Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

OKI Pro 6410 NeonColor

Tlačiareň s neónovým tonerom pre kreatívcov

Monochromatické tlačiarne, multifunkcie, či už atramentové, laserové alebo farebné, dnes nájdeme v ponuke skoro všetkých renomovaných výrobcov tlačiarní. Pre fotografov a kreatívnych užívateľov sú dostupné zariadenia s vyšším počtom atramentových náplní, s pridaným špeciálnym  fotografickým atramentom alebo dokonca s originálnym bielym atramentom. Čo však len tak na trhu s tlačiarňami nenájdete je tlačiareň, ktorá používa k tlači neónový toner. Práve takým zariadením je model OKI PRO 6410 NeonColor z portfólia spoločnosti OKI. Je na trhu už určitý čas a má veľmi dobré hodnotenie od užívateľov. Táto inovácia od OKI v podobe LED tlačiarne, ktorá dokáže využívať pri tlači fluorescenčné tonery s vysokým jasom, našla uplatnenie hlavne pre grafikov a dizajnérov. Vďaka širokej škále možností využitia farebného spektra NeonColor nájde takéto zariadenie uplatnenie pri originálnej potlači na textil, reklamné predmety alebo obalový materiál. Čo všetko táto unikátna LED tlačiareň dokáže, sme zhrnuli v krátkej recenzii.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: LED plnofarebná, digitálna, elektrofotografická
Použitie firma/ domácnosť : grafické, foto štúdio, marketingová, reklamná firma 
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: nie
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 435 mm
Hĺbka: 546 mm
Výška: 340 mm
Hmotnosť: 26 kg
 

Robustný dizajn so stabilnou konštrukciou

Čo sa týka dizajnu, tlačiareň ničím neodbočuje zo série farebných LED zariadení spoločnosti OKI. Je zachovaný jednotný dizajn. Ide o rozmernejšie zariadenie, pre ktoré je potrebné vyhradiť trochu viac priestoru. Svojím robustným vzhľadom už na prvý pohľad presvedčí o stabilite pri tlači. Tá je výborná aj v náročnej prevádzke. V hornej časti sa nachádza výstup papiera. Celá vrchná časť je farebne odlíšená tmavomodrou farbou, od ostatnej bielej časti zariadenia. Plasty sú pevné a spracovanie je na vysokej úrovni. Vrchná časť je vpredu jemne zaoblená v miernom uhle. Nachádza sa tam displej a niekoľko ovládacích tlačidiel. Po otvorení hornej časti sa dostanete k 4 samostatným tonerom. Predná časť ukrýva hlavný, vstupný zásobník na papier, ku ktorému sa dostanete po otvorení krytu.Pod ním nájdete voliteľný zásobník. Porty pre zapojenie do elektrickej a LAN siete sú v zadnej časti tlačiarne, kde nájdete aj hostiteľský USB port. Prístup k ovládaniu, manipulácia s papierom a výmena tonerov sú dostupné a užívateľsky pohodlné. Celkový dizajn hodnotíme, ako dobrý aj keď sa nedá povedať, že by išlo vyslovene o štýlové, moderné zariadenie. Osobne nás prekvapila aj robustnosť zariadenie, pri ktorej by sa dalo očakávať, že tlačiareň zvládne aj formát A3. Bohužiaľ maximálny formát tlače je A4.
 
 
 
 

Unikátna funkcia tlače  s pridanou hodnotou 

 
Keďže nejde o multifunkciu, ponúka model OKI Pro 6410 NeonColor jednu, zato unikátnu funkciu a to farebnú tlač neónovými tonermi. Ďalším  benefitom je široká škála materiálov, na ktoré dokáže tlačiareň tlačiť. Systém akým zariadenie tlačí, nie je obmedzený štandardným farebným spektrom CMY. Využíva pre dosiahnutie tlače s vysoko jasnými fluorescenčnými efektmi, žltý, purpurový, azúrový a čierny alebo biely toner. Ten je rýchlo vymeniteľný podľa toho, na aké pozadie (svetlé, tmavé) sa bude tlačiť. V zariadení sa nachádzajú preto iba 4 sloty na tonery, 3 x farebný a 1 x voliteľný čierny/ biely. Neónové tonery majú vlastnosť, ktorou dodávajú farbám žiarivý neónový efekt. Tlačiareň OKI Pro 6410 NeonColor dokáže práve touto vlastnosťou tlače, pokryť potreby a požiadavky aj náročných užívateľov v odvetí reklamy a marketingu. Okrem klasického pripojenia k počítaču pomocou usb kábla, obsahuje zariadenie aj ethernetové port pre zapojenie do LAN siete. Samozrejme, že pre túto možnosť nechýbajú, ani pokročilé sieťové a bezpečnostné nastavenia a MAC, IP filtrovanie. Ram pamäť je štandardne 256 MB s možnosťou rozšírenia max. 768 MB. Multifunkčný zásobník papiera je nastaviteľný podľa potrieb do max. veľkosti papiera formát A4.
 
 
 

Rýchlosť a vysoká kvalita tlače

 
Za minútu dokáže tlačiareň OKI Pro 6410 NeonColor vytlačiť 34 strán pomocou digitálnej LED technológie. Tlač prvej farebnej  strany trvá približne 9 sekúnd. Doba potrebná na zohriate po zapnutí je 60 sekúnd, z úsporného režime je to do 35 sekúnd. Procesor s frekvenciou 533 Mhz zvláda svižný, bezproblémový chod zariadenia. Rozlíšenie tlače viacúrovňovou technológiou ProQ2400 je 1 200 x 600, 600 x 600 Dpi s automatickým vyvážením farieb. Vstupná kapacita papiera je štandardne 300 hárkov plus 100 hárkov  voliteľný zásobník. Tlačiareň ponúka rozšírenie prídavným príslušenstvom, medzi ktoré patrí aj prídavný zásobník s kapacitou 530 hárkov papiera na vstupe. Týmto sa dostanete na celkom príjemnú kapacitu papiera na vstupe. Výstupná kapacita je 250 hárkov lícom nadol, 100 hárkov lícom nahor. Kvalita výstupnej tlače vo vysokom rozlíšení v neónových farbách je mimoriadne dobrá. Možnosti použitia tlačiarne od bežnej tlače v zaujímavých farbách sa posúvajú k tlači bielym tonerom, viditeľným pod UV svetlom. Nechýba možnosť vytvárať zaujímavé 3D efekty pre reklamné, marketingové účely a akcie. 
 
  
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie (pevné plasty, odolné súčiastky)
- vysoká stabilita počas prevádzky
- unikátna farebná tlač neónovými tonermi
- LAN
- voliteľný čierny alebo biely toner (potrebná výmena)
 
Mínusy tlačiarne
 
- max. formát A4
- bez Wi-Fi
- robustný vzhľad a väčšie rozmery
- náročnejšie nastavenie tlače
 
 
 Neónové náplne do tlačiarne
 
LED tlačiareň OKI Pro 6410 NeonColor používa pre tlač 4 + 1, špeciálne neónové tonery s označením: čierny toner OKI 46298005, žltý neónový  toner OKI 46298001, purpurový neónový toner OKI 46298002, azúrový neónový toner OKI 46298003 (vyťaženosť 6 000 strán) a biely neónový toner OKI 46298004 (vyťaženosť 4 000 strán). Do štyroch vyhradených slotov idú vždy 4 samostatné tonerové kazety. Okrem troch farebných je jeden slot zdieľateľný medzi dvomi tonerovými kazetami a to bielym a čiernym tonerom, podľa potrieb tlače. 
 
Zhodnotenie
 
Napriek veľkosti stále ide o prakticky najmenšie zariadenie, ktoré vám ponúka takýto druh tlače. Zastane si výborne úlohu, ako oveľa drahšie a väčšie profesionálne, veľkokapacitné zariadenia do veľkých firiem. Pre menšie marketingové, reklamné firmy, grafické štúdia, ktoré sa zaoberajú výrobou reklamných predmetov alebo propagáciou je model OKI Pro 6410 NeonColor doslova malý, cenovo dostupný zázrak. 
 
Tip pre vás
 
Tlačiareň zvláda aj tlač na špeciálny, transferový papier, z ktorého sa tlač nasledovne nalistuje na textil, ale aj iné materiály  a povrchy. Napríklad pekný motív alebo reklamný slogan, logo na firemné trička. K tomu je potrebný termolis (termotransférový lis) na nažehľovanie (lisovanie) tepelnej tlače. Ten pomocou regulovaného tepla a tlaku aplikuje tlač z transferového papiera, fólie na iný materiál. Niektoré termolisy obsahujú automatickú funkciu, ktorá sa postará o nastavenie času, tlaku aj teploty podľa materiálu, povrchu. Ak ide o menšie množstvo na textil, zvládne to aj nahriata žehlička.