Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Výkonná tlačiareň do kancelárie OKI B731dnw

Od tlačiarní, ktoré sú nasadené v pracovnom prostredí sa očakáva vysoký výkon, kvalita a spoľahlivosť. Najčastejšie firmy vsádzajú na rýchlu laserovú tlač, ktorá im zabezpečí kvalitu a rýchlosť, ktorá prispeje k celkovej efektivite práce v kancelárii. Medzi takéto zariadenia patrí aj monochromatická tlačiareň OKI B731 dnw, ktorá tlačí pomocou digitálnej LED technológie.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: LED-monochromatická 
Použitie firma/ domácnosť: firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm
Hĺbka: 498 mm
Výška:  109 mm
Hmotnosť: 27 kg

 

Dizajn

Čo sa týka dizajnu pri kancelárskych zariadeniach, ktoré sú určené pre malé alebo stredne veľké firmy toho výrobcovia veľa nevymyslia. Sústreďujú sa na pohodlný prístup a čo najkomfortnejšie ovládanie. Najväčší posun je vidieť v rozmeroch. Tie sú čoraz viac kompaktnejšie a šetria tým miesto v pracovnom prostredí. Tlačiareň OKI B731dnw má príjemný pôdorys a podľa potreby ju  môžete variabilne dopĺňať  prídavným zásobníkom alebo podávačom. Farebné prevedenie klasickej svetlo-sivej v kombinácií s tmavo-sivou pôsobí celkom príjemne. Ergonómiu si zachováva vďaka jemne zaobleným hranám. Na čelnej strane sa nachádza otvárací kryt pre výmenu toneru a pod ním vstupný zásobník na papier. Horná strana je mierne zaoblená s malým uhlom vpredu. Práve v prednej časti je umiestený ovládací panel, ktorý je vďaka tomu viditeľný nielen zhora, ale aj spredu. Nachádzajú sa na ňom ovládacie tlačidlá a malý LCD displej. Na pravej strane nájdete hostiteľský USB port pre priame pripojenie. Tlačiareň je výborne továrensky spracovaná a hoci dizajnom neohúri, nezaberie veľa miesta a prístup k ovládaciemu panelu a samotne ovládanie je pohodlné.

 

Funkcie a výkon pre náročné pracovné nasadenie

Čo vás nenadchne pri dizajne, to vám vynahradí výkon tohto zariadenia. Ide o monochromatickú tlačiareň určenú pre čiernobielu tlač. Tlačí LED technológiou, čo je zárukou vysokej kvality výtlačkov. Svojím výkonom je vhodná aj pre náročnejšie vyťaženie. Bohaté možnosti konektivity môžete využiť priamym pripojením USB káblom k PC, bezdrôtovým pripojením cez Wi-Fi alebo pripojením tlačiarne do LAN siete. Práve táto možnosť je vo firmách využívaná najčastejšie. Tlačiareň OKI B731dnw má pre sieťové pripojenie, pokročilé zabezpečenie pomocou šifrovania Secure Print Job. To nie je zďaleka všetko, čo pre bezpečnosť vašej tlače ponúka. Ďalším ochranným faktorom je sofistikované overenie užívateľa PIN kódom. Vo firme tak zabránite neoprávnenému používaniu zariadenia. Tento model obsahuje aj funkciu automatickej obojstrannej tlače a nechýba ani prednastavená voľba automatického vypnutia pri nečinnosti. O svižný chod pri tlači sa stará rýchly procesor s frekvenciou 800 MHz a 256 Mb pamäť RAM. K dispozícií je aj voliteľný 160 GB pevný disk.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Výstup tlače s rozlíšením 1 200 x 1 200 Dpi je vysokej kvalite a dokumenty dosahujú výbornú ostrosť. Najviac prekvapí vysoká rýchlosť tlače až 52 strán za minútu. Čas potrebný na vytlačenie prvej strany je pod hranicou 5 sekúnd. Rýchly nábeh má zariadenie aj z úsporného režimu a to približne 19 sekúnd a od zapnutia napájania do 60 sekúnd. Maximálny formát papiera pre tlač je A4. Pri veľkom objeme tlače určite oceníte veľkokapacitný vstupný zásobník pre 530 hárkov papiera. Ten si môžete rozšíriť prídavným voliteľným zásobníkom s kapacitou ďalších 530 listov alebo veľkokapacitným podávačom s kapacitou až 2 000 listov. Keďže ide o tlačiareň od ktorej sa očakáva vysoké pracovné nasadanie aj odporúčané vyťaženie 30 000 strán mesačne tomu zodpovedá. Maximálne vyťaženie je až 200 000 strán mesačne.

 

Plusy tlačiarne

- vysoká kvalita čiernobielej tlače
- rýchlosť tlače
- pokročilé zabezpečenie na ochranu dôverných dokumentov
- duplex
- bohatá konektivita (USB, Wi-Fi, LAN)
- ekologické funkcie na úsporu energie a úsporu toneru
- možnosť pridávania voliteľných častí (vstupný zásobník, viacúčelový zásobník, podávač)

Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač
- malý displej
- neatraktívny dizajn
- cena
- chýba podpora pre Linux 

 

Náplne do tlačiarne

Model OKI B731dnw tlačí LED technológiou a pri tlači využíva čierny toner s označením Toner OKI45488802 s kapacitou 18  000 strán. Výhodnejším riešením je veľkokapacitný Toner OKI 45439002, ktorý má vyťaženosť až 36 000 strán.  Práve používanie tonera s takou vysokou kapacitu spolu s integrovanou funkciou úspora tonera, vám dokážu znížiť náklady na tlač.

 

Zhodnotenie

Ak potrebujete výkonnú tlačiareň do kancelárie model OKI B731dnw je na to, ako stvorený. Tlačiareň pracuje spoľahlivo, rýchlo a vo vysokej kvalite. S veľkokapacitným vstupným zásobníkom a mimoriadnou kapacitou toneru, tak dokážete tlačiť rýchlo a efektívne, bez časových strát. Konektivita je bohatá a bezpečnosť tlače na vysokej úrovni. Podpora operačných systémov je bohatá pre všetky systémy Windows (vrátane Windowsu XP) a Mac OS.

 

Tip pre vás

Model OKI B731dnw je výkonné zariadenie, ale s vyššou cenovkou. Na trhu sú jeho posledné kusy a pomaly ho nahrádzajú novšie modely, nie vždy však s lepšími parametrami a výkonom. Ak hľadáte o trochu lacnejší variant, model OKI MB562dnw sa výkonom a funkciami vyrovná tlačiarni OKI B731dnw. Ide navyše o multifunkčnú monochromatickú tlačiareň s faxom. Ponúka okrem tlače aj funkciu kopírovania a skenovania. Rýchlosť tlače je 45 strán za minútu, čo je stále výborný výkon. Plusom je aj prehľadný ovládací panel s veľkým displejom a automatická obojstranná tlač, kopírovanie aj skenovanie. Oproti modelu OKI B731dnw podporuje navyše aj operačný systém Linux.