Kancelária a škola

HP Envy Inspire 7220e/ 7221e

Nové modely Envy Inspire sú vhodné pre domácnosti a menšie firmy alebo priamo pre Home Office. Prinášajú univerzálne funkcie v jednom kompaktnom modernom zariadení s veľmi dobrou konektivitou. Nízka hlučnosť, vysoká spoľahlivosť, hospodárnosť a výkon sú hlavnými benefitmi. Vďaka jednoduchému nastaveniu a pohodlnému ovládaniu pomocou dotykového displej je práca s tlačou komfortná. Vysokú efektivitu dosiahnete vďaka automatickému podávaču predlôh a automatickej obojstrannej tlači. Model HP Envy Inspire 7220e má navyše dostupnú cenu. 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Print Service Plugin/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 460 mm
Hĺbka: 383 mm
Výška: 191 mm
Hmotnosť: 6,91 kg

 

Moderný dizajn

Tlačiarne Envy Inspire získali mierne inovovaný dizajn v bielo-béžovom farebnom prevedení. Horná časť tejto kompaktnej tlačiarne obsahuje plochý skener. Na prednej strane vľavo sa nachádza dotykový LCD displej s uhlopriečkou 2,7“ a stavové diódy. Nad nimi je tlačidlo zapnutia a vypnutia. Na čelnej strane nájdete pekné strieborné logo výrobcu. V spodnej časti máme výstup papiera na 60 listov a vstupný zásobník pre papier s kapacitou 125 listov. Továrenské spracovanie je na vysokej úrovni. Použité plasty sú pevné. Telo tlačiarne je hranatejšie, hlavne v strednej časti zariadenia. Po dizajnovej stránke ide o veľmi príjemný model s moderným vzhľadom v kompaktnej veľkosti.

 

Funkcie All-in-One

Keďže ide o univerzálne zariadenie obsahuje plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania a skenovania. Pomocou podpory mobilnej tlače a Smart aplikácie HP môžete používať rozšírené funkcie zariadenia. Konektivita je zastúpená klasickým pripojením k PC alebo notebooku pomocou USB kábla, bezdrôtovou konektivitou vďaka 2 - pásmovej Wi-Fi (s funkciou samo-údržby)a Bluetooth. Multifunkcia podporuje automatickú obojstrannú tlač. Bohužiaľ neobsahuje automatický podávač dokumentov. V podstate nechýba nič pre plnohodnotné využívanie všetkých moderných funkcií.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia HP Envy Inspire 7220e tlačí termálnou atramentovou technológiou v čiernobielom aj farebnom režime v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť v najvyššej kvalite 10 strán čiernobiele aj farebne. Tlač prvej strany trvá v monochromatickom režime 16 sekúnd a vo farebnom režime 18 sekúnd. Mesačný cyklus je približne 1 000 strán. Odporúčaný mesačný objem tlače je 300 až 400 strán. Kvalita tlače je veľmi príjemná a to nielen pri bežných dokumentoch, ale aj pri farebných fotografiách.

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- farebná tlač
- kvalita tlače
- multifunkčnosť All-in-One (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- bohatá konektivita
- podpora mobilnej tlače
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- podpora HP Instant Ink


Mínusy tlačiarne

- dva atramentové kazety (čierna, farebná tricolor)
- neobsahuje ADF

Náplne do tlačiarne

Do multifunkcie idú dve atramentové kazety. Čierna s označením HP 303 s vyťaženosťou 200 strán alebo vo verzii XL vyťaženosťou 400 strán. Farebná Tricolor kazeta s označením HP 303 s vyťaženosťou 165 strán a vo verzii XL s vyťaženosťou 330 strán. 

Zhodnotenie

HP Envy Inspire 7220e je všestranné multifunkčné zariadenie pre domácu kanceláriu za veľmi dobrú cenu, ktoré má všetky potrebné funkcie vrátane duplexu. Napriek priemernej rýchlosti je kvalita tlače výborná a ovládanie pohodlné pomocou farebného dotykového displeja alebo pomocou Smart aplikácie v mobilnom zariadení. Plusom sú aj pekný moderný dizajn a kompaktná veľkosť. Ako mínus vidíme jednu spoločnú farebnú kazetu Tricolor. Ak radi tlačíte fotografie s kvalitným fotopapierom získate tlač fotografií s rozmermi 10 x 15 cm a bezokrajovú tlač. Tlačiareň neobsahuje automatický podávač dokumentov ADF, ten je dostupný v modeli HP Envy Inspire 7920e. Cenový rozdiel je približne 15 €. Ak si priplatíte získate multifunkciu aj s automatickým podávačom na 35 listov.