše dokáže pracovať aj s citlivými dokumentmi, ktoré môžete zabezpečiť širokou škálou bezpečnostných funkcií. Ak si vystačíte v kancelárii bez farebnej tlače mohol by vám tento model doniesť do kancelárie vysokú produktivitu a efektívnosť pracovných úloh.