Kancelária a škola

Lexmark MC2640adwe

Výkonná farebná multifunkcia

Ak hľadáte multifunkčnú tlačiareň s dostatočným výkonom a kvalitným výstupom pre stredne veľkú firmu s vysokým pracovným nasadením, je Lexmark MC264adwe dobrým kandidátom. Nielen kvalitná tlač, ale aj rýchlosť, vďaka výkonnému procesoru Quad Core 1,2 GHz  a štandardnej pamäti 2 084 MB sú zárukou bezproblémového chodu zariadenia. Poradí si aj s náročnými pracovnými úlohami. Tento model podľa výrobcu zvládne zaťaženie max. až 100 000 strán mesačne.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá a stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka:  588 mm
Hĺbka: 462 mm
Výška: 442 mm
Hmotnosť: 27,1 kg

Príjemný dizajn do kancelárie

Multifunkcia Lexmark MC2640adwe má dizajn skôr praktický. V pracovnom prostredí nepôsobí rušivo, práve naopak moderným, ergonomickým vzhľadom a pohodlným ovládaním dostáva punc praktickosti. Ovládací panel je na prednej strane a je k nemu bezproblémový prístup. Môžeme povedať, že tvorí dominantnú časť. Nachádzajú sa tam ovládacie tlačidlá, numerická klávesnica a dotykový, farebný LCD displej s uhlopriečkou 10,9 cm. Zariadenie je kvalitne spracované a príjemný vzhľad dodáva dvojfarebné prevedenie bielej a tmavosivej. Horná časť patrí skeneru s podávačom papiera, vzadu je výstup papiera. Spodná zase vstupnému zásobníku papiera s kapacitou 250 listov. Napriek tomu, že tlačiareň má svoje rozmery, môžeme stále hovoriť o kompaktnom zariadení pre kanceláriu s príjemným dizajnom.

Funkcie 

Modelu Lexmark MC2640adwe nechýba nič dôležité pre tlač v malej alebo stredne veľkej firme. Vyniká v prvom rade výborným výkonom o ktorý sa stará štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,2 GHz a dostatočne veľkou pamäťou 2 084 MB, ktorú môžete rozšíriť až na 6 144 MB. Multifunkcia obsahuje jednoprechodový plochý obojstranný skener s automatickým podávačom  na 100 listov. Podporuje funkciu automatickej obojstrannej tlače a okrem farebnej tlače, kopírovania a skenovania môžete využívať aj fax. Konektivita je výborná a nemusíte sa báť, že budete odkázaný iba na prepojenie USB káblom. V zadnej časti zariadenia sa nachádza port pre ethernet kábel a zapojenie do LAN siete. Nechýba pripojenie pomocou Wi-Fi a možnosť bezdrôtovej tlače z mobilných zariadení. Využiť môžete aj tlač z cloudových služieb. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Najdôležitejšia je výstupná tlač a pre efektívne využitie v náročnom pracovnom prostredí aj rýchlosť. Lexmark MC2640adwe obstojí v tvrdej konkurencii na výbornú. Dosahuje vysokú kvalitu farebnej aj čiernobielej tlače pomocou laserovej technológie a vďaka kalibrácii PANTONE®, integrovaným stránkam s farebnými vzorkami a náhrade farieb Lexmark zaistí profesionálnu, presnú tlač v svojej réžií. Obsahuje integrované nástroje, ktorými môžete manažovať svoju tlač a ušetriť toner. Multifunkcia tlačí v rozlíšení 2 400 x 600 Dpi vo farebnom režime a 1 200 x 1 200 Dpi v čiernobielom režime. Tlač prvej strany trvá približne 8 sekúnd. Za minútu vytlačí tento model 38 strán A4. Pri duplexnej tlači je to 19 strán. Maximálna veľkosť papiera s ktorým dokáže tlačiareň pracovať je formát A4. Ani rýchlosť kopírovania a skenovania vás nebude brzdiť v práci. Pre rýchlu, nepretržitú tlač využijete vstupný zásobník s kapacitou 250 + 1 list štandardne, ktorý môžete rozšíriť až do kapacity 1 450 listov, prídavným zásobníkom. Výstup papiera je 150 strán. Odporúčaná mesačná záťaž je približne 1 500 až 10 000 strán tlače.

 

Plusy tlačiarne

- príjemný, ergonomický dizajn
- kvalitná konštrukcia
- vysoký výkon 
- pohodlné ovládanie
- prehľadný 10,9 cm LCD displej 
- kvalita a rýchlosť tlače
- funkcie
- konektivita
- duplex 
- ADF (automatický podávač)
- možnosť rozšírenia pamäte
- možnosť zväčšenia vstupnej kapacity (prídavný zásobník)
- funkcia zabezpečenia (GDPR ready)

Mínusy tlačiarne

- hmotnosť (pri častom prenášaní)
- väčšie rozmery (pre domácnosť)
- cena náplní

Náplne do tlačiarne

Model Lexmark MC2640adwe tlačí laserovou technológiou pomocou 3 farebných tonerov  a 1 čierneho toneru (CMYK). Štandardne majú tonerové kazety kapacitu 6 000 strán pre čierny toner a 2 300 strán pre farebné tonery. Veľkokapacitné tonerové kazety majú vyťaženosť 8 000 strán čierny toner a 3 500 strán farebné tonery. Spoločnosť Lexmark má v ponuke aj patentované tonerové kazety so zľavou v rámci programu vrátenia. Tie však majú určité obmedzenia. Sú pre jednorazové použitie a vrátenie prázdnych kaziet priamo spoločnosti Lexmark. 


Zhodnotenie

Multifunkcia Lexmark MC2640adwe je veľmi dobrým modelom pre malú až stredne veľkú firmu. Dokáže svojím výkonom a kvalitou pokryť požiadavky v pracovnej skupine, kde je potrebná rýchla tlač vo veľkom objeme, bez zbytočných prestojov. Netvrdíme, že ide o najlepšiu multifunkciu v tejto triede, lebo konkurencia je silná. Celkove však zariadeniu nič podstatné nechýba. Dokáže tlačiť rýchlo, vo vysokej kvalite, má výbornú konektivitu a funkcie. Ako mínus vidíme hmotnosť, preto na prenášanie to nebude tá správna tlačiareň. Ak ju však máte v kancelárii na jednom mieste, nebude to pre vás problém. práve naopak oceníte pevnú, stabilnú konštrukciu

Tip pre vás

Spoločnosť Lexmark je známa svojím ekologickým postojom, a v rámci programu Lexmark Rewards ponúka zdarma tonerové kazety s vysokou kapacitou. Podmienkou je zaviazanie sa používať iba originálny toner a vrátenie prázdnych kaziet spoločnosti na recykláciu. Pre tento model platí 4-ročná záruka, na základe registrácie.