Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Brother MFC-L3770CDW

Vybrali sme ideálne zariadenie typu All in One do malej, až stredne veľkej firmy alebo domácnosti s niekoľkými používateľmi. Okrem vysokej kvality tlače LED technológiou ponúka tento model výbornú konektivitu, podporu tlače z mobilných zariadení a elegantný dizajn. Spolu s jednoduchým ovládaním a prívetivým užívateľským prostredím spĺňa nároky aj vo viacčlennej pracovnej skupine. V jednom zariadení poháňanom výkonným 800 MHz procesorom získate kvalitnú farebnú tlač, kopírku, skener a fax.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: LED farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma, domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ LAN/ NFC
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan/ Mopria/ Brother Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 410 mm
Hĺbka: 509 mm
Výška: 414 mm
Hmotnosť: 24,5 kg

Elegantný dizajn s masívnou konštrukciou

Napriek robustnejšej konštrukcii pôsobí zariadenie elegantne a zapadne do každej modernej kancelárie aj domácnosti. Má veľmi dobrú ergonómiu a prakticky rozmiestnené diely. Horná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov na 50 listov. Hneď pod ním v prednej časti je ovládací panel, ktorý je  tmavo-sivej farby, na rozdiel od svetlo-sivého prevedenia tela tlačiarne. Na dostatočne veľkom paneli je umiestnený 9,3 cm farebný LCD displej s dotykovým ovládaním, tlačidlá a numerická klávesnica. Časť pod panelom je vyhradená výstupu papiera s kapacitou 150 listov. Predná časť je rozdelená na priestor pre 4 samostatné tonerové kazety, vstupný multifunkčný podávač na 30 listov pre rôzne typy a formáty papiera, a zasúvací šuplíkový vstupný zásobník pre papier. Kapacita na vstupe je 250 hárkov papiera A4. Veľmi dobrý prístup je k hostiteľskému USB portu, ktorý je na čelnej strane vľavo. Konektory pre zapojenie do siete, pripojenie USB kábla k počítaču a port pre ethernetový kábel do LAN siete sa nachádzajú na zadnej strane. Továrenské spracovanie je kvalitné a konštrukcia zariadenia stabilná aj pri náročnej prevádzke. Plasty sú pevné a multifunkcia je zostavená so zreteľom na dlhú životnosť a spoľahlivosť. Vďaka jemne zaobleným hranám a dobrej ergonómii pôsobí celkový dizajn príjemne aj napriek robustnosti zariadenia.

 


Funkcie a výborná konektivita

Model Brother MFC-L3770CDW ponúka 4 plnohodnotné funkcie v jednom spoľahlivom zariadení. Okrem farebnej tlače aj kopírovanie, skenovanie a fax. Nechýba funkcia automatickej obojstrannej tlače aj skenovania, automatický podávač dokumentov a rozšírené možnosti nastavenia tlače. Na dotykovom displeji sa veľmi rýchlo zorientujte a pohodlne si navolíte vlastné funkcie. Vďaka výbornej konektivite pomocou klasického prepojenia s počítačom cez USB kábel, bezdrôtovo cez Wi-Fi alebo zapojením do LAN siete viete tlačiť z akéhokoľvek miesta. Mobilná konektivita je dostupná pre zariadenia s Androidom (Google Cloud Print) a pre mobilné zariadenia s iOS (AirPrint). Tlačiť môžete aj pomocou mobilných zariadení s technológiou NFC, ktorú multifunkcia podporuje. A aby toho nebolo málo, zariadenie disponuje aj hostiteľským USB portom pre priamu tlač z USB zariadení. Pomocou aplikácie Brother Cloud môžete skenovať do vybraného umiestnenia, služieb a aplikácií (ako sú e-mail, tlačiareň, Microsoft Word, Excel alebo PowerPoint) a Web Connect (zbierka aplikácií na pripojenie k cloudu, sociálnym médiám a iným webom na internete). Web Connect je dodávaný s niekoľkými preddefinovanými službami, vrátane Dropboxu, Evernote, Disk Googlu a OneNote. Môžete si upraviť alebo vytvoriť nové aplikácie Web Connect na pripojenie k vašim obľúbeným webom. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí LED technológiou v rozlíšení tlače 2 400 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 24 strán A4 v monochromatickom alebo farebnom režime. Doba ohrevu je približne 28 sekúnd a tlač prvej strany zvládne tlačiareň za 15,5 sekundy. Pri obojstrannej tlači získate za minútu 8 výtlačkov A4 v obidvoch podporovaných režimoch. Veľmi dobre je na tom aj vstupná kapacita papiera v základnej konfigurácii. Celkove je to 280 hárkov papiera. Hlavný vstupný zásobník má kapacitu 250 listov a voliteľný 30 listov. Výstupná kapacita je 150 listov, čo je celkom dobrá hodnota pre menšiu kanceláriu alebo domácnosť. Kvalita tlače je na veľmi vysokej úrovni a to vďaka pokročilej LED technológii. Môžeme povedať, že výstupná kvalita je nadpriemerná.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie (pevné plasty, kvalita súčiastok, stabilná konštrukcia)
- elegantný dizajn
- rýchlosť a kvalita tlače
- LED technológia
- multifunkčnosť (4 v 1)
- výborná konektivita
- hostiteľský USB port
- kapacita papiera na vstupe (280 listov)
- duplex (automatická obojstranná tlač aj skenovanie)
- ADF (automatický podávač dokumentov 50 ks)
- pohodlné ovládanie 
- 9,3 cm dotykový farebný displej
- pomer výkon a cena


 Mínusy tlačiarne

- vyššie prevádzkové náklady


Náplne do tlačiarne

Tento model tlačí LED technológiou a pre tlač využíva 4 samostatné tonerové kazety (systém CMYK). Podporované sú okrem štandardných originálnych tonerov Brother s označením čierny toner TN-243BK,  azúrový toner TN-243C, purpurový toner TN-243M a žltý toner TN-243Y, ktoré majú kapacitu 1 000 strán tlače A4 aj veľkokapacitné náplne. Tie nesú označenie Brother TN-247C/ M/ Y pre farebné tonery s kapacitou 2 300 strán tlače a s označením Brother TN-247BK je to čierny toner, ktorý má vyťaženosť až 3 000 strán tlače. Súčasťou balenia sú štandardné náplne s kapacitou 1 000 strán. Cena tlače jednej strany s originálnymi štandardnými náplňami je trochu vyššia. Pre nižšiu cenu tlače sú lepšia voľba veľkokapacitné náplne alebo alternatívne tonerové kazety pre tento model. Vďaka ním sa náklady na tlač znížia tak, že tlač môžeme považovať za ekonomicky výhodnú. Práve vyššie prevádzkové náklady sú slabinou multifunkcie. Najlepšiu cenu tlače získate s veľkokapacitnými značkovými tonermi TonerDepot, ktoré majú vysokú vyťaženosť a dostupnú cenu.

Zhodnotenie

Multifunkcia Brother MFC-L3770CDW je výkonnou tlačiarňou s kvalitným výstupom. Má výbornú konektivitu a množstvo funkcií pre správu tlače. Je univerzálnym zariadením pre kvalitnú tlač, kopírovanie, skenovanie a fax. Veľkým plusom je rýchlosť, jednoduché ovládanie pomocou veľkého dotykového displeja a funkcia automatickej obojstrannej tlače a skenovania. Celé to dopĺňa automatický podávač dokumentov. S dobrým nastavením, využívaním duplexu a vhodnými cenovo dostupnými alternatívnymi tonermi získate rýchle, výkonné zariadenie s dobrými nákladmi na tlač.