Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP LaserJet MFP M234dwe

Laserová tlačiareň HP LaserJet je vysoko produktívny model s najrýchlejšou obojstrannou tlačou vo svojej triede. Je určená pre používateľov v domácnosti, pre home office alebo malú kanceláriu, kde je potrebný spoľahlivý výkon pre veľkoobjemovú čiernobielu tlač v kompaktnom a ľahko použiteľnom zariadení.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová  monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, malá kancelária
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth 
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart App/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia – tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 149 mm
Hĺbka: 165 mm
Výška: 171 mm
Hmotnosť: 7,6 kg


Moderný dizajn 

Ako prvé si môžete všimnúť hranatejšie telo zariadenia, ktoré pôsobí moderne a štýlovo. Tlačiareň je v bielo-sivom farebnom prevedení. Horná a spodná časť je v kombinácii svetlej a tmavej sivej. Na prednej časti sa nachádza logo výrobcu, nad ním výstup papiera a pod logom nájdete tenkú stavovú diódu. Tento prvok je príjemne modro podsvietený. Spodná časť tlačiarne obsahuje vstupná zásobník na 150 hárkov papiera, ktorý sa vytiahne z prednej časti šasi. Horná časť patrí plochému skeneru, ktorý je pod otváracím vekom a minimalistickému ovládaciemu panelu na ľavej strane hore. Ten obsahuje jednoduchý informačný displej a podsvietené ovládacie tlačidlá.  V zadnej časti zariadenia sú umiestnené porty. Celkový dojem za tlačiarne je veľmi príjemný a vďaka kompaktnej veľkosti a peknému dizajnu zapadne do akéhokoľvek priestoru kancelárie, ale aj do domácnosti. Spracovanie je kvalitné, plasty dostatočne tvrdé a konštrukcia je pevná a stabilná počas prevádzky.

 

 

     

zdroj foto: hp.com

Funkcie AIO

Napriek tomu, že ide o monochromatický model, tak tlačiareň obsahuje plnohodnotné funkcie pre tlač, kopírovanie a skenovanie. Funkcie All-in-One v jednom kompaktnom zariadení s rýchlym zadávaním úloh sú plusom. Nechýba ani automatická obojstranná tlač. Bohužiaľ oželieť budete musieť automatický podávač dokumentov  (ADF). Konektivita je zastúpená niekoľkými spôsobmi, z ktorých si každý používateľ vyberie, aké pripojenie preferuje. Okrem pevného pripojenie USB 2.0 obsahuje tlačiareň ethernet port pre LAN sieť, Wi-Fi (2.4/ 5.0 Ghz) a Bluetooth rozhranie. Podporu má samozrejme aj tlač z mobilných zariadení, ako aj tlačové úlohy, kopírovanie a skenovanie z cloudových služieb. Medzi ďalšie podporované mobilné pripojenia patri aj AirPrint, Mopria, HP Smart APP a HP Smart Task. Posledná menovaná je knižnica prispôsobiteľných profilov pracovných tokov, napríklad skenovanie pomocou smartphonu alebo tlač z niektorých cloudových serverov, ktorá využíva skratky v aplikácii HP Smart App. Vďaka týmto funkciám môžete zautomatizovať tie najčastejšie úlohy a zmeniť si tak zložité konfigurácie na jediné ťuknutie na telefóne.

Rýchlosť a kvalita tlače

Laserová tlačiareň HP LaserJet MFP M234dwe tlačí  v čiernobielom režime s rozlíšením 600 x 600 Dpi. Štart prvej strany zvládne za necelých 7 sekúnd. Za minútu vytlačí 30 strán najvyššej kvalite. Odporúčaný mesačný objem tlače je 200 - 2 000 strán vo formáte A4. Maximálna mesačná vyťaženosť je 20 000 strán tlače. Trochu zamrzí nižšia kapacita vstupného zásobníka. Ten pojme 150 hárkov papiera. Bohužiaľ zariadenie nedisponuje žiadnym iným sekundárnym zdrojom papiera na vstupe. Výstup papiera má kapacitu 100 listov. Kvalita tlače je výborná a pre textové dokumenty, rôzne prezentačné  materiály v rámci firmy postačujúca. Vytlačený text má výbornú ostrosť a je dobre čitateľný. Veľmi dobre si stojí aj tlač grafiky s dobrým podaním odtieňov sivej.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť
- príjemný moderný dizajn
- jednoduché ovládanie
- silná integrácia so smartfónmi (aplikácia HP Smart)
- nízke prevádzkové náklady 
- toner na 6 mesiacov v balení 


Mínusy tlačiarne

- absencia ADF
- menšia kapacita papiera na vstupe 
- žiaden sekundárny zdroj papiera
- tlačí iba čiernobielo 


Náplne do tlačiarne

Tento model používa pre tlač čiernu tonerovú kazetu. Tú môžete zakúpiť v štandardnej kapacite s označením HP 134A (toner čierny) s vyťaženosťou 1 100 strán alebo vo veľkokapacitnej verzii HP 134X (toner čierny) s vyťaženosťou2 400 strán. Prvých 6 mesiacov si môže používateľ uplatniť zadarmo mesačný predplatný plán na toner.

Zhodnotenie na záver

Monochromatická tlačiareň HP LaserJet MFP M234dwe je veľmi zaujímavým modelom s príjemným, moderným dizajnom. Získate tlačiareň v kompaktnom tele s bohatou konektivitou a výbornú kvalitu tlače za pomerne nízku cenu 1 strany. Plusom je podpora automatickej obojstrannej tlače a benefit tonera na 6 mesiacov zadarmo (predplatný program HP Instant Ink). Asi najväčším mínusom je pomerne mala kapacita papiera na vstupe. Zásobník slúži na bežný kancelársky papier a zároveň aj iné média, ako sú obálky. Používateľ si to musí prispôsobovať, keďže zariadenie nemá iný voliteľný podávač papiera. Pri tomto modeli chýba aj ADF automatický podávač predlôh a trochu zamrzí aj veľmi malý displej, ktorý zobrazuje len základne info. Tlačiareň je vhodnou do domácnosti, pre Home Office ale aj do malej kancelárie.