Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Lexmark MC2640adwe

Výkonná farebná multifunkcia

Ak hľadáte multifunkčnú tlačiareň s dostatočným výkonom a kvalitným výstupom pre stredne veľkú firmu s vysokým pracovným nasadením, je Lexmark MC264adwe dobrým kandidátom. Nielen kvalitná tlač, ale aj rýchlosť, vďaka výkonnému procesoru Quad Core 1,2 GHz  a štandardnej pamäti 2 084 MB sú zárukou bezproblémového chodu zariadenia. Poradí si aj s náročnými pracovnými úlohami. Tento model podľa výrobcu zvládne zaťaženie max. až 100 000 strán mesačne.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá a stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka:  588 mm
Hĺbka: 462 mm
Výška: 442 mm
Hmotnosť: 27,1 kg

Príjemný dizajn do kancelárie

Multifunkcia Lexmark MC2640adwe má dizajn skôr praktický. V pracovnom prostredí nepôsobí rušivo, práve naopak moderným, ergonomickým vzhľadom a pohodlným ovládaním dostáva punc praktickosti. Ovládací panel je na prednej strane a je k nemu bezproblémový prístup. Môžeme povedať, že tvorí dominantnú časť. Nachádzajú sa tam ovládacie tlačidlá, numerická klávesnica a dotykový, farebný LCD displej s uhlopriečkou 10,9 cm. Zariadenie je kvalitne spracované a príjemný vzhľad dodáva dvojfarebné prevedenie bielej a tmavosivej. Horná časť patrí skeneru s podávačom papiera, vzadu je výstup papiera. Spodná zase vstupnému zásobníku papiera s kapacitou 250 listov. Napriek tomu, že tlačiareň má svoje rozmery, môžeme stále hovoriť o kompaktnom zariadení pre kanceláriu s príjemným dizajnom.

Funkcie 

Modelu Lexmark MC2640adwe nechýba nič dôležité pre tlač v malej alebo stredne veľkej firme. Vyniká v prvom rade výborným výkonom o ktorý sa stará štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,2 GHz a dostatočne veľkou pamäťou 2 084 MB, ktorú môžete rozšíriť až na 6 144 MB. Multifunkcia obsahuje jednoprechodový plochý obojstranný skener s automatickým podávačom  na 100 listov. Podporuje funkciu automatickej obojstrannej tlače a okrem farebnej tlače, kopírovania a skenovania môžete využívať aj fax. Konektivita je výborná a nemusíte sa báť, že budete odkázaný iba na prepojenie USB káblom. V zadnej časti zariadenia sa nachádza port pre ethernet kábel a zapojenie do LAN siete. Nechýba pripojenie pomocou Wi-Fi a možnosť bezdrôtovej tlače z mobilných zariadení. Využiť môžete aj tlač z cloudových služieb. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Najdôležitejšia je výstupná tlač a pre efektívne využitie v náročnom pracovnom prostredí aj rýchlosť. Lexmark MC2640adwe obstojí v tvrdej konkurencii na výbornú. Dosahuje vysokú kvalitu farebnej aj čiernobielej tlače pomocou laserovej technológie a vďaka kalibrácii PANTONE®, integrovaným stránkam s farebnými vzorkami a náhrade farieb Lexmark zaistí profesionálnu, presnú tlač v svojej réžií. Obsahuje integrované nástroje, ktorými môžete manažovať svoju tlač a ušetriť toner. Multifunkcia tlačí v rozlíšení 2 400 x 600 Dpi vo farebnom režime a 1 200 x 1 200 Dpi v čiernobielom režime. Tlač prvej strany trvá približne 8 sekúnd. Za minútu vytlačí tento model 38 strán A4. Pri duplexnej tlači je to 19 strán. Maximálna veľkosť papiera s ktorým dokáže tlačiareň pracovať je formát A4. Ani rýchlosť kopírovania a skenovania vás nebude brzdiť v práci. Pre rýchlu, nepretržitú tlač využijete vstupný zásobník s kapacitou 250 + 1 list štandardne, ktorý môžete rozšíriť až do kapacity 1 450 listov, prídavným zásobníkom. Výstup papiera je 150 strán. Odporúčaná mesačná záťaž je približne 1 500 až 10 000 strán tlače.

 

Plusy tlačiarne

- príjemný, ergonomický dizajn
- kvalitná konštrukcia
- vysoký výkon 
- pohodlné ovládanie
- prehľadný 10,9 cm LCD displej 
- kvalita a rýchlosť tlače
- funkcie
- konektivita
- duplex 
- ADF (automatický podávač)
- možnosť rozšírenia pamäte
- možnosť zväčšenia vstupnej kapacity (prídavný zásobník)
- funkcia zabezpečenia (GDPR ready)

Mínusy tlačiarne

- hmotnosť (pri častom prenášaní)
- väčšie rozmery (pre domácnosť)
- cena náplní

Náplne do tlačiarne

Model Lexmark MC2640adwe tlačí laserovou technológiou pomocou 3 farebných tonerov  a 1 čierneho toneru (CMYK). Štandardne majú tonerové kazety kapacitu 6 000 strán pre čierny toner a 2 300 strán pre farebné tonery. Veľkokapacitné tonerové kazety majú vyťaženosť 8 000 strán čierny toner a 3 500 strán farebné tonery. Spoločnosť Lexmark má v ponuke aj patentované tonerové kazety so zľavou v rámci programu vrátenia. Tie však majú určité obmedzenia. Sú pre jednorazové použitie a vrátenie prázdnych kaziet priamo spoločnosti Lexmark. 


Zhodnotenie

Multifunkcia Lexmark MC2640adwe je veľmi dobrým modelom pre malú až stredne veľkú firmu. Dokáže svojím výkonom a kvalitou pokryť požiadavky v pracovnej skupine, kde je potrebná rýchla tlač vo veľkom objeme, bez zbytočných prestojov. Netvrdíme, že ide o najlepšiu multifunkciu v tejto triede, lebo konkurencia je silná. Celkove však zariadeniu nič podstatné nechýba. Dokáže tlačiť rýchlo, vo vysokej kvalite, má výbornú konektivitu a funkcie. Ako mínus vidíme hmotnosť, preto na prenášanie to nebude tá správna tlačiareň. Ak ju však máte v kancelárii na jednom mieste, nebude to pre vás problém. práve naopak oceníte pevnú, stabilnú konštrukciu

Tip pre vás

Spoločnosť Lexmark je známa svojím ekologickým postojom, a v rámci programu Lexmark Rewards ponúka zdarma tonerové kazety s vysokou kapacitou. Podmienkou je zaviazanie sa používať iba originálny toner a vrátenie prázdnych kaziet spoločnosti na recykláciu. Pre tento model platí 4-ročná záruka, na základe registrácie.