Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Kodak Photo Printer Dock

Fotografické tlačiarne s malými rozmermi, ktoré sú vhodné na prenášanie nájdeme na trhu v dosť dobrom množstve. Ide väčšinou o malé vreckové zariadenia. Ak hľadáte termosublimačnú tlačiareň  na fotografie a nezáleží vám, až tak na čo najmenšej veľkosti, tam už je výber podstatne menší. Okrem veľmi obľúbených modelov Canon Selphy sa nám podarilo nájsť zaujímavú fotografickú tlačiareň Kodak Photo Printer Dock, ktorá tlači termosublimačnou technológiou. Má príjemný dizajn v kompaktnej veľkosti na bezproblémové prenášanie a pár funkcií, ktorými jednoznačne vyčnieva v ponuke. Čo všetko ponúka tento model za veľmi zaujímavú cenu?

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: termosublimačná farebná (D2T2)
Použitie firma/ domácnosť : osobné
Rozhranie tlačiarne: USB/ Bluetooth
Mobilná konektivita: iOS/ Android
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia – tlač fotografií
Maximálny formát tlače: 10 x 15 cm
Displej: nie


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 170 mm
Hĺbka: 100 mm
Výška: 69 mm
Hmotnosť: 1,3 kg

 

Dizajn v minimalistickom prevedení

Malá šikovná krabička, ktorá má hmotnosť niečo cez 1 kg ukrýva zaujímavú technológiu. Hrany tlačiarne sú jemne zaoblené a zariadenie je v príjemnom minimalistickom štýle. Výborné továrenské spracovanie a pevné plasty prispievajú k celkovému dizajnu. Horná časť zariadenia je spracovaná do jemného výklenku v ktorom je ukrytý konektor pre pripojenie mobilného zariadenia a využíva sa ako dokovania stanica pre nabíjanie. Je komfortné mať pripojený mobil, ktorý sa nabíja a zároveň ho používať, ako prehľadný displej na zobrazenie fotografii pred tlačou a zároveň, ako ovládací panel pomocou aplikácie Kodak. Dock podporuje zariadenia s operačným systémom Android, ktoré pripojíte pomocou micro- USB, ale aj zariadenia s iOS. iPhone tak môžete pripojiť do docku pomocou adaptéru z micro-USB na Lightning konektor. Zmestia sa aj modely veľkosti iPhone Plus a Pro Max. mobilný telefón môže ukotviť do docku alebo, ak by ste vlastnili netypicky model aj pomocou kombinovaného USB kábla. Rovnako môžete pripojiť mobilné zariadenie aj pomocou bočného USB portu. V prednej časti sa nachádza vstupný zásobník pre fotopapier a lišta s priestorom na výstup tlače. V zadnej časti je slot pre prechod fotopapiera pri tlači. Keďže ide o systém 4Pass musí fotografia prejsť 4 x mechanizmom aby sa naniesla farba po vrstvách. Z jednej bočnej strany je otvárací kryt pre cartridge a na druhej strane už spomínaný USB port. Ten slúži aj na pripojenie USB kľúča. Na zariadení sa nachádza jediné tlačidlo s podsvietením pre zapnutie tlačiarne. Podsvietenie slúži aj ako informačná stavová LED dióda. Tá bliká rôznymi farbami a upozorňuje na konkrétny stav, ako je tlač, chyba a prázdny zásobník papiera.

 

                                      

zdroj foto: kodak.com

 

Funkčnosť

Ide o jednoúčelové zariadenie na tlač farebných fotografií veľkosti formátu 4 x 6“, čo klasický formát fotografie 10 x 15 cm. Oproti vreckovým instantných fototlačiarňam, tak získate štandardnú fotografiu. Vreckové prenosné tlačiarne tlačia max veľkosť 5 x 7,6 cm. Ďalším rozdielom je technológia 4Pass s oveľa vyššou kvalitou oproti technológii ZINK. Fotografickú tlačiareň Kodak Photo Printer Dock môžete pripojiť do docku, pomocou usb kábla ale aj bezdrôtovou technológiou Bluetooth. Ovládanie je pohodlné priamo z displeja smartfónu pomocou šikovnej, intuitívnej aplikácie Kodak Photo Printer. Okrem tlače fotografií z galérie mobilu sa môžete pripojiť k rôznym sociálnym sieťam a cloudovým serverom, s možnosťou pridať okrem prednastavených ďalšie.

 

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Vďaka technológii 4Pass je kvalita fotografií na vysokej úrovni. Takto získate kvalitné foto, skoro ako z profesionálneho fotolabu. Celý proces spočíva v technológii termosublimačnej tlače D2T2 4Pass, kedy dochádza k postupnému nanášaniu (rozptýleniu na fotografický papier po sebe) farieb azúrovej, žltej a purpurovej a poslednú vrstvu tvorí laminácia. Vďaka laminácii farby fotky nevyblednú a foto je odolné voči odtlačkom prstov aj vlhkosti. Priamo v balení nájdete okrem zariadenia aj kazetu pre tlač 10 fotografií. Tlačiareň používa k tlači kazetu s prémiovej rady atramentov Kodak, ktoré využívajú najmodrenejšiu technológiu prenosu difúzie farbiva D2T2 a poskytujú rýchle výtlačky jediným stlačením tlačidla.  Fotografie je schopná tlačiť v rozlíšení 300 Dpi.


Plusy tlačiarne

- príjemný dizajn
- kvalita tlače fotografií
- jednoduché ovládanie
- aplikácia pre úpravu fotografií pred tlačou
- podpora tlače z USB kľúča
- dokovania stanica pre nabíjanie mobilných zariadení (iOS, Android)
- konektivita a podpora Wi-Fi Direct 
- lokalizácia menu SK, CZ


Mínusy tlačiarne

- pomalšia tlač
- vyššia cena spotrebného materiálu 

 

Zhodnotenie na záver

Ak hľadáte rýchlu a kvalitnú tlačiareň pre klasický formát fotografií je model Kodak Photo Printer Dock dobrým riešením. Okrem vysokej kvality získate aj pohodlné ovládanie a benefitom je dobíjací dock pre vaše mobilné zariadenie. Ak porovnáme cenu s cenou menších vreckových instantných foto tlačiarní sme približne v rovnakej cenovej hladine. Dostanete však vyššiu kvalitu a väčšie fotografie. Originálny set, ktorý obsahuje tlačovú kazetu Kodak Cartridge 4 × 6" 80-pack je kompatibilný s tlačiarňou Kodak Dock a ponúka atrament pre tlač i 80 ks papierov s veľkosťou 10 × 15 cm. Cena sa pohybuje okolo 35 -40 € a najnižšiu cena za tlač tak získate približne za 0,47 €. Čo je na občasnú tlač farebnej fotografie stále slušná cena. Ak hľadáte zaujímaný darček pod stromček môže byť foto-tlačiareň Kodak Photo Printer Dock skvelý tip!